[ uvelaruza @ 26.02.2015. 10:34 ] @
Kako mogu unaprijediti mysql bazu? DAkle, ako imam napravljenu mysql bazu(koju sam pisala u wampserveru), šta mogu urditi s nje u workbenchu ili php-u ili negdje drugo, bilo šta, samo nekako da je "unaprijedim". Može li mi neko predložiti šta da uradim i u kom programu, pa ću tražiti na netu kako se to radi? Najbolje ako ima neko neki prijedlog za workbench.. Početnik sam, i svaki prijedlog bi mi dobro došao.. Hvala unaprijed.
[ bogdan.kecman @ 26.02.2015. 10:35 ] @
sta znaci "unaprijediti" ? (ne mislim na ekavicu/ijekavicu .. nego sta mislis tim glagolom vezano za mysql)
[ nkrgovic @ 26.02.2015. 11:46 ] @
Uloguj spore upite, pa ih optimizuj primenom index-a. Ako je cilj ucenje (a deluje da jeste) ovo je dobra optimizacija i prilika ga naucis.
[ uvelaruza @ 26.02.2015. 12:18 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
sta znaci "unaprijediti" ? (ne mislim na ekavicu/ijekavicu .. nego sta mislis tim glagolom vezano za mysql)


Možda se nisam dobro izrazila, ali mislila sam da uradim nešto više sa tom bazom, nešto više od običnog pisanja upita u konzoli. A, pošto nisam upoznata sa mogućnostima na koje mogu iskoristiti bazu iz wampservera, tražim prijedlog.. :) Hvala u svakom slučaju na odgovoru..
[ uvelaruza @ 26.02.2015. 12:19 ] @
Citat:
nkrgovic:
Uloguj spore upite, pa ih optimizuj primenom index-a. Ako je cilj ucenje (a deluje da jeste) ovo je dobra optimizacija i prilika ga naucis.


Hvala mnogo na prijedlogu, pokušaću to, jeste u pitanju učenje.. :)