[ Trick Fix @ 29.12.2014. 07:00 ] @
Imam Ariston bojler koji ima skalu za temperaturu vode kao na slici.

Međutim ima i jedan dodatni taster, piše "EKO".

Iz veoma pametnog i "Juser-Frendli" uputstva nisam uspeo da ukapiram
-koja bi trebala da bude funkcija tog "EKO" tastera ?

Da li je EKO mod uključen ili isključen,.......meni sve to deluje isto.
Kako su mislili da uštedi struju ako je zadata Temp. (Set-Point) na pr. 60C, grejač MORA da pojede tu struju --Tu nema filozofije !!!





Ima li neko uopšte ikakvu ideju o načinu rada bojlera u EKO mod-u.

( Molim VAS nemojte da me savetujete da pitam Boru-Explorera, stvarno nemam više želudca za priče o njemu)

Bilo koja realna prića o EKO načinu če mi prijati,






[Ovu poruku je menjao Trick Fix dana 30.12.2014. u 07:14 GMT+1]
[ SStudio @ 29.12.2014. 07:38 ] @
Kako kaže ECO na Aristonu održava temperaturu uvek na 45C kako bi uvek imao tople vode.
I još jedan opis, malo sulud dokle su bojleri otišli

Citat:
ECO Function – saves up to 10% in energy consumption

The smart ECO system learns the user habits by memorising cyclically in the electronic card when and how much hot water is used. The water heater will provide the quantity of hot water in the times in which the user usually needs hot water. To face possible extra withdrawals, ECO will always keep a minimum safety temperature of 45°C to guarantee the availability of hot water.


Neki smart bojler imaš tu.
[ zica49 @ 29.12.2014. 07:50 ] @
ECO preveden u google translator-u je EZV
[ emiSAr @ 29.12.2014. 07:57 ] @
Pored pojacane toplotne izolacije, iako ne vidis sta radi , cudo ima casovnik realnog vremena i pamti u toj EKO funkciji vrijeme kada se koristi topla voda. Ne znam koliko mu vremena treba da "snimi" situaciju i "trudi se" da u to vrijeme pripremi toplu vodu iako je cijelo vrijeme prekidac na ON. (Recimo tusiranje prije odlaska i povratka s posla).-
Jednostavnije receno, pamti navike korisnika i "trudi se biti na usluzi", u medjuvremenu "odmara" .-

pOz
[ branko tod @ 29.12.2014. 08:27 ] @
I tu su uvalili elektroniku da se više kvari. Biće posla ...
[ deki111 @ 29.12.2014. 08:39 ] @
Citat:
memorising cyclically in the electronic card

Vidiš da nisi promašio forum.
[ Trick Fix @ 29.12.2014. 08:53 ] @
EEEeee sad ste me navukli i to bez "Vazelina " !

idem da mu demontiram "Donju Ratkapnu" pa da uslikam šta ima unutra,

,neče ovde jedan us*an brojler da nam jede đigericu

Citat:
zica49: ECO preveden u google translator-u je EZV


-bolje bi mi bilo da si me šutnuo i jaja, nabio svih 10 prstiju u oko, presavio crevo od "veštačkih pluča"
i odsekao viljušku sa kabla lemilice




[ mikikg @ 29.12.2014. 09:15 ] @
A sta radi ECO mode na gasnim (kombinovani / protocni) bojlerima? :)
[ Zlatni_bg @ 29.12.2014. 11:31 ] @
E taj tebe uci, da se tusiras 'ladnom vodom :D
[ _str_ @ 29.12.2014. 12:18 ] @
Citat:
mikikg:
A sta radi ECO mode na gasnim (kombinovani / protocni) bojlerima? :)


Meri pad pritiska i protok vode, ubacuje u PID petlju grejača i već sledeće sekunde voda je na zadatih +-1C. :)
[ branko tod @ 29.12.2014. 12:26 ] @
Citat:
mikikg: A sta radi ECO mode na gasnim (kombinovani / protocni) bojlerima? :)

Pušta gas sve dok se kupač mrda
[ samuki @ 29.12.2014. 13:40 ] @
To je mozda kao u Ves masini , Eco rezim , manje vode i manja temperatura!
[ SStudio @ 29.12.2014. 14:01 ] @
Citat:
idem da mu demontiram "Donju Ratkapnu" pa da uslikam šta ima unutra,

Verovatno neki android, ako prebaciš bojler u komšiluk moraćeš da ga dekodiraš za drugi vodovod
[ Trick Fix @ 29.12.2014. 14:01 ] @
Citat:
branko tod: Pušta gas sve dok se kupač mrda


hahahahahaha...

