[ samir tursunovic @ 08.02.2015. 10:44 ] @
Postovani,

Dobio sam Toshiba canvivo eksterni hdd iz Amerike, 2TB, na njemu je dosao neki software pogoplug, koji je dosta zgodan za transfer podataka, tako da bilo gdje moze da se pristupi na taj eksterni hdd pomocu tog programa.
Moj problem je u tome sto ne mogu da spojim taj svoj eksterni hdd na Panasonic TV, kao sto mogu svoj stari eksterni hdd tipa Medion. Naime kada spojim Toshiba hdd na TV, on njega prepozna da je spojen, ali ne moze nista da se pokrene s njega (film,muzika i sl.) kao sto sam to mogao sa Medion hdd.

Zna li neko kako mogu napraviti da mi taj eksterni HDD bude podrzan od strane TV-a, a da pri tome ne poremetim taj program Pogoplug,ili kako bih mogao na bilo koji nacin napraviti da mi TV podrzava taj HDD?
Da li bi formatiranje pomoglo, posto na omotu pise da podrzava PC i MAC, a ne pise za druge uredjaje?

Evo link: http://www.toshiba.com/us/acce...rtable/2TB/Basics/HDTB220XK3CA
[ gilopile @ 02.03.2015. 21:50 ] @
Cek, cek, polako - nema brisanja sada:)

Da li na tom HDD-u postoje particije ili je samo jedna od celog prostora?

Moraces ga iznova formatirati, tako da ces sve podatke izgubiti. Odradis backup, i obrises particiju/e, ubodes ga u TV i tamo formatiras. Tako je najsigurnije, a naravno mozes i iz OS-a ili nekog od programa za particionisanje, recimo MiniTool Partition Wizard. Nisi naveo koji je model TVa, ali svaki ce 99% podrzati FAT32, ali naravno, najbolje je NTFS zbog vecih fajlova od ~2GB ukoliko ces gledati filmove kapaciteta preko 2GB.

Sto se programa Pogoplug tice, nikakav problem, skunes ga, instaliras, uneses user i pass i opet ga koristis i imas pristup fajlovima. Inace, taj program ti treba u racunaru, a ne na tom prenosivom HDD-u.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 02.03.2015. u 23:01 GMT+1]