[ Makragic @ 11.11.2014. 10:17 ] @
Ljudi,

da li mozete da mi preporucite neku antenu do recimo 4000 koja bi radila na tp link 8200nd normalno? Treba mi da hvatam komsije lepo, posto mi nije stabilan signal uopste... Treba mi neka od 16db+ one spoljasnje, ali su mi rekli u Winwin-u da usb adapter ne radi lepo sa tim antenama, tako da ne znam sta da radim...

Hvala unapred!
[ gilopile @ 11.11.2014. 10:21 ] @
Mozda su komsije oslabile svoj Wi-Fi signal opcijom u ruteru :)

Za ozbiljnije hvatanje neophodno je usrafiti neku ozbiljniju antenu i izbaciti antenu na krov, terasu..., npr. grid 16/24dBi...
[ Makragic @ 11.11.2014. 10:32 ] @
Ma nije problem, imam ja par divnih komsija sa WEP enkripcijom :)

Nego imam problem što hvatam signal na recimo 72,3,4db i onda pukne i ode na 90db na par sekundi, dovoljno da mi internet zabode i tako za svakog komšiju. Znam da mi treba 16-20-24db ona spoljašnja nego me zanima koja. Pošto nisam siguran da ovaj tl 8200nd ima snage da izgura takve antene...
[ gilopile @ 11.11.2014. 10:36 ] @
Nema tu sta on da izgurava, svaka usmerenija jaca antena ce mu obezbediti jaci signal i to mora da radi, bez obzira koji Wi - Fi adapter je u pitanju. Naravno duzina kabla sto kraca od antene do adaptera i to je to. Adapteri tog tipa/standardica, jacine su od 60-100mV ako se ne varam.

U tvom slucaju nepoznanica je gde se nalazi komsijski ruter, da li neko svojim prisustvom zaklanja ruter/signal...sto utjece na kvalitet signal i zato opada brzina..
[ Makragic @ 11.11.2014. 10:42 ] @
Znači generalno bi sve radilo okej kad bih uzeo: http://www.winwin.rs/mreze-sig...m-9m-ante00000038-1119231.html ?
[ gilopile @ 11.11.2014. 10:45 ] @
Sigurno da bi. Samo, imas ih polovnih koliko zelis za manju kintu, ne moras da dajes toliki novac...

Mozda komsija posumnja nesto kad vidi da si upucao antenu prema njegovoj kuci i udari ti WPA2-PSK i mozes da se slikas :D
[ Makragic @ 11.11.2014. 10:53 ] @
Zivim u zgradi, antena ide na terasu i gleda u zgrade 100 metara od mene. A sve su to dobri ljudi, jednom je cak bio spor internet (kao da neko nesto skida non stop) i on uzeo veci paket, dusa od coveka :)

Hvala sto si mi razjasnio ovo, tema moze da se zakljuca :)
[ gilopile @ 11.11.2014. 11:00 ] @
Heheh, kad je vec pojacao paket, mogao je i ruter na terasu da izbaci, tako da mozes bez problema da vuces koliko zelis :D

Pokusaj i u Wi Fi adapteru/njegovom softveru ili device manageru pod njim/advanced da podesis samo B mod, pa ako je u njegvom ruteru podeseno b,g,n, trebao bi bolji signal sa B da dobijes, ali ogranicen si na nekih 5-6MBps, ali budi fer, pa ne skidaj nista punom brzinom da coveku ne usporavas net. Ogranici torr***e....

Srecno!
Pozz
[ Makragic @ 11.11.2014. 12:51 ] @
Sad ozbiljno, treba mi internet manje vise za skajp, skidam s' vremena na vreme nesto ali nije to toliko strasno.

Nisam te razumeo za ovo, udjem u device manager, pa onda na moj network adapter u advanced "podesis mode b", ja to nemam, ovo mode b...