...koja Ti beše ona,..ona...kako se zove,...ona.. a da ! _____"Dijagnoza"

pOz
[ branko tod @ 29.12.2014. 19:05 ] @
Ti si bliže :D
[ Trick Fix @ 29.12.2014. 23:25 ] @
Branko,
,znam da sam bliži Kovinu, ne brini, prvo idem ja da vidim gde ćeš ti da spavaš, imaš li terasu, kakav je pogled s' penđera itd..
pa onda Ti, ....ima i tamo "unutar žice" posla iza obojicu , ima šta da se popravja :) ..ima da radimo 26h/D.
( samo da te podsetim: 31. decembra Ti si u trečoj smeni :) )

Evo skinuo sam ratkapnu i tu su obećane slike:









Eto, šta ima unutra...

PS:
Dodatak....



pOz

[Ovu poruku je menjao Trick Fix dana 30.12.2014. u 01:10 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 30.12.2014. 05:29 ] @
oPa oPa,cudnog li sklopa.,;), Vec si dobio odgovor.

Citat:
SStudio
Kako kaže ECO na Aristonu održava temperaturu uvek na 45C kako bi uvek imao tople vode.
[ Trick Fix @ 30.12.2014. 06:09 ] @
Lave,

samo čekam kad će Ekipa da me "navuče" da uzmem otvarač za konzerve i uradim "defloraciju" one sive kutije,

-čisto da Vidimo ....šta ima unutra
[ branko tod @ 30.12.2014. 08:31 ] @




[ emiSAr @ 30.12.2014. 09:08 ] @
Da se ponovo oglasim. Sin nedavno mijenjao bojler i kupio onaj Ariston sto cuva malu djecu-najpametniji i naravno najskuplji.-
Prije toga pokupio informacije i stanje je ovakvo, bar kod nas u BiH. Navescu cijene u €.
Standardni 50l -75€
Ovaj pametniji-ECO oko 110€
Onaj sto "cuva malu djecu" oko 200€- On pamti navike i aktivira se "samovoljno" + drugacije izveden grijac.

ECO- na b ilo koju podesenu temperaturu iznad 45 C - pravi histerezis do 45C. Znaci na podesenih 70 C grijac aktivira tek kad temperatura opadne do 45 C
ako je aktivirana ECO funkcija-inace na potrosen maltene litar tople vode aktivira grijac- osjetljiv termostat.-

Na nekoj ruskoj stranici bio nasao sliku unutrasnjosti "sive kutije" za bojlere poslije decembra 2013, razlika u prikljuccima, ne mogu da nadjem ponovo.-
Drugaciji konektor komandnog panela.-

pOz
[ Trick Fix @ 30.12.2014. 09:26 ] @
Citat:
emiSAr: ...i kupio onaj Ariston sto cuva malu djecu-najpametniji......Onaj sto "cuva malu djecu" ...pamti navike i aktivira se "samovoljno"


JJjjojj.....Ubičeš nas.....načisto...

..odakle TI vadiš ovak'e informacije ???_____nemam pojma ! ...........Ali su :



[ dejan_osipaonica @ 30.12.2014. 10:50 ] @
Vidim ja blizi nam se tamna buducnost SF horora. Naljutis kompjuter sa windovsom xx a on onda u saradnji s pametnim bojlerom ti resi ekolosko pitanje dok se kupas. Posle toga sto si pusio ,pusio si ,sto si zagadjivao okolinu gasovima dok se grejes i vozis auto ..................
Ekologija HiTech
[ Trick Fix @ 30.12.2014. 14:34 ] @
Dejane,

Uzeše nam Lemilicu iz ruke !

--tu nam je kraj...


