[ uvelaruza @ 12.12.2014. 16:58 ] @
Želim da ispišem podatke iz tabele... Pokušala sam ovako ali neće da radi..


Code:

SqlConnection con = new SqlConnection(connstring);
            SqlCommand com;
            
            try
            {
                com = new SqlCommand();
                com.Connection = con;
                com.CommandText = "select * from table_name";
                con.Open();
                SqlDataReader reader = com.ExecuteReader();
                if (reader.HasRows)
                {
                    DataTable dt = new DataTable();
                    dt.Load(reader);
                    dataGridView1.DataSource = dt;
                }
            }
            finally
            {
                con.Close();
            }




Da li ima neko ideju? Hvala unaprijed..
[ Laki123 @ 12.12.2014. 17:57 ] @
čini se da ispod dataGridView1.DataSource = dt; fali dataGridView1.DataBind();

Inače kakvu grešku javlja?
[ uvelaruza @ 13.12.2014. 14:29 ] @
Ovu gresku javlja..

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)
[ uvelaruza @ 13.12.2014. 14:33 ] @
A, ako ukucam ovaj dio koda dataGridView1.DataBind(); javlja opet gresku..

Error 1 'System.Windows.Forms.DataGridView' does not contain a definition for 'DataBind' and no extension method 'DataBind' accepting a first argument of type 'System.Windows.Forms.DataGridView' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)
[ S A J A @ 13.12.2014. 20:55 ] @
Izgleda ti nije dobar connection string. Piše da ne može da "nađe" sql server. Proveri putanju.
[ uvelaruza @ 14.12.2014. 00:36 ] @
Provjeravala sam putanju, fino je kopiram, ne znam samo da li ima veze je li u pitanju Local Database ili Service-Based Database? Ja pravim Local Database....
[ Laki123 @ 14.12.2014. 08:25 ] @
Koliko vidim ovo nije asp.net već windows aplikacija, ali nema veze. Na ovom sajtu ima primer kako treba da izgleda connection string za SQL Server.
[ S A J A @ 14.12.2014. 10:07 ] @
Pastuj nam connection string da vidimo dal je dobar.
[ uvelaruza @ 14.12.2014. 10:56 ] @
Hvala vam mnogo..

Jeste windows aplikacija.. Ali, nisam našla podforum za windows aplikacije, pa sam ovde postavila... Sorry.. Ovo je connection string... Da li je ok?
Code:

public static string connstring = @"Data Source=C:\Users\Korisnik\Desktop\5. SEMESTAR\INFORMACIONI SISTEMI Darko\Obracun_p\Obracun_p\Database1.sdf";
[ Laki123 @ 14.12.2014. 18:37 ] @
Ovo je zapravo connection string za sql server compact

Na prvi pogled deluje da je uredu, ali možda probaj da dodaš ; i pod navodnicima, ovako

Code:
public static string connstring = @"Data Source=C:\Users\Korisnik\Desktop\5. SEMESTAR\INFORMACIONI SISTEMI Darko\Obracun_p\Obracun_p\Database1.sdf;";


i pošto se koristi compact edition, mislim da treba koristiti odgovarajuće klase, tj. umesto SqlConnection koristiti SqlCeConnection, isto važi i za SqlCommand...
[ uvelaruza @ 14.12.2014. 18:51 ] @
Izgleda da je to u pitanju... sada radi.. Hvala mnogo-...