[ zetaxx018 @ 18.02.2015. 17:12 ] @
Zdravo,

Koristim novi Linux Mint 17.1, Cinnamon 2.4.6, vec preko mesec dana.
Ono sto sam primetio da FireFox, Chrome i Chromium rade prilicno ocajno i sporo. Na primer otvorim Chrome, i kada zelim da otvorim odmah drugi tab, moram da cekam oko 1 min, da on nesto radi i radi. FF radi bolje, ali ume da mi zakoci ceo sistem, pa se odmrzne posle 2-3 min. Jedino imam problem sa ovim aplikacijama, Inace procesor dva jezgra na po 1.9 GHz i 1.9 GB RAM-a.
Pre toga sam koristio Linux Mint 14 i nisam imao ove probleme.
Da dodam da su ovo najgori pretrazivaci koje trenutno mi rade na Linux-u od kako imam Linux od 2006. FF je bio zakon nekada, pa cak i Chrome. A sada sve nesto sporo falicno a ume i app da se ugaci sama od sebe ( valjda od premora sto pokusava da otvori 3 tab ).

Zanima me sta koristite i sta preporucujete i da li imate ovakvih problema kao ja.
[ Djetvan @ 23.02.2015. 16:39 ] @
Tvoji zaključci u vezi internet pregledača su proizvoljni i netačni.
Možda je novi Mint napravio neke brljotine prilikom instalacije ili je posredi neki hardverski problem, brlja grafika, probijeni kondenzatori na matičnoj ploči ili nešto slično.
Ja bih za početak obrisao sistem i ponovo ga instalirao, pa ako i dalje stanje bude isto onda preduzimati dalje korake na detekciji problema !
Kod mene su se dva puta pojavili slični problemi sa radom pregledača i oba puta su bili probijeni kondenzatori na matičnoj ploči.
Posle promene kondenzatora rad na računaru se normalizovao !

[ zetaxx018 @ 24.02.2015. 12:39 ] @
Pa, sa Operom nemam taj problem. Opera radi super tj onako kako treba da radi stabilan pretrazivac. Mozda je nesto do Linux Minta, mozda do nekog dodatka, ali nije do hardvera.
Problem je sto sam se previse navikao na FF da mi se ne prelazi na Operu.
[ calexx @ 24.02.2015. 13:07 ] @
Da li se dešava sa čistim browserom ili posle dodavanja nečega? Ume Firefox dobro da zabrlja sa dodacima.
[ zetaxx018 @ 24.02.2015. 21:27 ] @
Citat:
calexx: Da li se dešava sa čistim browserom ili posle dodavanja nečega? Ume Firefox dobro da zabrlja sa dodacima.

Pa recimo ne moze da snimi sliku FF, ono desni klik pa save.. Ali sam saznao na netu da je to zbog jednog dodatka koji koristim. Ja kada instaliram OS, ja ne brisem /home, tako da sva podesavanja zadrzim.
U FF imam 15 dodataka i to su dodaci koji mi uglavnom trebaju zbog posla tako da nista ne dobijam ako ih iskljucujem, prosto moraju biti tu,, ali u Chrome (jedan) i Chromium ( ni jedan) ova dva zadnja su bas spori kao puzevi (mislim kada se otvara novi tab ili pokrece app).

[ calexx @ 24.02.2015. 21:34 ] @
Probaj da startuješ FF bez dodataka da vidiš da li će da radi očajno i sporo pa ako bude bolje, proveravaj jedan po jedan, možda je neki zabrljao pa da bar znaš odakle su problemi došli.
[ tuxserbia @ 24.02.2015. 22:56 ] @
Citat:
calexx: Probaj da startuješ FF bez dodataka da vidiš da li će da radi očajno i sporo pa ako bude bolje, proveravaj jedan po jedan, možda je neki zabrljao pa da bar znaš odakle su problemi došli.


Ovo je stvarno najbrži postupak.

Jednostavno promeni ime FF folderu, i sledeći put kad startuješ, biće kao nov. Posle možeš i da vratiš nazad, ništa se ne gubi. Ovako nekako:

Code:

mv .mozilla .MOJFireFoxFolder


za vraćanje nazad

Code:

rm -rf .mozilla
mv .MOJFireFoxFolder .mozilla


Isto možeš i za Hromog i Hromiranog.

Ako se, kojim slučajem, ništa ne promeni, proveri drajvere za grafičku, da li je DRI ok, pošto Cinnamon koristi Compositing window manager.
[ Djetvan @ 25.02.2015. 07:56 ] @
Citat:
zetaxx018:  Ja kada instaliram OS, ja ne brisem /home, tako da sva podesavanja zadrzim.

Zbog mogućnosti da se loša podešavanja na os-u zadrže i kod sledeće instalacije prestao sam da instaliram /home na posebnu particiju a ako radim reinstalaciju os-a prethodno staru instalaciju obrišem da mi ne bi ostao stari home direktorijum !
Ako mi nešto treba iz home direktorijuma ja takve foldere pre brisanja os-a prebacim na neku drugu particiju pa ih posle nove instalacije vratim !
[ calexx @ 25.02.2015. 09:11 ] @
Baš tako, ako reinstaliraš OS, verovatno je bio neki problem pa je bolje da se krene od nule. Ja takođe kopiram deo /home i još par foldera ali obično prvo probam da i bez njih namestim sve a ono što mora, nije teško da prebacim.

Inače firefox može da se podigne bez dodataka na lakši način, iz Help menija, pa ako radi OK onda se opet startuje normalno i isprobavaju dodaci redom.
[ zetaxx018 @ 08.03.2015. 08:53 ] @
To sa /home ima smisla..
Ovde je bilo reci o Java app koja mi je stalno radila i izgleda dodatno usporavala pretrazivace osim Opere. Kada podignem sistem i samo pokrenem pretrazivace, onda to dosta brze radi.
FF i dalje ima bug-ove, tipa desava se da ne mogu da iskljucim tab, vec restartujem FF i tada ga iskljucim. Ili veliko Back dugme levo. Ne uvek, ali nekada moram i 3 puta da ga pritisnem da bi se vratio na prethodnu stranu.
[ lega99 @ 20.03.2015. 12:39 ] @
Evo linux Mint 17.1 KDE FF imam 17 dodataka, ne blokira, radi sasvim pristojno. Jedino sa Operom
koja nema nikave dodatke povremeno ima problema, uzrok tih problema je brljane moje zene koja drzi
otvoreno 50 tabova, nece da strpa adres u bookmark. Chromium radi brzo a ako hoces brzi browser onda
uzmi Vivaldi koji je u razvojnoj fazi.