[ R A V E N @ 02.03.2015. 20:51 ] @
Dok sam koristi Operu, a prije nego što je postala klon Chromea, bio je jednostavan način da se blokiraju reklame tako što bi se u datoteku urlfilter.ini u Operinom direktoriju dodavale adrese sadržaja koji se trebao blokirati.

Ima li nešto slično ili barem manje i brže za Firefox, jer AdBlock pokriva cijeli internet, a meni to ne treba.
[ superbaka @ 02.03.2015. 21:11 ] @
zar ti nije lakse samo da stikliras 'disable on...' na sajtu na kome zelis da vidis reklame, nego da rucno upisujes adresu po adresu?




ili mozes ABP da drzis ugasen, i eventualno desni klik na prozor koji ti smeta pa dodas filter...
[ Shadowed @ 02.03.2015. 21:19 ] @
Sta podrazumevas pod "pokriva ceo internet"? Blokira reklame na svim sajtovima ili blokira prevelik broj reklama?
Ako je ovo prvo - rekao ti superbakutan, ako je ovo drugo, odjavi ga sa pretplate i ubaci adrese koje hoces.
[ R A V E N @ 03.03.2015. 09:57 ] @
Mislim na to da mi se čini da ADP ima listu adresa koje blokira preko cijelog Interneta, više-manje.

Pitao sam zato je mi se čini da bi bilo brže da se učitava samo moja lista za blokadu nego čitav taj niz adresa.

Kako misliš da ga odjavim sa pretplate?
[ Ivan Dimkovic @ 03.03.2015. 10:10 ] @
Jedno resenje je da dodas listu reklamnih servera u hosts fajl (taj fajl ti je u Windows\System32\drivers\etc direktorijumu na Windows OS-u ili u /etc direktorijumu na Linux-u i OS X-u i drugim POSIX OS-ovima).

Ova dva sajta sakupljaju i odrzavaju listu reklamnih servera za blokiranje:

http://someonewhocares.org/hosts/
ili
http://winhelp2002.mvps.org/hosts.htm

Prednost ove metode je sto je blokada uradjena na DNS nivou i uopste nece biti nikakvog saobracaja sa tim domenima (svi ce biti razreseni na 127.0.0.1 ili 0.0.0.0).

Ova metoda mozda nece pokriti sve reklame, ali je prilicno efikasna.

Ako imas problema sa nekim sajtovima koji zahtevaju da reklame ne budu blokirane, uvek mozes privremeno koristiti originalni hosts fajl.
[ Shadowed @ 03.03.2015. 10:12 ] @
Upravo tako - ima listu. Ides klik na abp ikonu pa na preferences. Imas tab Filter subscriptions i tu imas izlistane liste na koje si prijavljen. Iskljuci ih sve ako ih ne zelis.
Pod tabom Cutstom filters mozes dodavati svoje filtere. Doduse, ja to obicno radim tako sto na sajtu gde ima reklama kliknem na abp ikonu pa na Open blockable items. Tu je izlistano sve sto moze blokirati na toj strani pa onda odatle dodajem u filter listu. Vremenom, sve manje sreces reklame, jer mnogi koriste iste provajdere za reklame (npr. kada jednom blokiras adsense, vrlo verovatno da ga nigde vise neces videti).
[ Milan Milosevic @ 17.06.2015. 20:33 ] @
Probao sam da blokiram pomoći AdBlock Plusa reklame koje me nerviraju i iskaču na svakom sajtu tako da samo vidim centralni deo sajta. Ima li neke nade da se ovo čudo obuzda ili da potpuno dignem ruke od FireFoksa i pređem na neki drugi browser.

Do skora sam koristio Operu i ovo čudo tamo nije bilo, ali odkad su prepravili Operu presao sam na FireFoks.
Ima te li neki predlog. Vivaldi mi se čini kao dobro zamena, ali je daleko još od neke funkcijonalne verzije.
[ marko89pilot @ 26.04.2016. 00:02 ] @
Ja sam navikao na FireFox ali uvijek mi pravi neke probleme. Pucao je FlashPlayer pa su to popravili, sad mi sporije radi...Koristim Win 10 i kad pokrenem njegov Browser radi kao lud :) Dok FireFox-u treba 1s da otvori Google home page :(
[ plus_minus @ 26.04.2016. 00:22 ] @
Dodati kao ekstenziju iz about:addons -> uBlock origin.
Nema boljeg, efikasnijeg i laganijeg. Čist pogodak što bi rekli. Adblock maknuti, to je postalo neupotrebljivo.

Istoimena ekstenzija postoji i za `velikog brata` i radi isto kao i na ff-u.