[ E-Milos @ 31.01.2015. 15:36 ] @
Nemam racun u erste ali planiram da otvorim pa me interesuje razlika izmedju netbankinga i novonet pristupa?

Gledao sam demo netbankinga ali ovaj novonetpristup nisam, nemogu da pogledam sta je, cinimi se nesto kao hombank kod vojvodjanske banke cak potpuno isto, moze pojasnjenje iskusniih?
Nov sam, potreban mi je racun u banci pa pitam?
[ E-Milos @ 03.02.2015. 19:57 ] @
Ljudi ajde neko hale bank sta mu dodje to video sam kod kolega koji koriste e-banking kod vojvodjanske banke?
[ gmijic @ 03.02.2015. 21:23 ] @
Citat:
E-Milos:
Nemam racun u erste ali planiram da otvorim pa me interesuje razlika izmedju netbankinga i novonet pristupa?

Gledao sam demo netbankinga ali ovaj novonetpristup nisam, nemogu da pogledam sta je, cinimi se nesto kao hombank kod vojvodjanske banke cak potpuno isto, moze pojasnjenje iskusniih?
Nov sam, potreban mi je racun u banci pa pitam?


Novonet ti je Halkom e-banking aplikacija, to su valjda neki slovenci, taj program koristi dosta banaka kod nas... Imaš posebnu aplikaciju za e-banking, instalira se na računar (ne ide kroz browser), koristi smart card za autentifikaciju, funkcioniše dosta pouzdano, redovno se ažurira... Jedna od prednosti je da ako imaš račune u više banaka koje koriste Halkom rešenje, sve radiš iz jedne aplikacije i sa jednom karticom za autentifikaciju... Pogledaj malo www.halcom.rs
[ E-Milos @ 03.02.2015. 21:44 ] @
Ma nije gmijic nemoj da se ljutis ali gledao sam cale ima kod vojvodjanske banke racun i on iz browsera koristi I-Bank to je bas vojvodjasnka banka ali i taj hale bank samo u browseru ode na sajt https://webebank.ebb-bg.com/webbank/loginCer.jsp ukuca sifru i password i gotovo nema aplikacije, nema tih sigurnosnih stvari o kojima pricas, evo dao sam link pa pogledaj ali nije mi jasno da li ako recimo uplatim preko hale bank ja to onda vidim u netbankingu erste ili ne da li su sinhronizovani, da li je razlika u jos cemu?
[ gmijic @ 04.02.2015. 08:18 ] @
Ne ljutim se ni najmanje, u pravu smo obojica, ovo što si napisao se kod Erste zove Novonet, što si ti i pitao, a ono što sam ja opisao Erste zove Novoklik i upravo je onako kako sam napisao. Inače, i Novonet je Halcom rešenje, ali preko weba, a ne iz posebne aplikacije...
Novo-ovo, Novo-ono, malo sam pobrkao
[ E-Milos @ 04.02.2015. 22:20 ] @
ma ok nema veze.
[ dule_ns @ 24.02.2015. 09:29 ] @
@E-Milos

Link koji si ti poslao je za fizička lica. Inače, to je stari link, reci ćaletu da koristi https://ibank.voban.rs/ibank/auth/login to je novi link, promenjen dizajn + još par novih stvarčica. Ono što ti je pričao gmijic je za pravna lica.