[ powersz @ 04.02.2015. 23:18 ] @
Pozdrav, totalni sam pocetnik u ovome.
Zakupio sam povoljan vps koji ima instaliran centos 6, zatim sam tu instalirao zpanel.

Dodao sam domen i testirao server i tu se desio jedan problem. Kad refresujem stranicu odnosno klikcem na link npr 5x u sekundi sajt postaje nedostupan drugim korisnicima sve dok ne prestanem to da radim.

Zbog cega se ovo desava i da li nekim podesavanjem moze da se izbegne?
Ovako ispada da svako moze da mi srusi sajt.

Unapred hvala.
[ tuxserbia @ 04.02.2015. 23:26 ] @
Ima dva načina, polomi levi taster na mišu, ili još bolje otkači ga komplet od kompjutera. :-)))

Šalim se, naravno. Imaš li pristup komplet terminalu? Kakav je hardver, zauzeće CPU, memorija. Ako imaš terminal, probaj startuj top, pa prati šta se dešava dok radiš refresh, pa da vidimo onda...
[ agvozden @ 05.02.2015. 11:16 ] @
ako imas bazu, proveri i vreme izvrsenja upita...

moras da das vise detalja
[ powersz @ 05.02.2015. 14:56 ] @
Skripta dosta stvari iscitava iz baze, upravo sam izmerio vreme izvrsenja php fajla i to je izmedju 0.8 i 1s.
Ista ta skripta na shared hostingu ne pravi problem koliko god refreshovao stranicu. Mislim da je to do nekog podesavanja na serveru.


Sto se tice vps-a imam SolusVM panel, tu ne pise nista vezano za procesor.
Inace uzeo sam na http://hostsailor.com/vps-hosting/openvz-vps/ ovaj najmanji paket.
[ agvozden @ 05.02.2015. 18:30 ] @
moze biti da ti skripta trosi mnogo vise memorije, a da si na shared hostingu imao vise na raspolaganju. Ja imam neke vps-ove koje pokrecem sa 256mb i radi nekoliko wp sajtova.
ovo je prilicno veliko vreme za izvrsenje php-a, mora da ti je baza preko 1gb ili vrsis neke proracune kretanja oblaka?
bez obzira na podesavanja servera, po 'defaultu', osim ako nesto nisi menjao, treba da radi.

i jedno pitanje - da li si izabrao 32-bitnu instalaciju? Ako koristis 64-bitnu ona koristi vise memorije, pa nije preporucljiva za sisteme ispod 2gb (obavezna preko 3gb)