[ superbaka @ 04.01.2015. 14:16 ] @
video sam na netu da se mogu kupiti ovi reseteri za Canon ketridze, pa me zanima kakva su vasa iskustva sa njima, i da mi pomognete da nadjem odgovarajuci jer ne znam kojoj seriji pripadaju moji...
imam Canon Pixma MX395 multifunkcionalni stampac koji koristi PG-540 ketridz (za crnu boju)... u radnji u kojoj sam ga kupio imaju samo originalni fabricki ketridz koji kosta suludih 2100 dinara za 180 kopija, i to mora da se poruci i ceka nekoliko dana da stigne... jednom sam ga napunio ali ga elektronika vise ne priznaje i ako je pun... eventualno, postoji li neka druga jeftinija varijanta od kupovine originalnih ketridza?
[ iculibrk @ 04.01.2015. 17:11 ] @
Ima i ovaj kertridz za tvoj stampac: PG-540XL Black. Pomocu njega mozes da uradis do 600 stranica, a mozes ga naci za 2650,00 dinara. Pogledaj na Canon-ovom sajtu XL mastila za tvoj stampac na ovom linku: Canon Pixma MX395 To ti je po meni najisplativije resenje. Imas i nekih vakuumskuh klipsni za punjenje tog kertridza koje kostaju 650,00 dinara, ali iz davnog iskustva i nerviranja (pre 5 godina sam presao na laser, bas zbog malog kapaciteta kertidza) ti savetujem da kupis ovaj XL kertridz koji sam gore naveo.
[ superbaka @ 04.01.2015. 18:53 ] @
ovo je vec znatno bolja solucija za koju nisam znao, hvala na sugestiji...

malopre sam probao, i problem moze da se zaobidje tako sto se krene sa stampom, stampac prijavi prazan ketridz, a drzanjem reset dugmeta oko 5s stampac se resetuje i nastavlja da stampa... ne znam kako bi to funkcionisalo sa drugim funkcijama poput kopiranja... punjenje ketridza kod majstora me kosta 500 dinara, mada nisam brojao kopije...

trazeci po netu, naisao sam na ovo, ali ne znam koliko je pouzdano, i nije mi jasan sistem narucivanja i placanja... teorijski, ako narucim 10 kom po 2$, to mi dodje kao najjeftinija solucija...