[ brkchey @ 19.12.2014. 11:12 ] @

Pozdrav.

Ne mogu nikako da nadjem rjesenje za moj problem.

Instalirao sam nedavno SSD drajv u sistem i zelim da promjenim lokaciju profila sa sistemskog drajva (SSD) na HDD jer sam poslije detaljne analize (resource monitor, process monitor) utvrdio da u toku rada FF upisuje ogromne kolicine podataka na SSD u idle rezimu (6 GB/hr).

Utvrdio sam da se najvise podataka upisuje u sql lite bazu na lokaciji

C:\Users\Brkchey\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\h6c9810z.default
u sqlite fajlove cookies.sqlite, places.sqlite, webappsstore.sqlite

i na lokaciji
C:\Users\Brkchey\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\h6c9810z.default\safebrowsing
C:\Users\Brkchey\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\h6c9810z.default\startupCache\startupCache.4.little

Da bih rijesio problem pokusao sam prvo da reinstaliram FF na drugi drajv (HDD, F:) i promjenio sam parametre u profile.ini da pokazuju na F:
Medjutim, poslije restarta FF i dalje nastavlja da pise na C: na svim lokacijama osim za cache koji je promjen i on se ispisuje na F: drajvu.

Da li postoji nacin da se FF profili prebace u potpunosti sa sistemskog drajva (i local i roaming) bez da se iskljucuju gore navedeni servisi (history, safebrowsing)?
[ SStudio @ 19.12.2014. 11:47 ] @
U adresnu liniju ukucaš about:config i nađeš browser.cache.disk.parent_directory
Tu u vrednost upišeš željenu lokaciju
[ brkchey @ 19.12.2014. 11:52 ] @
Hvala na odgovoru,
vec sam naveo iznad da je cache uspjesno promjenio lokaciju, dakle vec sam obavio ovu operaciju uspjesno.
Problem je sa sqlite fajlovima koji su vrlo aktivni i u idle rezimu.
Dakle, ja bih najradije da promjenim lokaciju kompletnog profila da se bakcem sa pojedinacnim fajlovima.
[ brkchey @ 19.12.2014. 14:54 ] @
Uspio sam rjesiti problem - dakle sve sam dobro uradio kako je gore napisano, ali FF je trebalo restartovati nekoliko puta. Ne znam zbog kojeg razloga nije uspjelo poslije prvog restarta.

Svi su podaci sada upisani na HDD drajv i SSD moze da predahne napokon.

Ali sada je tu drugi problem - kako sam rjesio FF, sada su njegovu ulogu preuzeli Skype i Avast

Isti slucaj, druga aplikacija. Probacu da rjesim pa cu javiti rezultate.
[ mr. ako @ 21.12.2014. 02:34 ] @
Probaj da nadjes portable verzije aplikacija. One ne koriste AppData foldere (koji su po pravilu na C: particiji) vec su im svi config fajlovi u instalacionom folderu (koji ti biras).