[ SavaNis @ 01.12.2014. 07:51 ] @
Već sam nekoliko tema ovde na forumu pročitao o ovome, dakle moguće je i nadam se da ću se snaći. Danas idem da pazarim router i uzeo bih Zyxel P330W 802.11g Wireless Router pa me zanima samo jel bi on vršio posao drugog rutera u kući.
Korisnik sam sbb interneta i od njih sam dobio onaj Cisco router.
[ IT_DooX @ 01.12.2014. 12:16 ] @
Ja sa tom markom rutera imam katastrofalna iskustva i vučem traume već par godina, u ovoj varijanti ih nisam koristio nikad, koristio sam ih kao standalone ruter (jedini ruter u mreži) a ako si već zapeo za njega uzmi ga,pa ako ne radi uvek ga možeš zameniti... Problem koji sam imao kod ovih rutera, sa strane provajdera se vide,ali kad se uđe u web interfejs rutera stoje nule na WAN portu, ovde nećeš koristiti WAN port pa možda i bude šljakao ko svet
[ Aleksandar Đokić @ 01.12.2014. 21:42 ] @
A mozda stavi i staticku na WAN-u :).

@SavaNis

Aj ti reci nama sta si zamislio?
[ SavaNis @ 01.12.2014. 23:14 ] @
Trenutno je stvar ovakva: u mom stanu je Cisco EPC3925 a u stanu mojih roditelja je DIR-100.
Cisco mi je 192.168.0.1 a dlink 192.168.0.244, iz mog rutera sam zaboo u njihov lan port i to sljaka punom parom.
Router u njihovom stanu je jer su do skoro koristili 2 desktop racunara. Liferovali su jedan racunar i uzeli laptop, i naravno hoce da idu bez zice a moj cisco slab wifi signal salje. Sutra stize ovaj router, pa sam samo informativno pitao jel ce da drzi vodu za 1 racunar koji ce da bude ustekan utp-om i jedan laptop.
U principu, hteo sam samo da napravim jos jedan AP u njihovom stanu.

Edit: samo da se javim da sve šljaka, povezao sam ga isto kao i stari router i to je to.

[Ovu poruku je menjao SavaNis dana 03.12.2014. u 16:11 GMT+1]