[ branko tod @ 30.12.2014. 15:10 ] @
[ emiSAr @ 30.12.2014. 15:48 ] @
Ovo je samo komandna ploca, ona sa LE diodama i tasterima, ostala pamet u "sivoj zoni"-kutiji skupa sa termostatom.-

pOz
[ Trick Fix @ 30.12.2014. 16:46 ] @
-
-'el mis'ite da treba da "demoliram" Brojler još večeras +tu Sivu Kutiju

ili dozvoljavate da to bude posle Nove Godine ???

--ne bih da se "Kupam u Ladnoj Vodi " za 31.Dec ..........uveće :-)

[ zica49 @ 30.12.2014. 17:03 ] @
Trick Fix pa ja sam nekad davno u ime nauke porusio jabuku u dvoristu radi KT antene. Otac mi ni dan daans nije oprostio to! Tad se bio slozio i precutno posmatrao u ime nauke ali vec dvadesetak i plus godina spominje jabuku.
Djeca od komsija me zamrzila i imao sam nekoliko diverzija na anteni od istih :)
A ti cjepidlacis za jedno kupanje.

Sta cekac otvaraj to i svima nam reci kako unutar ima SS relay ili zerovoltage switch.
[ Trick Fix @ 30.12.2014. 17:39 ] @
Citat:
zica49:  u ime nauke .....A ti cjepidlacis...Sta cekac otvaraj to


Ali....... "Brojler" mi radi....Ispravan Je !!!

--samo htedoh da pitam : Šta je EKO mod ?_____i ništa više



....a sad treba da skidam bojler sa zida, u ovom odsutnom trenutku u odnosu na POL. situaciju

stvarno niste Fer,
[ ZAS011 @ 30.12.2014. 18:40 ] @
Plakni se kod komšinice
Valjda u Ištvana Bećara Pecaroša ima neka koja bi izišla u susret
[ bogdan.kecman @ 30.12.2014. 19:19 ] @
sto bi gubio vreme nemas unutra nista strasno zanimljivo, neki mcu, neki triak drajver ili opto triak, triak, citac tog senzora koji ide na mcu i to je to .. vrlo nezanimljiva plocica siguran sam .. a garant na tom sivom ima neka nalepnica koja kaze "zaboravi garanciju ako pipas" .. tako da .. naredne dve godine nemas razlog nikakav da otvaras sivu kutiju
[ zica49 @ 30.12.2014. 19:36 ] @
Koga briga za garanciju uvijek ga mozes modifikovat u EZV :)
[ Lavlja_Jazbina @ 30.12.2014. 19:48 ] @
Samo glasno raymisljam.
PRO ECO ima novi
dizajn: Smart termometar nalazi se na prednjoj led upravljačkoj ploči.







http://www.ipaustralia.com.au/...watt-spa/patents/AU2002343122/
[ branko tod @ 30.12.2014. 22:35 ] @
Ja tipujem na rele. A što se kupanja tiče nisi valjda baš toliko lud da se na ovu ladnoću kupaš.
Sačekaj malo da popusti . Otvaraj u ime za..banata sa foruma.

A sada jedna ozbiljno pitanje. Po meni je to obično g....o , izvini Fix, ali je tako. Kako ja vidim
to čudo ima elektronsku zaštitu od pregrevanja . Ako zalepi rele , a sumnjam da ima dva na
red bojler kuva. Ako ima trijak još gore, A ako poludi elektroniks sve ide u machu picchu.
Baš mi se ne dopada sistem previše , ne znam šta vi mislite.
[ Trick Fix @ 31.12.2014. 00:03 ] @
EEeee da ,

zaboravih da kažem da se prilikom uključenja grejača čuju dva relea,---nije mi bilo jasno i zbog čega 2 -"škljoc"-a ???

..sad mi je jasno...

