[ nekicneko99 @ 02.11.2014. 11:20 ] @
Treba mi Eclipse luna na Kali linuxu za C/C++.
Na 32-bit mi je radio ok, ali sam reinstalirao sistem is sada nista.
Kali je 64-bit, instastalirao sam Javu, raspakujem Eclipse ali kada ga podrenem javi mi gresku:
.

(java:4377): GLib-GObject-WARNING **: cannot register existing type `GdkDisplayManager'

(java:4377): GLib-CRITICAL **: g_once_init_leave: assertion `result != 0' failed

(java:4377): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_new: assertion `G_TYPE_IS_OBJECT (object_type)' failed

(java:4377): GLib-GObject-WARNING **: invalid (NULL) pointer instance

(java:4377): GLib-GObject-CRITICAL **: g_signal_connect_data: assertion `G_TYPE_CHECK_INSTANCE (instance)' failed

(java:4377): GLib-GObject-WARNING **: invalid (NULL) pointer instance

(java:4377): GLib-GObject-CRITICAL **: g_signal_connect_data: assertion `G_TYPE_CHECK_INSTANCE (instance)' failed

(java:4377): GLib-GObject-WARNING **: cannot register existing type `GdkDisplay'

(java:4377): GLib-CRITICAL **: g_once_init_leave: assertion `result != 0' failed

(java:4377): GLib-GObject-CRITICAL **: g_type_register_static: assertion `parent_type > 0' failed

(java:4377): GLib-CRITICAL **: g_once_init_leave: assertion `result != 0' failed

(java:4377): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_new: assertion `G_TYPE_IS_OBJECT (object_type)' failed
#
# A fatal error has been detected by the Java Runtime Environment:
#
# SIGSEGV (0xb) at pc=0x00007ff59dafa73f, pid=4377, tid=140693290559232
#
# JRE version: Java(TM) SE Runtime Environment (7.0_71-b14) (build 1.7.0_71-b14)
# Java VM: Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (24.71-b01 mixed mode linux-amd64 compressed oops)
# Problematic frame:
# C [libgdk-x11-2.0.so.0+0x5173f] gdk_display_open+0x3f
#
# Failed to write core dump. Core dumps have been disabled. To enable core dumping, try "ulimit -c unlimited" before starting Java again
#
# An error report file with more information is saved as:
# /root/robotika/eclipse/hs_err_pid4377.log
#
# If you would like to submit a bug report, please visit:
# http://bugreport.sun.com/bugreport/crash.jsp
# The crash happened outside the Java Virtual Machine in native code.
# See problematic frame for where to report the bug.
#
[ niceness @ 02.11.2014. 13:10 ] @
Kali je koliko vidim zasnovan na debian wheezy pa izgleda da je ovaj bug u pitanju https://bugs.eclipse.org/bugs/show_bug.cgi?id=430736,
problem je između eclipse i verzije glibca u wheezy koji se ispoljava kao segfault prilikom inicijalizacije gtk-a.

Probaj pomenuti workaround, postavi SWT_GTK3=0 pa onda pokreni eclipse (iz istog terminala) i vidi radi li tako.
[ SStudio @ 03.11.2014. 10:25 ] @
Zašto baš kali, to je više pen-testing distribucija, pa je sammim tim prilagođen alatima za to.
Ako ti je za development, probaj bbq linux, distribucija koja je namenjena develop radu, čak je u startu prilagođena android razvoju ali su alati isti i za ostale.