[ SouthSider @ 27.01.2015. 12:48 ] @
Zdravo svima,

ne mogu da nadjem da li je neko imao ovakav problem:

imam ovaj HG530 ruter, koji sam dobio u okviru IPTV paketa Telekoma.
Postavio sam password za wi-fi.
Problem je sto na njega ne mogu da se na wi-fi povezu vise od 3 uredjaja odjednom. Cak nekada i treci nece.
Ukuca se odgovarajuca sifra, uredjaj ucitava i na kraju nece.
Moram da iskljucim/ukljucim ruter,pa tek onda ako poveze.

Da li je moguce i kako najbolje podesiti ovaj ruter da mogu vise uredjaja da se konektuju bez problema?
Unapred hvala.

Pozdrav!
[ Mile-Lile @ 27.01.2015. 13:14 ] @
Možda je DHCP pool ograničio 3 IP adrese pa za četvrti uređaj nema... mada to nisu difoltna podešavanja... može biti i da je broj wifi korisnika ograničen... imam ovaj ruter ali ne mogu da se setim da li postoji tako nešto na njemu... znam da na nekim ruterima ima...
može biti i da klijenti koji se povezuju ne podržavaju tu vrstu konekcije (WPA2)... teško je pogoditi...
[ SouthSider @ 27.01.2015. 23:21 ] @
Problem je u tome sto nekad hoce i vise od 3,ali retko kada...
Npr, veceras sam povezao 4 uredjaj. Kada sam restartovao uredjaj, nije hteo ponovo da se poveze.
Totalno suludo... Uopste nema nikakvih pravila.
U Podesavanjima nema opcije za odredjivanje broja uredjaja.
Vidjao sam to na novijim uredjajima - ovaj to nema.
Neko mi je pomenuo MAC adrese - da li je to resenje i kako pomocu njih da resim ako jeste?
[ zoranpr @ 28.01.2015. 21:44 ] @
@SouthSider
Jedini lek je zamena adsl uređaja. Trebalo bi prijaviti kvar i tražiti zamenu uređaja.
[ SouthSider @ 11.02.2015. 12:50 ] @
Zvao sam Telekom, prijavio problem.
Pozvali su me sutradan i odgovor je:
- pa ne može više od 3...
A da se zameni uredjaj novim, noviji imaju opciju za podešavanje broja uredjaja za povezivanje?
- Pa ne znam,videćemo, javiću vam ja...

Sumnjam da ce da se jave, ali ako se ne jave jahaću ih svakog dana dok ne zamene uredjaj!
Izgleda da oni misle da smo svi mi neki glupani sa pola mozga, pa cemo da popušimo svaku njihovu priču. Strašno!
[ SouthSider @ 11.02.2015. 13:37 ] @
Neverovatno, ali istinito - ipak su doneli novi ruter! :)))
Tj. stari - JetSpeed IAD-Wp2, ali bitno da radi.
5 uređaja povezana bez problema.
Da nisam bio uporan, ostalo bi na - 'ne može više'...

Hvala svima na odgovorima.
Pozdrav!
[ Slobodan čovek @ 11.07.2015. 08:51 ] @
Kada se WiFi na ovom ruteru isključi na dugme, da li se samo isključi mreža, ili se i resetuju sva podešavanja za bežičnu mrežu?

Pošto ja noću gasim WiFi na dugme, da ne zrači bez veze a ne koristi se, pa ujutru uključim. Sada sam primetio da su se sva podešavanja za nju resetovala.
[ gilopile @ 11.07.2015. 08:54 ] @
Ne bi trebalo nista da se resetuje. To je obicni shortcut opcije enable/ disable radio/ wi-fi

AKo nisi, promeni admin sifru za ulazak u podesavanja rutera, jer je moguce da neko cacka...
[ Slobodan čovek @ 11.07.2015. 09:02 ] @
Hvala. Sada sam promenio.