[ R A V E N @ 19.02.2015. 22:51 ] @
http://singulardiscoveries.tumblr.com/ (gore lijevo je navigacija)

Ne znam da li je ovo dobiveno samo Photoshopom ili GIMP-om ili je urađeno prvo u vektorskom grafičkom programu, pa je kasnije dorađivano u rasterskom ili je većina ovih slika zapravo djelo ljudske ruke?
[ R A V E N @ 03.03.2015. 13:00 ] @
Bilo ko? Iko?
[ Panajotov @ 03.03.2015. 13:23 ] @
Na koje slike konkretno mislis?
Dosta ovoga je radjeno na papiru ili platnu -> ukoliko mislimo na iste slike.
[ squatter @ 01.04.2015. 02:29 ] @
Moguce je. Treba samo graficka tabla i photoshop.
[ R A V E N @ 01.04.2015. 04:43 ] @
Citat:
Panajotov:
Na koje slike konkretno mislis?
Dosta ovoga je radjeno na papiru ili platnu -> ukoliko mislimo na iste slike.


Mislim na sve fotografije. No i meni se čini da je to rađeno "ručno". Slike djeluju previše "analogno" da bi bile rezultat PS-a.
[ squatter @ 01.04.2015. 19:18 ] @
Upravu si. 99% sam siguran da je veci dao uradjen rucno.

U prethodonom postu sam hteo da kazem da je moguce da se urade u photoshopu.
[ R A V E N @ 01.04.2015. 22:18 ] @
Citat:
Panajotov:
Na koje slike konkretno mislis?


Preciznije, mislim na slike SF/fantasy tematike kao što je ova (sad sam pogledao detaljnije blog i tamo je od svih slika samo dio takvih):


[ djoka_l @ 01.04.2015. 23:23 ] @
Zašto ti je to bitno?

[ R A V E N @ 02.04.2015. 05:43 ] @
Samo me interesuje. A ilustracija iz tog Youtube videa još uvijek izgleda digitalno.

Ovo priča je slična onoj diskusiji iz muzičke produkcije gdje se raspravlja da li je VST instrumentima moguće dobiti analogni zvuk starih sintisajzera.
[ Langrenus @ 06.04.2015. 03:34 ] @
Photoshop pomaže, samo je sredstvo, ne može da bude umetnik umesto tebe.
U PS-u možeš praktično sve, ali moraš da imaš ulazne ilustracije (fotke, grafike, štagod...) i ideju šta bi uradio s njima; ili veliko znanje korišćenja raznih efekata i filtera koje nudi PS ili pridodati plag-inovi, ili čak ni to, nego dovoljno vremena da provedeš sate i sate kombinujući elemente pa kada ispadne nešto interesantno sačuvaš to.
Postoje i neki programi s gotovim efektima, hiljadama efekata, recimo PopArtStudio, ili Topaz plaginovi za Photoshop... čudo šta sve može da se dobije jednim klikom, ali ako te to zanima, lepo kreni u pretragu po netu jer za sve postoji gomila primera i dokumentacije, čak i detaljnih objašnjenja za gotovo svaki efekat.
[ Panajotov @ 13.04.2015. 14:32 ] @
Moguce da su korisceni neki efekti nakon izrade u PS, mada onaj prvi link 100% su slike radjene na papiru pa 'uvežene'.