[ sabacc @ 25.12.2014. 09:06 ] @
Proba sam na razne načine da eliminišem vrednost polja u formi. Kada se upiše vrednost polja u formi imam command button koji prvo proverava da li je u to polje upisana vrednost, ako ima vrednost on dalje izvršava code (pokreće query-je koji te podatke prebacuju u druge tabele) kada se code izvrši automaski se vredost tog polja prebacuje na "". Problem je u sledećem ako ja upišem vrednost u polje, a ne pokrenem ceo proces vrednost u tom polju mi ostaje ili ako sam prekinuo proces prebacivanja podataka. Postoji li mogućnost da mi pri prelasku na sledeći zapis automaski obriše vrednost tog polja.
[ SLOJ.1973 @ 25.12.2014. 13:27 ] @
Nije mi bas najjasnije sta se zeli,ali evo u primeru onako kako sam ja razumeo.Pozdrav.
[ sabacc @ 25.12.2014. 13:45 ] @
Hvala probaću ovo da iskoristim. Imam jedno rešenje, a to je da to polje indeksiram i da nema duplikata, ali onda u svakom mora biti nešto upisano. Inače ta tabela mi služi kao baza gotovih podataka koje eksportujem u druge tabele, a to polje mi mora biti jedinstveno u exportu.
[ SLOJ.1973 @ 25.12.2014. 14:10 ] @
Okaci primer,sa nekoliko podataka pa da probamo da dodjemo do resenja.
[ sabacc @ 25.12.2014. 16:56 ] @
Malo sam preradio. Kačim primer.
[ sabacc @ 25.12.2014. 17:37 ] @
Stavio sam code i na after update polja broj protokola (sa dugmeta prebacivanje podataka) jer pri izboru da li će se podaci prebaciti Yes ili No pri prolasku kroz code Me.Broj_protokola="" i pri tome problem bi bio rešen, ali ako se u novoj tabeli prebaci podatak sa istom vrednošću (Indeksirano na nema duplikata) izaći će sistemska poruka pri kojoa će prekinuti proces i time će se prekinuti code i neće se izbrisati podatak iz tabele. Jedino , ako može brisanje na next record ili tako nešto.

Probao sam i na Got Focus polja Broj_protokola pozivanje update query default vrednost "" , ali ni to sjajno ne funkcioniše
[ SLOJ.1973 @ 25.12.2014. 18:13 ] @
U primeru stoje samo dve tabele.Bez forme. Izgleda da se ne razumemo bas najbolje.Ako je polje indexirano,tj ako je broj protokola AutoNumber,nema sanse da ti ponudi isti broj. Nesto ne razumem.Evo primer nad tvojim tabelama.Da li je to to?
[ sabacc @ 25.12.2014. 18:54 ] @
Izvini objekti su bili hidden pa se nisu videli. Problem je sto u append query nemam polja id jer njega ne treba da prebacim. Probao sam i to ali vrednost polja za id u append to je prazno i nisam siguran da li to baš tako funkcioniše. Krajnje rešenje mi je indeksiranje polja Broj_protokola

Zašto imam problem
Ta tablela Osnovna baza mi je povezana sa još nekim tabelama veza je Preko ID-polje primarnog ključa odnos jedan prema više. Te tabele mi se prebacuju u nove tabele koje su povezane preko broja protokola. U osnovnoj tabeli (tabela u koju se prebacuju podaci) polje ključa je broj protokola i odnos prema ostalim tabelama (tabele u koju se prebacuju podaci) je jedan prema više. Ako bi u Tabeli osnovna baza u dva polja bio upisan isti broj protokola onda bi izašla sistemska poruka u kojoj bi ako bi ste izabrali Yes prebacio podatke ne u tabelu gde se nalazi primarni kjluč, ali bi ubacio podatke u ostale tabele za taj broj protokola. U tim tabelama nisam mogao da indeksiram broj protokola jer je odnos jedan prema više

[Ovu poruku je menjao sabacc dana 25.12.2014. u 20:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sabacc dana 25.12.2014. u 20:14 GMT+1]
[ sabacc @ 25.12.2014. 19:43 ] @
Stavljam i konkretan problem
[ SLOJ.1973 @ 25.12.2014. 20:23 ] @
Ako možeš,pošalji mi na mail ove dve baze jer ne mogu da ih skinem.Da li je to samo kod mene ili nešto nije u redu sa elitom?
[ sabacc @ 25.12.2014. 21:19 ] @
Poslao
[ SLOJ.1973 @ 26.12.2014. 11:16 ] @
Tek sada otklonjen kvar sa adsl-om.Izvinjavam se ,nije do mene.Evo u prilogu resenje.Pozdrav.
[ sabacc @ 26.12.2014. 11:30 ] @
Sada sam ovo pogledao.
Hvala!
[ Zidar @ 26.12.2014. 19:00 ] @
Mozda ovo pomogne - kako se cuvaju podaci u arhivskim tabelama - objasnjenje sa primerom: http://allenbrowne.com/ser-37.html
Ovde je i gotov razradjen kompletan primer za arhiviranje promena: http://allenbrowne.com/AppAudit.html