[ mib357 @ 19.12.2014. 22:53 ] @
Nisam programer i želio bih da mi iskusni programeri daju savet da li je ikad razvijen program koji bi mogao da skuplja podatke sa unaprijed određenog sajta (tuđeg sajta) i da ih prikuplja u neku bazu, djelom obradi i sortira.

Podaci koji su mi potrebni su isključivo tekstualni, dakle to bi otprilike mogao da odradi program kojem bi se odredila adresa sajta koji bi on svaki dan automatski posjećivao, markirao određeni tekst, kopirao ga i prebacivao u neki doc fajl na računaru.


Da li postoje takvi programi i ako ne postoje kome bih se mogao obratiti za razvijanje istog?


Hvala unaprijed.
[ svepomalo @ 19.12.2014. 22:56 ] @
naravno da postoje takvi "programi" ali to sto hoces i nije bas zakonito :)
[ mib357 @ 19.12.2014. 23:09 ] @
Zašto nije zakonito? Pa svi ti podaci su javni, i svima dostupni samo da ih ja ne bih ručno prikupljao treba mi program koji će to raditi mesto mene.

Pošalji mi bar u pp ime nekog od tih programa, bio bih ti zahvalan.
[ svepomalo @ 19.12.2014. 23:12 ] @
pa ne mozes da koristis te textove u neke svoje svrhe ako to nigde ne pise na sajtu da smes.
ne postoji univerzalni program za tako nesto nego bi morao da se napravi parser za bas taj sajt. svaki sajt generise sadrzaj na drugaciji nacin.
[ mib357 @ 19.12.2014. 23:16 ] @
Nisam ni pravnik ali ako je neko istakao javno neke svoje podatke onda sigurno ja ne smijem da ih redistribuišem na neki način ali da ih koristim u nekoj svojoj internoj bazi vjerovatno smijem ali opet to je of topic :)


Hvala na odgovoru.
[ Shadowed @ 19.12.2014. 23:40 ] @
@mib357, Takvi programi postoje, i sam sam ih pravio. Naravno, ne postoji univerzalni za sve sajtove nego se pravi zavisno od sajta.

@svepomalo, legalno je da te podatke sacuva. Ono sto posle radi sa njima moze da bude legalno ili ilegalno.