[ Mare_Bogovadja @ 27.03.2004. 21:36 ] @
Probao sam da "ozivim" stari komp kod druga [PI-166Mhz|32Mb SDRAM|6,4Gb HD...] ali nece nikako.
Rastavim ga, ocistim, stavim maticnu plocu, procesor, memoriju i napajanje, ukljucim- on zapisti par puta, ja mislim OK. Zatim pocnem sa dodavanjem kartica i monitora, i dalje OK, prijavljuje da fale tastatura i diskovi... E kad sam mu i to dodao on kao hoce da se bootuje, ali.. Proveri on hardver i napise "drive not ready please insert system disk in drive a: and press enter" ja to i uradim a on opet isto!? Zatim u biosu iskljucim quick boot da vidim gde zapinje a on posle cele procedure [gde je sve lepo prepoznao] kaze "remove all disks or media and press any key to restart" ja pritisnem on opet isto prikazuje...
Nisam pametan, ako neko ima ideju neka napise, mozda sam nesto prevideo ali ipak sam se zezao s tim cudom 5h;-\ HELP [F1]
[ lancia88 @ 27.03.2004. 21:54 ] @
Pozdrav,
na brzinu: probaj floppy, moguce da ne moze da cita jer je neispravan ili je lose povezan, boot sekvenca u BIOS-u, redosled prioriteta, pa javi da probamo dalje ako nije nesto od toga. Inace, neispravan floppy je neredak slucaj iz licnog iskustva sa polovnjacima.
Pozdrav
[ Mare_Bogovadja @ 28.03.2004. 20:28 ] @
Boot sekvenca i prioriteti su ok[tu sam probao stvarno sve moguce] takodje sam menjao 2 kabla za floppy [ispravno je povezan, inace bi mu stalno sijala lampica, a i tu sam svasta probao] i 2 floppy drivea[dal je moguce da su oba neispravna].
Kad mi zatrazi sistemsku i ja je ubacim floppy pocne da je okrece ali se ne cuje onaj zvuk kao kad je cita [tak-tak]. okrene je 10-ak puta i to je to. Ako neko ima ideju, neka mi kaze {:-(
[ lancia88 @ 28.03.2004. 22:55 ] @
Pozdrav,
to sto opisujes da radi floppy lici na pokvaren uredjaj, mozda i u oba slucaja, mada sumnjam. Imas li masinu na kojoj bi ga probao, makar jedan od njih? Time eliminisemo laksi moguci problem jer nikako ne bi valjalo da je u pitanju kontroler. Resenje bi moglo biti i da instaliras windows ma nekoj drugoj masini pa taj Hdd prikacis na problematicni komp pa ako proradi on ce vec traziti resurse sa CD-a.
Pozdrav
[ sasa022 @ 29.03.2004. 16:06 ] @
Formatiraj HDD na drugom kompjuteru ali ukljuci copy system files ( da kopira command.com na HDD ) i iskopiraj na njega instalacionu verziju WIN 95 ili 98 ( neka direktorijum bude npr. win9x ).Vrati HDD na stari racunar,postavi da butuje sa HDD i pokreni instalaciju ( c:\>win9x\setup ). Srecno!!!
[ Mare_Bogovadja @ 01.04.2004. 09:28 ] @
Hvala ljudi, resio sam problem. Bile su OBE disketne jedinice neispravne. Prikacio sam CD i digao preko bootabilnog CD-a sistem
[iako sve izgleda logicno ipak sam morao sve ponovo da satavljam i rastavljam jer mi je izbacivalo onu istu poruku, ne znam zasto]