[ zarkoj @ 14.12.2014. 20:18 ] @
Pozdrav svima, trazio sam dosta toga na internetu i nisam mogao da resim problem. Ako je neko voljan da pomogne, dobrodosao :)

Problem je sledeci:

Posedujem TV karticu WinTV HVR-1200 analogno/digitalna za PCI x1 slot.
Instalirao sam je i trebalo bi da je podesim da radi na WMC na Win7 x64.
Signal je sa IPTV STB povezan sa 10-pin na SCART pa sa adaptera (zenski SCART na S-vid + 2RCA) na TV karticu (S-vid + 2RCA)

Krenem sa podesavanjima i to izgleda ovako:
Otvorim WMC/Task/settings/TV/TV signal/Set up TV signal pa izbaci mi poruku gde idem YES.
E ovde nastaje problem:
Podesim region na SERBIA/next/ZIP code (prva dva broja postanskog koda, i onako nas ne prepoznaje moze da se kuca bilo sta isto se desava) / i agree i izbaci mi da WMC nema podesavanja za ovaj region kao ni za bilo koji drugi vezano za Srbiju. Dalje idem Next i nalazi mi samo digitalni sistem na TV karti a analogni ne. Na digitalnom DVB-T nema nista od kanala. Tu zavrsim sa tim.

Isto ovo uradim samo sto izaberem Croatia
Krenem sa podesavanjima i to izgleda ovako:
Otvorim WMC/Task/settings/TV/TV signal/Set up TV signal pa izbaci mi poruku gde idem YES.
Podesim region na CROATIA/next/ZIP code (ukucam 10) / i agree i izbaci mi da WMC nema podesavanja isto kao i za Srbiju. Dalje idem Next i nalazi mi antena, cable,satelite sistem na TV karti.
Gde izaberem antenu pa me tu pita da li imam STB (obelezim da imam, jer ako ne oblezim da imam nema nista od kanala) yes/analog antenna/next
I nadje mi signal na S-vid (crno bela slika, odlicna slika, zvuk), composite video (odlicna slika kao na drugom TV,zvuk) i treca opcija da nema signal ni na jednom od ova dva.
Prikaze mi sliku u donjem desnom uglu i to je super kvaliteta i tu nastaje problem......
Kad kliknem next izbaci mi poruku da nemam povezan IR uredjaj (verovatno RC daljinski) i dalje ne mogu.... ako idem cancel sva podesavanja se gube a ne nalazi taj uredjaj...

Izvinjavam se na predugackom tekstu, pokusao sam da objasnim sto bolje situaciju

Da li je neko resio ovaj problem, ako jeste molim za pomoc