[ Branko.R @ 06.01.2015. 16:33 ] @
Poslednjih dana se da pročitati informacija da FIAT seli fabriku iz Srbije u Brazil.
Teško je doći do pouzdanih informacija i ostaje puno toga dosta pod znakom pitanja?
Ugovor sa FIAT-om nikada niie u celosti objavljen pa se ne zna pouzdano kakve klauzule sadrži?
Puno je prilično čudnih rešenja koje su donoslili naši "stručnjaci" po pitanju stranih ulaganja pa ne čude reči univerzitetskog profesora, Jovana Dušanića, rekavši da su strani investitori u Srbiji dobili velike poreske povlastice i besplatnu infrastrukturu, zbog čega se po njemu valja zapitati: ko u koga više ulaže – stranci u Srbiju ili Srbija u njih?
[ test1234 @ 07.01.2015. 02:11 ] @
Kazu, nije tacno. Mada...


http://www.b92.net/biz/vesti/s...01&dd=05&nav_id=943712
[ S A J A @ 07.01.2015. 10:39 ] @
FIAT u Srbiji radi po principu "vi nam plaćate da radimo". Dakle oni će raditi sve dok ih Srbija bude plaćala jer je njima ovde poslovanje kompletno bez troškova. Otići će kad budemo prestali (ili smanjili) da plaćamo ili ako neko drugi ponudi još više. To sa FIAT-om, Železarom i sličnima je samo primer kako ne treba raditi. Obmana za narod dok prave koristi nema (ili je zanemarljiva).
[ ssi @ 19.01.2015. 13:47 ] @
Čim sam ročitao naslov teme, pomislio sam: "ovo je branko otvorio". Bio sam u pravu.

Glasina je lansirana od strane loših i zavidnih ljudi ( nešto pre toga jedan "kapitalni" projekat je propao - to je razlog ).

Što se FIATa tiče, informacija iz prve ruke:
neće biti zatvoren, plate idu redovno, proizvodnja i dalje ide prema zahtevima.
[ deerbeer @ 19.01.2015. 16:01 ] @
Ma da, to preselis zacas fabriku u Brazil dok puknes prstima o dlan
[ anon142305 @ 19.01.2015. 17:09 ] @
Kad sam gledao neke podatke sa sajta APR-a, pre jedno god. dana, FIAT je poslovao sa gubitkom.
Ne znam kako je sad?