[ hpdv6 @ 08.12.2014. 17:51 ] @
Treba mi mala pomoć...Moj laptop je imao malu nezgodu i sada ekran ne radi tj. oštećen je tako da jedino zamena može da pomogne. Pošto se radi o modelu HP Pavilion dv6, sa kojim sam od kupovine imala veoma loša iskustva i bezbroj kvarova i nemam nameru da ulažem više ni dinar - zamena ekrana ne dolazi u obzir.
Kao prelazno rešenje povezala sam laptop na eksterni monitor i to fino funkcioniše ali mi ovaj oštećeni monitor koji je delimično crn delimično u svim bojama duge poprilično smeta i odvlači pažnju.
Pitanje je sledeće: Ako se upustim u avanturu demontaže oštećenog ekrana i na laptop povežem samo eksterni monitor ima li ikakve šanse da to funkcioniše? Svaki predlog je dobrodošao!
[ Miroslav Cvejić @ 08.12.2014. 17:54 ] @
Nema razloga da ne funkcioniše.
[ hpdv6 @ 08.12.2014. 17:59 ] @
Hvala na brzom odgovoru! Nadam se da ću se konačno rešiti ovog blještavog ekrana..-)
[ adler4s @ 08.12.2014. 18:02 ] @
Nema razloga da ga demontiraš, imaš opciju da ga isključiš: Kontrolna tabla\Sve stavke kontrolne table\Ekran\Rezolucija ekrana pa u opciji ekran odaberi eksterni.
[ hpdv6 @ 08.12.2014. 18:14 ] @
Citat:
adler4s: Nema razloga da ga demontiraš, imaš opciju da ga isključiš: Kontrolna tabla\Sve stavke kontrolne table\Ekran\Rezolucija ekrana pa u opciji ekran odaberi eksterni.


adler4s hvala puno! Toliko me je nervirao ekran da mi je jedino padalo na pamet da ga fizički uklonim i to poprilično nasilno. Suptilnija rešenja mi uopšte nisu padala na pamet! Hvala još jednom, problem je konačno rešen.
[ Binary Mind @ 08.12.2014. 20:53 ] @
Takođe imaš opciju da isključiš integrisani monitor, preklopiš ga, i koristiš laptop kao small form factor desktop računar, sa USB/wireless tastaturom, i mišem + naravno, već pomenutim, eksternim monitorom... Pre toga ćeš u "Power options" trebati da podesiš da se laptop ne iskljčuje, niti ide u standby/sleep/hibernate režim kada se preklopi monitor laptopa.
[ Lavlja_Jazbina @ 08.12.2014. 21:00 ] @
Ima srece sto displej iole radi.Ja na toshibi dok nisam demontirao monitor nisam mogao da aktiviram eksterni.