Znači sigurno nije trijak nego 2 relea na red,

(ne znam jer nisam razvalio kutiju ali se 100% čuju dva "nečega" što uključuju grejač)
[ PedjaZ @ 31.12.2014. 00:27 ] @
Posle par desetina godina koriscenja TIKI bojlera on ispusti dusu (procureo kazan)
i kupismo neki od ovih malih-zdepastih.
Tek posle dve godine (kada je grejac crkao) videh da ima, sada vec moderan nacin montaze, na sraf.
Nedostaci:
1. Ne mozes ispravan grejac izvaditi radi ciscenja bojlera od kamenca jer se grejac tokom rada iskrivi
2. Ne mozes ruku gurnuti da pokupis kamenac
3. Grejac je skuplji nego onaj za stari sistem
4. Izolacija bojlera je kvalitetnija (nije vise staklena/kamena vuna) ali je i sama izolacija upola tanja pa to dodje opet na isto
5. NAJVECA MANA je ta sto su termostat i sigurnosni termostat smesteni ispod grejaca
i sva voda koja se sliva (ako kazan popusti) ce ici preko ovih termostata.


Meni se desilo da je voda procurela kroz buksnu od grejaca.
To je verovatno dugo trajalo i u jednom trenutku termostati su otkazali i grejac je duze vremena radio.
Sva sreca pa je neko od ukucana primetio na vreme da je voda suvise topla i kazaljka zakucala u crveno.


A zamisli ovaj tvoj sa tom silnom elektronikom.

Pre nego sto krenes na tusiranje da bi docekao novu godinu cist i miomirisan,
mogao bi da prepises onaj osciloskop na mene :)
[ Trick Fix @ 31.12.2014. 00:55 ] @
Citat:
PedjaZ: mogao bi da prepises onaj osciloskop na mene :)


Evo ga, nosi ga , ja idem da se tuširam :)





Jesam li Ti rekao da ga uzmeš ako Ti treba nešto da meriš ? ......nisam ?

...e onda sad Ti kažem....


uzimaj....
[ bordzija @ 14.07.2017. 12:00 ] @
Eko troši najmanje struje, drži temp ispod 60 jer preko toga se stvara neverovatno puno više kamenca i sam bojler se brže troši i raspada (emajlirani)
U principu za 45 možeš kratko da se istuširaš.
[ bordzija @ 05.12.2017. 18:52 ] @
Plinski bojler a verovatno i svaki protočni u eko modu sem ovoga sto sam nabrojao ima jos jednu prednost: Plinski bojler ima sistem koji stalno pali i odrzava temp kako bi vi recimo u bilo koje doba samo pustili vodu i oprali ruke. To znatno trosi struju tj plin i kada se uključi eko onda se to izbegava. Treba 15 sekundi vise kako bi dosla topla voda ali to ima OGROMNU uštedu na mesecnom i godisnjem nivou. Kako sam ja računao kod drugara ušteda je 10tak evra mesečno u proseku.
[ eeestablishment @ 06.12.2017. 16:31 ] @
Kad videh naslov . . .BOJLER . . . . u cemu je caka . . . . . stedi struju pomislih Bora Radar i njegovi lavori

ali avaj . . . . .
[ zderavko @ 08.02.2020. 11:21 ] @
I na kraju...kod koga je osciloskop sad?
[ ZAS011 @ 08.02.2020. 12:35 ] @
Pa kod Roberta,zna se :D
[ optimizator @ 08.02.2020. 14:12 ] @
Nevezano za vaš osciloskop,)) Ne znam kako ranije nisam video temu. Imam taj bojler. Funkcija ,,EKO" znači DEZINFEKCIJA!
Ukratko,mnogi ne zagrevaju vodu na maksimalne temperature, pa se skupljaju bakterije,mikrobi i protozoe razne na zidovima kazana, e pri uključenoj takvoj funkciji on nagreva vodu više od 75 stepeni pa tako održava i ne dopušta nižu, a još ako se ne koristi sam bojler,-voda, prelazi u auto režim posle dve nedelje pa će jednom u mesec dana sam da je provri i dezinfikuje kazan.Kao neki tajmer recimo.




[ ademare @ 08.02.2020. 15:27 ] @
75 stepeni je dovoljno da bi se ubili skoro svi poznati patogeni u vodi !

Tako je i u mleku , pasterizacija od 75 stepeni u trajanju od 15 sekundi , ubija sve poznate patogene u mleku i ono moze da stoji sledecih 15 dana u frizideru . Tako se tretira tzv. sveze mleko koje kupujemo u prodavnicama.