[ Cyberghost @ 29.11.2014. 12:19 ] @
Imam konkretan problem oko organizacije tabela u bazi.

Reč je o informacionom sistemu koji se unapređuje i prelazimo na MSSQL server.
Informacioni sistem ima promet robe koji se preseca svake godine. Do sada je bilo kada se završi poslovna godina
kompletan promet se saldira i saldo se prepise u novu tabelu prometa (tabela ima isto ime ali se nalazi u drugom folderu (koristio se .DBF i file sharing pristup)),
to sada nije izvodljivo.

Jedno rešenje koje sam već čuo je da se total prometa kada se preseče godina ne prenosi u novu tabelu već da sve ostaje u jednoj tabeli,
što nije veliki problem da već sada imamo tabelu prometa od 4GB, i kada bi taj primer primenili za 4 poslednje godine koje bismo preuzeli iz .DBF u MSSQL
jedna tabela bi bila 15-16GB, sam backup takve baze i održavanje brzina rada bi bila umnogome otežana a kao argument imam i činjenicu da se podaci
iz predhodnih godina jako malo koriste.

Ja sam mislio da tabelu PROMET_VP nazovem PROMET_VP2014 pa PROMET_VP2015 itd i da tako referenciram pristup u zavisnosti od datuma kada se traže podaci !

Ima li predloga za ovakvu organizaciju ?
[ dusans @ 29.11.2014. 13:18 ] @
Tebi treba particionisanje tabela po godini:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms188730.aspx

E sad, ja nisam koristio ovo u praksi i nemam iskustva, ali po onome što vidim,
različite particije tabela se mogu držati u različitim fajlovima i
možeš raditi backup samo onih particija koje želiš.
[ Cyberghost @ 29.11.2014. 13:28 ] @
WOW mislim da je to to. Čitam i piše da može po datumskom opsegu da se prave particije i slično. Moćna stvar. Treba proučiti ali mislim da je ovo rešenje "u glavu" :)

Hvala