[ MladaDama @ 16.01.2015. 13:03 ] @
Pozdrav! Imam problem sa kompjuterom, naime dešava se da se zablokira pri podizanju sistema ili dok radim na njemu. Kada se zablokira ne reaguje ni na miš ni na tastaturu i jednino mogu da ga restartujem. Na kompu sam imala Windows 7 Ultimate koji su mi stavili u servisu, kada je počelo to da se dešava. Potom sam ga reinstalirala i stavila Windows 7 Professional ali i sada ne radi. :( Da li neko može da mi kaže šta bi moglo da izazove ovakav kvar i šta bi trebalo da radim?
[ Miroslav Cvejić @ 16.01.2015. 13:54 ] @
Možeš li navesti koja je konfiguracija u pitanju i da li je računar pod garancijom?

Za ovakve stvari ima par testova koji se mogu kod kuće odraditi.
[ MladaDama @ 16.01.2015. 14:36 ] @
Računak nije pod garancijom, a konfiguracija je sledeća:
Procesor: AMD Athlon(tm) II X2 245 Processor (2 CPUs), ~2.9GHz
Memorija: 4096MB RAM
Grafička: ATI Radeon HD 3850 (Microsoft Corporation WDDM 1.1)
Sistem: Windows 7 Professional 32-bit Service Pack 1
Reci ako nešto nisam napisala, a treba. :)
[ iculibrk @ 17.01.2015. 13:08 ] @
Trebaš proveriti par stvari:
1. da li se grafika, procesor, hdd... preterano greju. To možeš videti ako skineš program HWMonitor;
2. u kakvom je stanju hard disk preko programa Hard Disk Sentinel

Ram memoriju možeš proveriti pomoću programa MemTest86 V5.1.0 Free Edition. Otakujes ga, ubacis usb, pokreneš Image USB iz otpakovanog foldera i klikneš na Write to UFD, sačekaš da zavriši, restartuješ računar, namestiš boot sa usb-a i sačekaš da završi test memorije. Samo prebaci podatke sa usb-a pre ovoga jer ce ti automatski obrisati sve stare podatke. Posle toga vrati boot na hdd.
[ MladaDama @ 18.01.2015. 08:49 ] @
Rado bih sve to uradila ,ali sistem više neće da se podigne, jer se zablokira pri dizanju. Izgleda da mu je više ne mogu pomoći i da ću ga morati odneti u neki servis... Svakako hvala na savetima.
[ iculibrk @ 18.01.2015. 09:49 ] @
Mozes da izvadis sve module ram memorije iz racunara i isprobas ih jedan po jedan. Znaci stavis jedan, ako se desava isto izvadis ga, stavis drugi ...
Da li mozes uci u safe mode? Ako mozes, odaberi safe mode with networking, skini one programe i istestiraj.
Koja je maticna ploca u pitanju?
[ SASA M. @ 18.01.2015. 22:09 ] @
Za ovu konfu, mozes komotno da stavish 64bit OS

Probaj da podignes sa Hiren's BootCD, tamo ima raznih testova.
[ MladaDama @ 07.02.2015. 19:41 ] @
Nisam više mogla da podignem sistem, tako da sam kompjuter na kraju odnela u servis. Ustanovljeno je da mu je hard otišao. Sad je popravljen i radi. Ovo pišem za nekoga ko bi mogao imati sličnih problema sa računarom, da zna da može biti do harda. Pozdrav i hvala na savetima