[ joki80 @ 16.12.2014. 23:07 ] @
Imam problem s navedenom grafickom karticom, radi dobro i odjednom ekran crn i tako potraje par sekundi pa se ponovo vrati slika.
Nekad se to desava cesce nekad redje...
Najpre sam probao s novim drajverima ali se isto desava, digo sam nov sistem ali opet isto, probao na drugi monitor opet isto... probao drugo napajanje ali opet isto... temperaturaje dobra oko 57 stepeni.

Ima li neko neki predlog ili ide u djubre.

Pozdrav kolege forumasi!
[ iculibrk @ 17.12.2014. 11:45 ] @
Da li se to cesce desava kada vise opteretis grafiku?
Da li je to temperatura posle vracanja slike (57 stepeni)?
Da li si maksimalno opteretio graficku i video kolika je temperatura tada?

Po meni ukoliko se graficka ne greje previse treba dobro ocistiti ram memoriju i slotove za istu.
Ako se greje, onda je moguce da je problem do grafickog cipa.
Pozdrav.
[ gilopile @ 17.12.2014. 11:50 ] @
Crkava kartica. Hladan lem na GPU najverovatnije. Smanji klok za 50-100MHz i mozda ces je jos moci koristiti....Mozes sa riva tuner, MSI Afterburner...Koji je model te kartice i kakvo hladjenje ima? Ako ti je to temperatura u IDLE, nije dobro, jer u punom opterecenju ce ici i do 90+, a opteretice je max bilo koja flash igrica na facebook...
[ joki80 @ 17.12.2014. 23:50 ] @
Danas sam je malo testirao...
Da, temperatura kada je neopteretim (oko 57C)... opteretio sam je malo danas najpre igricama na face pa onda i Prince of Persia, i temperatura ne prelazi 69C. Mislim da to i nije toliko strasno.

Zatim sam kucao nesto u Wordu i bammm... crn ekran oko 30 sekunde pa se ponovo pojavila slika, idem na Speccy i temp. 58C.

I ja mislim da je u pitanju hladan lem, najverovatnije na GPU. Drug ima tu opremu za lemljenje i razlemljivanje cipova. Vredi li uopste probati ?

Hvala na pomoci, pozdrav!
[ iculibrk @ 18.12.2014. 01:15 ] @
Onda obrati paznju na komnetar moderatora Binary Mind iz jedne druge teme u vezi sa vrstma reparacije i isplativosti iste: klikni ovde

Ja sam prosle godine imao slican problem, samo sa grafickim cipom na laptopu MSI EX600, i isto je kuglanje cipa koje je jedino realno resenje bilo preskupo, pa sam odustao od toga i kupio drugi laptop.

Pozdrav.
[ joki80 @ 18.12.2014. 23:42 ] @
Hvala puno na informacijama, nisam do sada cuo za reflow tehniku ali posto vidim da bi samo kratkotrajno resila problem odlucio sam da odustanem.
Neka je jos par dana ova kartica dok ne kupim drugu...
Pozdrav!!!