[ Nabukodonosor @ 27.03.2004. 11:23 ] @
Ovo mi se desavalo milion puta i milion puta sam resio, ali koliko se secam, milion puta slucajno. he he. Imam graficku MSI FX5600 sa tv izlazom i koristim drajvere 56.56. Sve sam fenomenalno podesio i slika na TV-u je dobra, ali...Kada pustim neki video, npr. u WMP-u, vidim WMP, ali ne vidim video u njemu. Crno. Isto i sa DivX-om i sa satelitskom. Razmisljao sam da instaliram 'Capture' drajvere, ali cemu to? Oni su za grebovanje slike sa video ulaza. U cemu je sema?

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 29.03.2004. u 04:18 GMT]
[ ivanvuk @ 27.03.2004. 15:32 ] @
Predpostavljam da ti slika na Monitoru izgleda normalno i da film nije crn.

Ukoliko ti je NView display mode podeshen na CLONE onda:

Najjednostavnije je da probash da u programu za gledanje (WMP? ne znam koji je to program?) podesish mode na RGB i onda ce se ista slika prikazivati i na monitoru i na TVu identichno.


Ako PAK zelish da odvojeno gledash film na TVu, a da player minimizujesh i radish neshto na kompu, onda koristi umesto RGB neki Overlay mod. A u drajveru podesi "full screen device" na TV.

To se radi ovako za drajver 53.03 (verovatno je slichno i za noviji):


Start Menu > Settings > Control Panel > Display > Settings > Advanced
Zatim kliknesh na karticu sa imenom svog Gefocea i idesh na Full Screen Video i tu nadjesh Full screen device


Ako nije do ovih jednostavnih podeshavanja, onda se igraj sa tim modovima u playeru, i Full Screen modovima u drajveru.

Sve ovo naravno vazi ako ti se film na monitoru prikazuje normalno. Ako se ni na monitoru ne vidi, ne vezano za TV onda je mozda neki CODEC u pitanju.
[ Nabukodonosor @ 27.03.2004. 15:44 ] @
Vidi se slika na monitoru OK. Sve u drajverima je podeseno OK, cim se slika na TV-u vidi. Osim videa.
[ ivanvuk @ 29.03.2004. 01:01 ] @
Da li si probao sa podeshavanjem plejera na RGB?



Da li si probao josh neki plejer, npr. windows media player imash sigurno, ako ne neki drugi?


Ja koristim BSPlayer, svaka preporuka, i regularno gledam filmove na TV. I igre i sve ostalo.


Reci da li si probao razlichite plejere. I razlichite filmove.
[ Nabukodonosor @ 29.03.2004. 10:18 ] @
Probao sam sve. Koristim i ja BSPlayer. Nije do njih. A usput, resio sam problem. Bilo je do drajvera. Instalirao sam ponovo 53.03 i sve je proradilo kako treba. Pozdrav.
[ ivanvuk @ 30.03.2004. 02:23 ] @
Super, drago mi je!


A ja taman hteo da instaliram 56.56!


Sad mozda i necu :)))