[ pr0ceS @ 02.02.2015. 15:22 ] @
Pozdrav svima! Imam sledeći problem sa ovom grafičkom:

1. Kartica radi sasvim normalno sa generickim drajverima koji windows 7 64 bit učita prilikom instalacije sistema. Desktop stavim sasvim normalno u 1080p rezoluciju, normalno otvorim youtube i gledam 1080p video u ful screenu ništa ne koči, nema artifakta itd. itd. temperatura je sasvim normalna itd. itd.

2. Kada instaliram drajvere i nakon instalacije restartujem PC dođe do znaka za Windows ( normalno se sve vidi POST i znak windowsa) i onda kad treba da prebaci na Desktop tu se ekran zacrni ali monitor ne ode u STB ali izbaci kao da je ponovo detektovao port npr. HDMI 1 ako je na njega priključen i tu se zakuca. Onda kada restartujem kompjuter i učitam LOW RES MODE 640x480 sa istim tim drajverima normalno dobijem desktop i mogu da radim sve najnormalnije do rezolucije od nekih 1600x900 odprilike a onda mi ekran ili posivi ili opet tako čudno pocrni i ne mogu da povratim sliku nego moram ponovo restart pa da uradim roll back drajvera na genericki ili da smanjim rezuluciju i onda je ok.

Probao da menjam drajvere. Probao original sa diska, probao razne verzije po starosti, probao najnovije isto se dešava sa svima. Probao da reinstaliram sistem opet ista priča. Probao da menjam portove na grafičkoj i matičnoj opet isto... Meni se čini da je ova grafička riknula i da je zrela za zamenu ali ajde da proverim da li je neko možda imao ovakvog iskustva ili neko rešenje možda.

Inače konfiguracija je:

GA-990FXA-UD3
Phenom X4 965 BE
2x4GB 1866MHz Mushkin Redline, 1.5V
LC Power 6600 600w super silent
SSD Samsung 830
Radeon HD 7770
[ iculibrk @ 03.02.2015. 20:28 ] @
Ta maticna je GA-990FXA-UD3. Koja je revizija (rev. 1.0, rev. 1.1, rev. 1.2, rev. 3.0 ili rev. 4.0)?
Da li si radio update biosa?
[ gilopile @ 04.02.2015. 09:50 ] @
Moguce da EDID ne funkcionise kako treba iz nekog razloga. Moze biti epromcic u monitoru, VGA kabel...

Za pocetak u CCC-u odstikliraj EDID, postavi na 1920x1080 / 60Hz, zatim desni klik na desktop/screen resolution/ advansed settings/ adapter / list all modes i odaberi 1920x1080 i trebalo bi da radi kako treba ovom `nasilnom` metodom.

[ pr0ceS @ 04.02.2015. 15:53 ] @
Rev 1.2 je ploča a BIOS je flešovan na najnoviju verziju BIOS-a. Nema veze u svakom slučaju grafička je riknula, pošto sam sa OCCT testirao i memoriju i cpu i sve je ok, takođe sam pratio i voltaže i nema nikakvih dropova ili pikova ali čim probam da pustim bilo kakav test sa grafikom odma puca, posivi ekran i zabije celu mašinu.

[ pr0ceS @ 04.02.2015. 15:55 ] @
Citat:
gilopile:
Moguce da EDID ne funkcionise kako treba iz nekog razloga. Moze biti epromcic u monitoru, VGA kabel...

Za pocetak u CCC-u odstikliraj EDID, postavi na 1920x1080 / 60Hz, zatim desni klik na desktop/screen resolution/ advansed settings/ adapter / list all modes i odaberi 1920x1080 i trebalo bi da radi kako treba ovom `nasilnom` metodom.



Nije problem do monitora jednostavno kada stigne do tog znaka windowsa posle toga zabije i nema mrdanaja jedino resbot mašine na dugme, spucao se ceo PC.
[ gilopile @ 05.02.2015. 06:21 ] @
Ne kontam, da li tebi zakuca/ zablokira racunar, ili kada dodje do LOG in-a, promeni rezloluciju i zatamni se montor? To su dva vrlo razlicita problema.
[ Binary Mind @ 05.02.2015. 18:15 ] @
Po opisu problema grafička kartica je škart u svakom slučaju, i treba je zameniti.