[ papigica @ 23.11.2014. 09:54 ] @
Pozdrav svima, nova sam na ovom forumu iako pratim vec duzi period i dalje me muce neka pitanja. Naime, imam diplomu konobara, solidno znanje engleskog jezika, ali bih ucila i norveski ako treba, pa me interesuje ukoliko neko zna neke blize informacije da podeli sa mnom...unapred hvala svima
[ krisskross @ 27.11.2014. 12:23 ] @
Cao,

Moras naci posao prvo, ovako nisam siguran da moze ... pod uslovom da nisi EU drzavljanin. Ovde dolaze Svedjani koji znaju jezik, pa rade kao konobari i to za male novce 120nok po satu, to je jezivo malo!

PS: Moje licno misljenje i skustvo, Norveska pa i cela skandinavija nije vredna cimanja!
[ OneCap @ 27.11.2014. 12:37 ] @
@krisskross

Šta radiš onda gore? Zašto volite da hejtujete, trolujete i ubijate volju ljudima? Uzgred, ova satnica od 120nok po prostoj računici, ako se ne radi vikend i ako se radi 8 sati donosi 2500 eura.

@papigica

Beži odavde, ovde ćeš se ubiti u pojam i izgubiti volju. Ako možeš guraj sama nekako, tako sam i ja rešio, najbitnije je da ne slušaš negativne komentare, jednostavno ignoriši i slušaj samo pozitivne i komuniciraj sa ljudima koji su spremni da ti pomognu sa informacijama. Ovakve priče ćeš čuti mnogo puta i to uglavnom od ljudi koji su gore, valjda se plaše da im hleb ne otmeš iz usta. Isto tako imaš hejtere koji su ovde, nikad nisu bili gore ali zato savršeno znaju da je gore loše, to su već oni zavidni koji ne vole da nekom bude bolje kad već njima nije.

[Ovu poruku je menjao OneCap dana 27.11.2014. u 15:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao OneCap dana 27.11.2014. u 15:02 GMT+1]
[ papigica @ 29.11.2014. 18:50 ] @
hvala puno na pozitivnim komentarima, nadam se da ce mi koristiti...jedini sta me jos interesuje je to gde je bolje traziti posao...na severu ili na jugu Norveske...
[ krisskross @ 30.11.2014. 16:46 ] @
@OneCap
Ne hejtujam i ne trolujem kazem kako je iz licnog iskustva i najbolje namere. Ne ubijam volju, moj savet je druga zemlja! A sta radim ... pa planiram da odem dalje, negde gde modu leti da nosim majcu kratkih rukava.

Citat:
Uzgred, ova satnica od 120nok po prostoj računici, ako se ne radi vikend i ako se radi 8 sati donosi 2500 eura.


120nok je bruto, na to se oduzme 35% poreza. Stanarina je oko 10000nok oko 1200e mesecno za jednosoban + 300 nok za struju (ako je centralno grejanje, sto u Oslu nema svaka zgrada).

Ono sto citate na Blicu i B92 su gluposti! Ako ste Informaticar i dobijete posao u firmi kao sto je Evry, ili brodskoj, gradjevinskoj ili nafnoj industriji i bruto vam je preko 600 000nok onda savetujem da dodjete, skupite novac i idete dalje... USA, Nemacka.... sta god. Osim ako volite da ne vidite sunce nedeljama, da idete na posao nocu i nocu da se vracate po temperaturi od -10 pa do -20 zimi.

@papigica
Ako si bas odlucila da dodjes u NO, onda Oslo ili Bergen. Severnije od Trondhajma su sve mali gradovi ili sela, nisam bas optimista da ces tamo naici na nedostatak konobara.