[ Aleksandar Bosanac @ 23.12.2001. 02:32 ] @
dali neko zna gdje se moze skinut beos pro?
[ B o j a n @ 23.12.2001. 03:16 ] @
w00t, w00t ....ph33r my l33t b00km4rks ....

http://www.beosonline.de/index.php?seite=Download

L;))
[ Aleksandar Bosanac @ 23.12.2001. 11:47 ] @
thx ali ja nisam trazio personal verziju koju imam nego pro
[ dwarf @ 23.12.2001. 21:14 ] @
Eeeeee...To ce mozda biti jako tesko. Prvo i prvo, koliko se ja secam, ta verzija se placala. Dakle, personal se skida a pro se placa. Posto je BeOS, odnosno Be, kompanija koja ga pravi, zvanicno "mrtva", pitanje je da li se desktop BeOS jos uvek prodaje. Palm je rekao, kada je kupio Be, da ce nastaviti sa pravljenjem BeOS IA (Internet Appliances) OS-a, ali desktop OS je ostao iza...

Mislim da neki ljudi kod nas imaju taj OS, mzoda bi trebalo njih da potrazis...Nikola Pizurica ili tako nesto. http://www.bug.org.yu link bi trebal oda ti pomogne...
[ Aleksandar Bosanac @ 23.12.2001. 21:41 ] @
izgleda da cu se morati zadovoljiti i personal verzijom jer koliko sam vidio i oni imaju samo tu verziju

svejedno thx
[ B o j a n @ 23.12.2001. 22:27 ] @
A koje ssu prednosti PRO verzije ???
[ Aleksandar Bosanac @ 23.12.2001. 23:12 ] @
Citat:
B o j a n:
A koje su prednosti PRO verzije ???


Pa na pro verziji imas podrsku za viseprocesorski rad, a i ima veci izbor drajvera i aplikacija.
[ random @ 24.12.2001. 02:02 ] @
Zanimljivo je da se čak i u ovom trenutku neko interesuje za BeOS obzirom na njegovu trenutnu perspektivu (mrtav sistem koji se najverovatnije neće dalje razvijati, bar ne za desktop računare).
[ Floyd @ 24.12.2001. 09:49 ] @
Koje su prednosti/mane BeOS-a ?
[ stinger @ 24.12.2001. 09:55 ] @
Sto je u sustini steta, nije los OS, lepo zamisljen ali nazalost propao zbog monopola M$-a... (izmedju ostalog)
[ dwarf @ 24.12.2001. 10:59 ] @
Zbog monopola MS-a??? Cudno, ja bih ipak rekao da je propao zato sto ti je trebalo oko 6 meseci planiranja pre nego sto kupis masinu na kojoj bi on radio lepo...

Slazem se da je (bio??) odlican OS i ja sam dosta uzivao radeci u njemu, ali da budemo malko realni. Nije imao dovoljno aplikacija i nije imao dovoljno podrske za "obican" hardver. Toliko je jednostavno. Da, bio je brz, jako lep, funkcionalan i imao je UNIX podlogu, ali opet...
[ Jovan Marjanovic @ 25.12.2001. 02:26 ] @
Ako se iko pita zasto je poslednjih par poruka izbrisano -
Covek je pitao gde ima da se nadje BeOS pro. nije pitao ciji tata ima crveni auto ...
[ CrusadeR @ 27.12.2001. 00:00 ] @
Hm, ne znam za BeOS, probao sam ga jednom prilikom i nije mi se nesto svideo. Medjutim QNX je po mom misljenju veoma dobro resenje, ili se meni tako cini, ja ga koristim, programa ima dosta i sve ih je vishe, trenutno je izbor mali jer je www.qnxstart.com down, ali ce ubrzo da se vrati.
A koliko sam cuo oko marta se planira izlazak nove verzije QNX-a tako da mislim da QNX-u sleduje dobra buducnost, makar cu ga ja koristiti uporedo sa win2k.. ..

eto :).

Uzivajte.. :)