[ bogdan.kecman @ 19.02.2015. 19:28 ] @
do kada je krajnji rok za predavanje poreza na dohodak (ono preko 5 prosecnih plata) za proslu godinu?
gde ima da se skine onaj xls za racunanje istog?

i sporedno ali kapiram da isti ljudi znaju
gde da proverim da li dugujem nesto za porez za nekretnine (kupio sam stan, platio sam neki porez tad pri kupovini ali valjda sad treba da placam nesto svake godine, nista mi nije stiglo postom, gde moze da se vidi "stanje", sta dugujem, koliko gde/kome treba da platim?)

ako je temi mesto na nekom drugom mestu prebacite je tamo, ja se ubih trazeci gde bi bilo realno da je stavim i ovde sam nasao najvise slicnih tema :D
[ kalimero 011 @ 19.02.2015. 19:58 ] @
^
Citat:
do kada je krajnji rok za predavanje poreza na dohodak (ono preko 5 prosecnih plata) za proslu godinu?

Ako misliš na prijavu poreza na dohodak građana (to je preko tri prosečne plate), do 15. maja tekuće za prošlu godinu (vidi ovde).
Citat:
gde da proverim da li dugujem nesto za porez za nekretnine (kupio sam stan, platio sam neki porez tad pri kupovini ali valjda sad treba da placam nesto svake godine, nista mi nije stiglo postom, gde moze da se vidi "stanje", sta dugujem, koliko gde/kome treba da platim?)

Pročitaj ovde šta te zanima i otvori korisnički nalog.
[ JankoNIS @ 19.02.2015. 20:01 ] @
Porez na nekretnine proveravas na sajtu lokalne poreske administracije za tvoju opstinu. Mozes preko interneta ali prethodno moras da se prijavis za koriscenje sistema i odes licno da im odneses fotokopiju l.k. a onda ti oni daju password. Korisnicko ime ti je JMBG.
Kad sam pitao zasto dolazim da im donesem dokument ako vec sve moze preko neta, rekli su mi "To je tako". Ali dobro, prosao sam tu fazu i sada imam kompletan uvid u sve prijave i pregled placenih rata, dugovanja i sve sto ti treba da znas.

Na ostala pitanja ne znam odgovor.

Pretece me Kalimero...
[ bogdan.kecman @ 19.02.2015. 20:09 ] @
hvala puno, odo sutra u opstinu da otvorim nalog :D

jbt "SPISAK PORESKIH AKATA ČIJE URUČENJE NIJE BILO MOGUĆE (SMATRA SE DOSTAVLJENIM 15-OG DANA OD DANA PREDAJE POŠTI)" ja bi za ovo nekoga oterao u zatvor majke mi :( .. nego vidim ovde da su sve firme, da li postoji takav link mozda za fizicka lica? (ako su mi npr poslali nekad nesto za taj porez za gajbu a ja npr nisam dobio)
[ JankoNIS @ 19.02.2015. 20:14 ] @
Mislim da ces link dobiti od policije ako dodju da te privedu sto kasnis sa uplatama.

Salim se, idi sutra i sve ce ti reci.
[ bogdan.kecman @ 19.02.2015. 20:19 ] @
pa bem li ga nisam nijednom platio nista od kad sam kupio stan, mislim da je sad krenula treca kalendarska godina, prve godine sam dobio potvrdu da je placen porez za tu godinu od prethodnog vlasnika + sam ja nesto placao neke poreze (ko zna jel to to) ali naredne dve sigurno nisam platio ni dinara :( - ne znam gde ni koliko :( ...

idem sutra u opstinu (rakovica) valjda cu da nadjem koji je to salter :D, znam gde se predavalo ono za dohodak (dole u podrumu) ali nemam pojma ovo ostalo ..
[ Toxter @ 20.02.2015. 08:29 ] @
Mislim da ovde imas Excel sa sve formulama koji ti preracuna to: http://www.aktivasistem.com/obrasci-za-download.html
[ bgd2500 @ 20.02.2015. 17:38 ] @
Ovo za otvaranje korisnickog naloga. Dovoljna je fotokopija LK i nista vise ? Jel ima dodatnog zezanja ako je LK sa cipom ?
[ JankoNIS @ 20.02.2015. 18:10 ] @
Nema. Odnesi ocitanu lk na papiru. Ako je sa cipom onda ti je i adresa jedino tako vidljiva.