[ dejantomasevic @ 17.12.2014. 12:32 ] @
Zamolio bih za pomoć.Naime potrebno je da u izveštaju KREDITI u poslednjoj koloni podelim prethodnu kolonu AKTIVNO/ sa kursem iz tabele KURS, kako bih dobio cenu u Eurima.Pokušao sam, da podelim onako kako ja znam ali mi ne uspeva.Takođe bih trebao, da za svaki dan uzima kurs koji je unet tog dana, odnosno onaj koji se nalazi u poslednjem redu tabele KURS.

Zahvaljujem se unapred
[ SLOJ.1973 @ 17.12.2014. 16:42 ] @
Imas puno gresaka u samim tabelama,zato ti i ne uspeva da dobijes rezultat deljenja. Naime u tabeli BANKA polje AKTIVNO je tipa text,a polje AKTIVNOE je tipa Number. Babe i zabe ne mogu da se matematicki dele,jer nisu istog tipa. Ako si sam pravio tabele,nisi ih uvozio od nekuda onda jednostavno ispravi greske i sve ce raditi ok. Tabela OKVIRI je prepuna text polja umesto number.
Da li ovo poslednje sto zelis da dobijes
Citat:
dejantomasevic:Takođe bih trebao, da za svaki dan uzima kurs koji je unet tog dana, odnosno onaj koji se nalazi u poslednjem redu tabele KURS.

Zahvaljujem se unapred
znači da prilikom štampe izveštaja KREDITI,treba da polje AKTIVNOE ima vrednost AKTIVNO/kursNaDanPregleda,tj da je isti izvestaj promenljiv,kada se otvara u različitim danima.Na primer,ako ga otvorim danas,a kurs je recimo 100,onda u izvestaju treba da stoji AKTIVNO/100,a sutra je recimo kurs 102 isti taj izvestaj treba da ima vrednost AKTIVNOE=AKTIVNO/102.Ako je tako onda ćeš imati probleme,jer svaki put kad budeš otvarao izveštaj u različite dane,imaćeš različit ispis za polje AKTIVNOE.
Izgleda da tebi treba da u polje AKTIVNOE dobiješ rezultat tog dana i da se on pamti,ma bilo kada da ga otvoriš.U prilogu imas obe varijante dinamicki i staticni.
[ dejantomasevic @ 19.12.2014. 07:59 ] @
Prvo da se zahvalim na pomoći, oko referenciranja na kurs, i naravno na ukazanim greškama koje sam napravio.Zamolio bih za još jednu vrstu pomoći.Naime trebao bih da ispod svake firme da saberem kolonu AKTIVNOE(odnosno za svaku firmu) i na kraju da dobijem koliko je AKTIVNOE za obe firme ili više firmi, u zavisnosti koliko ih posle budem dodavao.
Zahvaljujem se unapred
[ SLOJ.1973 @ 21.12.2014. 12:42 ] @
Mozda ovako:
[ dejantomasevic @ 22.12.2014. 09:17 ] @
Kao prvo da se zahvalim na dosadašnjoj pomoći.Zanima me da li ovo može da se uradi i nad Dinamičkim reportom i ako može, kako može?Sa dinamičkim bi mnogo značilo jer bi tada sabirao kurs koji je poslednji unet.Ovako mi sabira kurs koji nije jedinstven.
[ SLOJ.1973 @ 24.12.2014. 08:15 ] @
Može.Pozdrav.
[ dejantomasevic @ 25.12.2014. 14:18 ] @
Hvala još jednom i veliki pozdrav