[ lauda975 @ 14.02.2015. 21:24 ] @
Instalirao sam Call of Duty United Offensive Linux dedicated server na Ubuntu masini,pokrenuo ga ali sada kada hocu da se konektujem na njega par sekundi cekam i izbaci mi gresku "Server Disconnected" a on je online a na Ubuntu terminalu izbaci gresku " Going from CS_FREE to CS_CONNECTED for Nickname (num x guid x) x:Nickname EXE_TIMEOUT ". Server sljaka vidim ga u qtracke-u i na master server listi. Imam instaliran openssh-server. Na sve ostale coduo servere mogu da se konektujem osim na ovaj. Inace server je na lokalnoj mrezi.Na internetu je preko kablovskog modema i tp-link rutera. Obratio sam se cak i na oficijelnom ubuntu forumu i nikako da dobijem nekakvo resenje. Ko zna ili je imao slicno iskustvo molim da mi pomogne! Ovde mozete videti printscreen greske u terminalu [url=]http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2265272[/url]
[ tuxserbia @ 14.02.2015. 22:36 ] @
Ja tražim po mreži, i samo tvoje pisanije nalazim :-)))

Imaš li uputstvo kako se instalira to? I šta će mu ssh server?

PS Ja se ne igram, tako da nemam pojma šta ti je taj Call offensive ...
[ lauda975 @ 14.02.2015. 23:28 ] @
Nemam ni ja pojma sta ce mu ssh server. guglao sam pa sam negde naisao da ce ako instaliram ssh server problem biti resen. Nemam problem sa instalacijom a i prosto je. Iskopirao sam coduo_lnxded fajlove u home direktorijum napravio start.sh i pokrenuo ga i ferca odlicno ali kada hocu da se nakacim na njega odma me diskonektuje a u terminalu izbaci moj nickname i gresku EXE_TIMEOUT.
[ tuxserbia @ 15.02.2015. 00:08 ] @
a, sad mislim da kapiram. SSH server da bi mogao da ga administriraš sa daljine, bez monitora i tastature. Ovo ostalo ne znam, ako nađeš upustvo, stavi ovde. Sigurno će neko nešto da ukapira
[ lauda975 @ 15.02.2015. 00:38 ] @
Nasao sam nesto oko dodavanja u sshd_config. Nesto da dodam ServerAliveInterval i ClientAliveInterval ali ne bi da radim nista napamet.
[ lauda975 @ 15.02.2015. 13:06 ] @
Resio sam problem tako sto sam u server config fajlu morao da postavim seta sv_timeout "300" limit. Ranije sam imao server na Windows masini i tamo je taj limit mogao biti 99999999 ali nema veze bitno da radi.