[ popovstale @ 25.12.2014. 13:25 ] @
Preko AliExpresa nekoliko puta sam narucivao neke sitnice koje kostaju 1-3 eura i to su redovno slali, ali kada sam neke proizvode nasao po bagatelnim cenama pri tom je i isporuka bila slobodana, narucio sam po 5 i 10 komada. Kinezi su povukli novac sa racuna i procedura za slanje je trajala 15 dana. u ovom roku ne salju robu pa nakon toga vracaju novac.
Ja mislim da to namerno rade. Narucis robu sa diskontom od 90%(proizvod koji kod nas kosta 15 eura narucis za 1 euro) uzmu ti novac, rade sa njim 15 dana, ne iporuce ti robu i vracaju novac. Za mene mozda ne znaci nista ako nekom dam 10 eura i vrati mi nakon 15 dana, ali oni ovako skupljaju milijarde pa ih obrcu i nakon izvesnog vremena vracaju. Zato mislim da su veliki prevaranti.
[ ademare @ 25.12.2014. 15:13 ] @
Ne ide to bas tako , jer novac nije kod Prodavaca vec kod Alija .

Kako je Aliexpress , deo Alibabe Najvrednije trgovacke firme na Planeti koja vredi XX Milijardi $ , sigurno ne Pilicare za 10-20 $. Posebno sto je Aliexpress najmanji deo firme .

Naravoucenije bi bilo ne kupovati nista sto je Extra, nenormalno povoljno, jer su to Pokusaji prevare. U tvom slucaju, a nekoga stvarno i prevare, obicno ove bogatije Zapadnjake, koji racunaju , necu da se bakcem i zalim za par $ .
[ Sava @ 25.12.2014. 15:59 ] @
Razmišljao sam isto kao ti, ali nakon razgovora sa svojom bankom malo sam to korigovao. Kada poručujemo gledamo gde je najjeftinije. Ti prodavci često i nemaju tu robu već krenu da je traže kod drugih radnji po takvoj ceni da kada je tebi prodaju imaju makar nekakvu zaradu. To je trgovine bez rizika jer ništa ne ulažu. Kada to ne uspeju onda ti stigne obaveštenje kako je to izgubljeno negde u transportu i vraćaju novac posle dosta vremena. Dve stvari treba uraditi. prvo, gledati koji je prodavac pouzdan. Ja prvenstveno gledam da naručim od onih kod kojih sam već nešto kupovao i bio zadovoljan praćenjem transporta robe i ostalim. Drugo, gledati kredibilitet prodavaca. Imaš tamo i neke ocene, ali imaš i rubriku koliko imaju narudžbi za konkretan proizvod, a imaš i feedback kupaca. Tako smanjuješ rizik. Najzad, kada ti stigne mail o slanju i kada kod prvih provera ne vidiš gde je roba piši prodavcu i odmah pokreni disapute za povraćaj novca, ne čekaj krajnji rok.
[ fanfon @ 25.12.2014. 18:10 ] @
Ja mislim da ti popovstale i ne znas kako funkcionise Aliexpress vec lupetas napamet. Kako niko od nas koji bas kupuju tamo ne pise da su lopovi? Ja mogu da se kladim da ne znas da biras prodavce niti da kupujes tamo. Naravno da su svi "lopovi" kad narucis proizvod koji realno kosta 15 dolara, a kupis ga od nekog bez ocena ko ti nudi za 1 dolar pa je procedura povrata novca i po 2 meseca dok otkrijes da nema to sto ti nudi. Procitaj prvo temu aliexpress iskustva pa se onda zali na prevaru. Ova tema je zrela za zakljucavanje...
[ popovstale @ 26.12.2014. 09:29 ] @
Citat:
fanfon: Ja mislim da ti popovstale i ne znas kako funkcionise Aliexpress vec lupetas napamet. Kako niko od nas koji bas kupuju tamo ne pise da su lopovi? Ja mogu da se kladim da ne znas da biras prodavce niti da kupujes tamo. Naravno da su svi "lopovi" kad narucis proizvod koji realno kosta 15 dolara, a kupis ga od nekog bez ocena ko ti nudi za 1 dolar pa je procedura povrata novca i po 2 meseca dok otkrijes da nema to sto ti nudi. Procitaj prvo temu aliexpress iskustva pa se onda zali na prevaru. Ova tema je zrela za zakljucavanje...


