[ Belgarion @ 26.01.2015. 14:24 ] @
Koja je najbolje knjiga za C#, na srpskom jeziku ?

Eto tolko, mislim da je pitanje jasno.
Nisam početnik, završio sam fakultet i radim nekoliko godina.
Ali želim da imam knjigu koja će da upotpuni moje znanje.
Da jednom za svagda znam OOP bez da moram da se podsećam.
Mora se ponavljati inače se zaboravlja:)
A umorio sam se od čitanja na englekom.
Treba mi nešto što će lepo da legne :)

Hvala.
[ mmix @ 26.01.2015. 14:34 ] @
Bolje se ti drzi knjiga na engleskom, ako budes ucio iz prevoda bices potpuno nerazumljiv i dakle neupotrebljiv.
[ Belgarion @ 28.01.2015. 07:17 ] @
Zašto bih zaboga bio nerazumljiv ?!
Pa svi smo mi na fakulteti učili iz literature na Srpskom.
Ako smo zaboravili da se izražavamo na našem jeziku, onda je to mnogo više zabrinjavajuće.
Ok nekada ne možeš da se setiš nečega, ali i dalje je instance = instanca, reference = referenca itd.
Nije ni neki prevod.
Da ne govorim o tome da sam čuo da neki ljudi kažu 'tree', ili bukvalno prevedu i kažu 'drvo', umesto da kažu 'stablo'.
Pa opet se razumemo.
[ mmix @ 28.01.2015. 08:35 ] @
Problem nije tree->drvo i slicni direktni prevodi, problem je strucna terminologija koja nema direktni prevod, kao sto su instanca, digitalno i slicno, sto se kod nas pod obavezno prevodi u neke potpuno idiotske i neprilagodjene termine, tipa primerak i ubrojcano, a sve radi ispoljavanja neke napacenosti i frustracije sto su bas oni otkrili sve te stvari a ne mi, pa cemo mi da im pokazemo. Rezultat je gotovo uvek knjizevno pismen a strucno funkcionalno nepismen programer. Cak iako prevodilac odradi prevod kako treba, lektori su mahom vema napaceni cirilicari koji iskasape prevode da budu u "skladu" sa tim nakaradnim prevodima. Ako si izabrao da se bavis ovom strukom poznavanje engleskog jezika ti je obavezno a srpski jezik sasvim sigurno nece crci od sake anglizama, nakon svih turcizama i germanizama bez kojih ne bi ni postojao u danasnjem obliku. Ne treba biti veci katolik od pape.
[ Belgarion @ 29.01.2015. 12:22 ] @
Ok, ja bih ipak voleo da dobije odgovor na pitanje iz prvog posta, ako neko zna ?
Koja je najbolja knjiga za C# na Srpskom, ili barem kakva su vaša iskustva sa ovim knjigama?
[ ssi @ 01.02.2015. 21:56 ] @
Po meni,

Programiranje na jeziku C#, prevod četvrtog izdanja

Autor: Jesse Liberty
Izdavač: Mikro knjiga

nije loša.

Mislim da baš nema toliko "bisera" (ali... nije da ih skroz nema) koje mmx pominje.

Opet, vidi englesko izdanje, pa odatle uči.