[ Rile75 @ 02.12.2014. 08:31 ] @
Pozdrav, imam problem sa kamkorderom marke Panasonik NV-DS29EG, koristi miniDV kasete. Zadnjih par godina nisam je koristio uopste i pre par dana uzmem da odgledam neke kasete, u pocetku je islo sve ok medjutim zadnje dve kasetice, kada zavrsim sa gledanjem i dodjem do kraja, prilikom izbacivanja iz kamkordera traka bude izvucena nekih 5cm i zaguzvana unutar kamkordera. Sada se plasim da ista radim sa njim da mi ne pokvari snimljeni materijal, uglavnom deciji rodjendani kada su bili mali :), a planirao sam da ugradim firewirre karticu u komp i da prebacim sav materijal na dvd. Sta da radim , da li moram da nosim kamkorder u servis i sta moze biti problem? Molim urednike da premeste poruku ako nisam pogodio deo foruma
[ gilopile @ 02.12.2014. 08:58 ] @
Tesko je precizno reci, ali uglavnom su problem gumice, zupcanici, prasina...ili iz nekog razloga ne odradi zatezanje i uvlacenje trake pre izbacaja. Cini mi se da treba da ima jedan multi funkcijski preklopnik pa bi injega trebalo pregledati, ocistiti kontakte...Zatim, rasklopiti, eventualno zameniti gumice, piksne, ocistiti od prasine....Ako radis sam, onda nabavi neku praznu kaseticu testa radi.....Najbolje da odneses u neki servis, jer ume da bude jako zeznuto da je rasklopis i skines mehanizam.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 02.12.2014. u 10:11 GMT+1]
[ Rile75 @ 02.12.2014. 17:39 ] @
Tako sam i mislio, nema sanse da je sam otvaram jer je to ipak suvise napredna tehnologija za mene da sam cackam...hvala na savetu
[ gilopile @ 02.12.2014. 22:27 ] @
NAma na cemu!

Mozda da uzajmis negde kamericu samo da prebacis te snimke, a nju lagano da penzionises, ukoliko nisi sentimentalno vezan za nju.

Pozdrav!