[ patak_daca @ 22.01.2015. 10:05 ] @
Pozdrav!

U Linq upitu kada napravim orderby treba da na vrh liste forsiram neke favorite bez obzira na sortiranje.

ako neko zna ili ima predlog....

Patak
[ mmix @ 22.01.2015. 14:03 ] @
U anonymous tip koji generises kreiraj novo polje Favorit i postavi ga na neku sortable vrednost u zavisnosti od toga da li je red favorit ili ne. Onda taj rezultat sortiraj po favorit polju.

Ovo ti definitivno predlazem da radis VAN ef.net-a.
[ patak_daca @ 22.01.2015. 15:09 ] @
Hvala mmix!

Mislim a je ovo rešenje

ovo je deo code...



if (Redosled == "ASC") queryX = queryX.OrderByDescending(a => a.Id_prioritet == 4).ThenBy(a => a.DatumVremeKreiranjaPrvi);
if (Redosled == "DESC") queryX = queryX.OrderByDescending(a => a.Id_prioritet == 4).ThenByDescending(a => a.DatumVremeKreiranjaPrvi);

[ patak_daca @ 22.01.2015. 15:21 ] @
Ovo radi kada grupišem podatke.....

ali kada ne grupišem ne radi...

mada i kada ne grupišem podatke ja ih gupišem ali ipak ne radi..
[ mmix @ 22.01.2015. 16:00 ] @
Moras malo jos koda da das, ovako ne mogu da naslutim sta ne valja.
[ patak_daca @ 22.01.2015. 16:03 ] @
Pozdrav!

Evo code..(doduše ne ceo ali u ovom delu se mučim)...u ovom delu mora da forsira Id_prioritet == 4 i njih stavi na početak liste a sve ostale poređa po orderu..

if (Sortiraj == "StatusTiketa.NazivStatusa")
{

Func<Tiket, string> groupFilter = a => a.StatusTiketa.NazivStatusa.ToString();
if (Redosled == "ASC")
{


keyEmplist = listX.OrderByDescending(a => a.Id_prioritet != 4).ThenByDescending(a => a.StatusTiketa.NazivStatusa.ToString()).ToList();

keyEmplist = listX.GroupBy(groupFilter).OrderByDescending(a => a.Key).ToList();

}


if (Redosled == "DESC")
{
keyEmplist = listX.OrderByDescending(a => a.Id_prioritet != 4).ThenBy(a => a.StatusTiketa.NazivStatusa.ToString()).ToList();

keyEmplist = listX.GroupBy(groupFilter).OrderByDescending(a => a.Key).ToList();


}
}
[ patak_daca @ 22.01.2015. 17:42 ] @
Mislim da bi ovo radilo dobro samo...

keyEmplist = listX.OrderByDescending(a => a.Id_prioritet == 4).ThenBy(a => a.StatusTiketa.NazivStatusa).ToList(); -----ovde je dobar order

keyEmplist = listX.GroupBy(groupFilter).OrderByDescending(a => a.Key); ------ovde se izgubio order


Molim za pomoć
[ patak_daca @ 22.01.2015. 18:27 ] @
Neki predlog....
[ patak_daca @ 23.01.2015. 11:14 ] @
Pozdrav!

Uspeo sam da rešim....

Hvala!