[ panglupiglu @ 31.10.2014. 18:14 ] @
Pitanje je sad. Mada mislim da je u pitanju monitor... Pojavile su mi se crvene vertikalne linije sirine jednog pixela u jednom delu monitora. Te linije su bile grupisane na povrsini 15x10 mm u gornjem desnom uglu monitora, i danas vidim da su neke od tih linija "porasle" u visinu u odnosu na juce... Ako se pazljivije pogleda, u grupi vertikalnih linijica se vide i magenta pixeli, i cini mi se plavi... Da li mi je monitor "otisao", ili je problem u grafici??? Vidim da je bilo reci u prethodno zapocetim temama o slicnim problemima - ali mi se cini da se ni jedan od tih slucajeva ne podudara sa mojim...

Ima i slicica uz txt...
Ih, al je losa :-(

Ali nadam se da se vidi..

Unapred zahvalan,

Vas panglupiglu.
[ mladeng @ 31.10.2014. 22:19 ] @
ovo na slici lici na ostecen monitor
[ panglupiglu @ 31.10.2014. 23:04 ] @
Ostecen, jel?

Moguce, da sam ga zakacio ili nesto slicno u prolazu...
Ali nije da sam ga bacao niz stepenice, ili da se dogodio neki jak udarac...
A reci mi sta mislis, da li ce ta fleka siriti, da li ce osvojiti znacajan deo monitora i uciniti ga neupotrebljivim (vec me iritira pomalo)?
Da li je preporucljiva/moguca zamena monitora?

Hvala ti na izdvojenom vremenu, i odgovoru.
[ gilopile @ 31.10.2014. 23:20 ] @
Definitivno je panel u pitanju. Najverovatnije fizicki ostecen...Mozda si zaklopio laptop, a ostalo nesto na tastaturi i kvrc :D Ne moze se popraviti, a i nece se siriti, to je sta je.

Naravno, uvek mozes zameniti panel odgovarajucim. Koji model laptopa je u pitanju?

P.S. A brate, lici i kao da je neko zvrljao tankim flomasterom, hehe Samo tesko da moze da se izvuku tako prave linije...:D
[ panglupiglu @ 31.10.2014. 23:35 ] @
Etotigasad, i ja mislim da sam preklopio laptop a kljucevi ostali izmedju.

U pitanju je Acer Aspire E1-531. Nije neka spektakularna masina ali meni zavrsava.
Probacu da ga koristim u ovom stanju - ako se ne bude sirilo.
U suprotnom mi ostaje ta zamena panela, ako nije preskupa, ili da probam sam tecnim sredstvom za reparaciju koje proizvodi "Rubin Krusevac" (citaj da ga mal` prebrisem vinjakom, za eventualiju da je stvarno neki flomaster radio po njemu :D)

Hvala na odgovoru, legendo.
[ gilopile @ 31.10.2014. 23:54 ] @
Ee, to, to, to, udri po vinjaku i zaboravices na te strafte, more opako to picence :) Nego, salu na stranu...Nesto gledam, pa razmisljam da ti se bas i ne ispati zamena, jer su paneli oko 70-ak eura+ruke...

Nije to uopste toliko strasno, ne smeta za citanje...Vremenom ces se navici i videces, kao da ih nema, veruj mi. Pomiri se s tim i to je to :D

P.S. Daleko da je los taj lap...Sto kazes, zavrsava posao i to je najbitnije.

Pozdrav!
[ flighter_022 @ 01.11.2014. 11:55 ] @
Meni se ovako pocelo pojavljivati na jednom laptopu.

Konkretno, Toshiba M60. Kupljen u Beirutu 2005... posle nepune 2 goidne besprekornog rada, pojavila se prvo jedna linija, pa nekoliko... izgleda da je ekran interno podeljen u 8 segmenata... sve se pojavljivalo u sedmom segmentu... onda je ceo segment ekrana otkazao, pa osmi (tako da je 1/4 ekrana sa desne strane bilo neupotrebljivo). Posle jos nekog vremena pocelo je i po ostatku ekrana, tako da je na dalje koristen kao desktop sa eksternim monitorom, i, koliko znam, i danas radi besprekorno.
[ panglupiglu @ 01.11.2014. 19:10 ] @
Ljudi, hFala vam na vremenu i odgovorima.

Sta je tu je - ako me izda, popravicu, pazaricu novi, ako se ne bude pogorsavalo - ok...
Mada mi se cini da je danas the matrix malo uznapredovao na monitoru...

Perem noge i lezem ;)