[ anakin14 @ 21.12.2014. 12:46 ] @
Stavio sam ovu temu ovde da bi mozda veci broj spijalizovanih ljudi video. Ukoliko je problem preselite u berzu poslova.

Potreban je softver za rutere (cisco, tp-link) , koji komunicira sa nasim online sistemom koji pravi nasa firma i zajedno kreiraju captive portal sa dosta mogucnosti. Znaci zelimo softver za ruter bez pratecih racunara a kompletna logika je na webu i mi je pravimo, sa ruterom komuniciramo nekim tipom podataka - ukoliko je moguce napraviti JSON kominikaciji bilo bi odlicno.

Ukoliko postoji osoba koja ume da napravi custom softwate za ruter, neka se javi na mail [email protected] , pa cemo se dogovoriti o spicificnim zahtevima i ceni.

[ Aleksandar Đokić @ 22.12.2014. 20:12 ] @
Generalno, najveci problem je kros-kompajliranje. Prvo je neophodan toolchain za taj konkretan ruter, sto bi trebalo biti dostupno kroz GPL (ali se desava, i uglavnom, nije), ili celokupan kod firmvera. Pisati ceo firmver od nule... moguce, ali neisplativo.

Moj predlog je da ipak pravite samo aplikaciju (demon) koja ce se vrteti na nekom linu ruteru.

Voleo bih da se prikljucim projektu kao "nezavisni posmatrac sa tribine".
[ Mystery_Man @ 11.02.2015. 18:35 ] @
Sto ne pogledas oko open source router dd-wrt ili tomato firmware