[ Dejanmal @ 19.11.2014. 22:13 ] @
Pozdrav svima,
Ja i par drugara smo napravili aplikaciju za iphone i android, na androidu smo se registrovali pod imenom firme (koju jos uvek nemamo) a dok pri registraciji pod imenom firme na app storu treba da se zaista poseduje firma.
Dosli smo na odluku da zaista registrujemo firmu, bio sam u apr-u i oni nemaju nikakve informacije sto se tice placanja poreza. Kontaktirali smo racunovodju i on je rekao da bi moralo da se placa mesecno oko 18000dinara troskovi pa cak i racunovodja posebno.
Juce sam stupio u kontakt sa drugim racunovodjom i objasnio mi da je moguce da se registruje kao STR pausalac i bilo bi oko 8000,9000 din mesecno.

Problem je sto nemamo prihoda i mozda ne budemo imali od aplikacija a ipak bi trebali da placamo porez.

Da li neko zna koji je najjeftiniji nacin registracije i sta predlazete?

Pozdrav
Dejan
[ pctel @ 20.11.2014. 06:29 ] @
To sto vam je rekao za 8000-9000 pausal odnosi se na branje pecuraka, sakupljanje lekovitog bilja ili naprimer ciscenje cipela na ulici, dok je za programere pausal toliko x4, znaci 32000-35000. Nadjite nekog ko ce da vas pusti da radite preko njegove firme za naprimer 10%, pa ako se posle ispostavi da vam je jeftinije da registrujete, onda registrujte.
[ ljubisal @ 20.11.2014. 08:38 ] @
Možda pomogne kalkulator za preduzetnike
http://www.mena.rs/kalkulator_preduzetnik.html

[ S A J A @ 20.11.2014. 15:00 ] @
Nije vam pametno da registrujete firmu ako nemate prihode. Bolje da nađete nekoga ko ima firmu pa da preko njega uradite tu registraciju. Posle ako dođu prihodi onda registrujete i prenesete na sebe.