[ Miroslav Jeftić @ 15.12.2014. 22:17 ] @
Imam čudan problem u Windows domenu - kada otvorim shareovani folder i u njega iskopiram fajl, ponekad se dešava da drugi korisnik koji otvori taj isti shareovani folder ne vidi odmah taj fajl već posle minut ili tu negde, iako klikne nekoliko puta na Refresh. Inače fajl je potpuno nebitan, ovo mi se dešavalo čak i sa .txt fajlovima veličine nekoliko kb.

Neki put se to dešava, neki put ne, dozvole su sve u redu, ali čak i sa admin pravima ponekad mi se desi da "ne vidim" odmah novi fajl, već par put zatvorim-otvorim folder i onda se posle nekog kratkog vremena odjednom prikaže, nakon čega se fajl može normalno koristiti. Da li neko ima predstavu o čemu se radi? Trenutno nemam ideju ni odakle da počnem.
[ Miroslav Jeftić @ 15.12.2014. 22:34 ] @
Ipak sam probao i da izguglam, deluje kao da je ovaj slučaj u pitanju:

http://stackoverflow.com/quest...iles-arent-visible-for-some-pe

Probaću baš na problematičnim klijentima, nadam se da je to u pitanju.

[ Aleksandar Đokić @ 16.12.2014. 19:19 ] @
Gde se nalazi shareovani folder u koji kopiras? Na AD-u (kontroleru) ili obican "workstation"?
[ Kljajoni @ 24.12.2014. 16:20 ] @
Pozdrav,

ja imam identičan problem, 20 korisnika koristi file share server i s vremena na vreme ovo se desi. Nažalost, nemam još povratnu informaciju od korisnika da li je gore predloženi fix rešio problem.

@Aleksandar Djokic

Koja je razlika ako je ovo slučaj na domenskom kontroleru (moja situacija) naspram radne stanice ?
[ Miroslav Jeftić @ 24.12.2014. 21:40 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić:
Gde se nalazi shareovani folder u koji kopiras? Na AD-u (kontroleru) ili obican "workstation"?


Na kontroleru.