Kao prvo: Nismo Vi i ja pasli ovce zajedno pa da mi kazete da "lupetam". Nicim niste bili izazvani da bi se sluzili takvim izrazima. Vec imam mislenje o kakvoj se osobi radi.
Kao drugo:Kad se roba naruci, u istom momentu banka sa mog racuna skida novac i stavja ga kao rezervisana transakcija. Zasto AliExspres prvo ne proveri dali ta roba zaista postoji i moze li se isporuciti pa tek onda povuce novac sa mog racuna.
Zamisli situaciju: Odes u nekom trgovinom na veliko, vidis neki proizvod, pitas imaju li 20 komada, odgovore ti da ce vam isporuciti za 5 dana ali morate platiti odmah. Nakon 5 dana uz jedno IZVINITE jave ti da ne mogu isporuciti proizvod i da ce povrat vaseg novca biti tek nakon 15 dana.
Na osnovu vaseg vokabulara, ja sam siguran da bi otisli u tu firmu i potukli se.

Ja i dalje mislim da kad za nesto platim, a ne dobijem to za sto sam platio, to je PREVARA
[ valjan @ 26.12.2014. 10:21 ] @
AliExpress nije trgovinska firma u klasičnom smislu, to je portal preko kojeg ti trguješ sa fizičkim licima u Kini. Zamisli da odeš u šoping mol, ali da ne možeš kupiti ništa direktno nego samo možeš razgledati izloge i birati robu, ostaviš pare na blagajni šoping mola i taj od koga si odabrao pošalje ti na kućnu adresu to što si hteo da kupiš, i tebi kad roba stigne i ako si zadovoljan javiš blagajni da može da isplati trgovca. Tako je isto sa Alijem - nemaju baš baš ali baš nikakve veze sa robom koja se prodaje preko njihovog sajta, osim što omogućavaju dogovor između tebe i trgovca, i zato ni ne mogu da provere da li robe ima ili ne. To što pare legnu prvo kod njih je neka vrsta zaštite i za tebe i za trgovca, i očigledno je da ne poznaješ kako sistem funkcioniše čim ovako pišeš.
[ adzo_ @ 26.12.2014. 10:23 ] @
Ja sam imao preko 100 transakcija sa AliExpress-om i nisam imao problema sa zarobljavanjem novca i vracanjem na racun (ne racunam situacije kad je proizvod los, pokvaren ili neodgovarajuceg kvaliteta - to je druga tematika)
Moj predlog tebi, je da procitas postojecu temu na ovom forumu vezanu za Ali (ili bar poslednjih 20-30 strana posto se price ponavljaju) da se upoznas kako funkcionise Ali i sta je veoma bitno kod narucivanja stvari na Ali-ju(pocevsi od izbora prodavca, "sumnjivih" cena za artikle, preko komunikacije mail-ovima, izbora poste za slanje....)

Kad se budes upoznao sa pravilima kupovine na Ali-ju ova tema sto si otvorio bice ti smesna....

P.S.
Tvoj primer nije dobar jer nisi upoznat sa kupovinom na Ali-ju.
Ti nisi otisao u veleprodaju i trazio 20kom, vec si pokusao da robu kupis od sitnog lopova koji ti obecava bilo sta samo da "kupis" kod njega.
Ali je jedina zastita "ovcama" da im ostane vuna. A sistem je stvarno dobar kad si upoznat sa pravilima igre

Edit:
Janko me pretekao...
[ bakara @ 26.12.2014. 10:38 ] @
Ovde se vidi nepoznavanje osnovnih stvari.
Ovde ide lock.