[ lega99 @ 08.03.2015. 00:40 ] @

modprobe:bad line 6: 1 tokens found : 2 need
Pokusao sam da stavim novije drajvere za AMD karticu u Debianu-kali, nije uspelo, vratio sam na stare 14.4
i sad stalno imam ovu poruku:
modprobe:bad line 6: 1 tokens found : 2 need
Kad se pretrazi net za Debian savet je obrisi falicni slog u /etc/modprobe.d/fajl.conf
Obrisem ja taj falicni slog ali poruka i dalje ostaje, ne pomaze ni update-initramfs,
ni update-grub. Vidim po forumima zahvalne naivce kojima je to navodno pomoglo,
mislim da im nije pomoglo nego ne citaju sta izlazi kad se sistem podize.
Ima li neko neku pametnu ideju osim brisanja linije koja sadrzi fb i koji je obrisan.
Tako mi je blaclistovan drajver za zvucnik u kucistu kojeg i nemam a sistem kod podizanja
stalno se buni kao da ima zvunik u kucistu.
[ tuxserbia @ 09.03.2015. 18:35 ] @
https://wiki.debian.org/KernelModuleBlacklisting
[ lega99 @ 09.03.2015. 23:04 ] @
Izem ih u uputsva koja su nevazeca
1.As mentioned in the comment headers in /etc/modprobe.d/blacklist.conf adding modules there ...does not affect autoloading of modules by the kernel.; this means that to blacklist a kernel driver such as ipv6 you must do a fake install.
blacklist.conf ne postoji
2.(Re)move /etc/modprobe.conf, if present, as it supersedes anything in /etc/modprobe.d/* (unless you add include /etc/modprobe.d).
blacklist.conf ne postoji ni tu a i na /etc/modprobe.d
3.The modules listed in /etc/initramfs-tools/modules aren't subject to blacklists so comment it first.
fajl postoji i dva modula koja su zakomentarizana

Howto:

1.Create a file '/etc/modprobe.d/<modulename>.conf' containing 'blacklist <modulename>'.
Koji ja to modulname,conf treba da kreiram kad i ne znam sta me keca
2.Run 'depmod -ae' as root
ova komada nije tacna tazi jos parametra a ti parameri sadrze u sebi poziv nekih fajlova
3.Recreate your initrd with 'update-initramfs -u'
jedino ovo radi

Objasnjenje im je "genijalno"

Da sam ja ovakva objasnjenja imao u manualima racunski centar u kome sam radio odmah bi prestao sa radom.

Sad se jedino dvoumim da li da pokusam iz whezy-backport da stavim 14.9 drajvere, pokusao sam i jessie ali ne radi.
14.12 drajveri su za njih misaona imenica, ti drajveri su izasli jos prosle godine a oni jos ni 14.9 nisu uveli u wheezy.
To sto ce neko reci to je samo kozmetika nije tacno, imao sam u Mintu 17.1 14.9 drajvere i kad god bi upalio TV
koji je vezan na HDMI na kartici slika na ekranu monitora gubila je sinhronizaciju , sad na 14.12 nemam problema.
Sa 14.4 koje stavljaju u Debian-Kali kad upalim TV ugasi mi se slika na monitoru na 2-3 sekunde.
[ tuxserbia @ 10.03.2015. 00:02 ] @
http://docs.kali.org/introduction/should-i-use-kali-linux

Citat:

Single user, root access by design: Due to the nature of security audits, Kali Linux is designed to be used in a “single, root user” scenario. Many of the tools used in penetration testing require escalated privileges, and while it’s generally sound policy to only enable root privileges when necessary, in the use cases that Kali Linux is aimed at, this approach would be a burden.


Citat:

A minimal and trusted set of repositories: given the aims and goals of Kali Linux, maintaining the integrity of the system as a whole is absolutely key. With that goal in mind, the set of upstream software sources which Kali uses is kept to an absolute minimum. Many new Kali users are tempted to add additional repositories to their sources.list, but doing so runs a very serious risk of breaking your Kali Linux installation.


Citat:

Is Kali Linux Right For You?

As the distribution’s developers, you might expect us to recommend that everyone should be using Kali Linux. The fact of the matter is, however, that Kali is a Linux distribution specifically geared towards professional penetration testers and security specialists, and given its unique nature, it is NOT a recommended distribution if you’re unfamiliar with Linux or are looking for a general-purpose Linux desktop distribution for development, web design, gaming, etc.

Even for experienced Linux users, Kali can pose some challenges. Although Kali is an open source project, it’s not a wide-open source project, for reasons of security. The development team is small and trusted, packages in the repositories are signed both by the individual committer and the team, and — importantly — the set of upstream repositories from which updates and new packages are drawn is very small. Adding repositories to your software sources which have not been tested by the Kali Linux development team is a good way to cause problems on your system.

While Kali Linux is architected to be highly customizable, don’t expect to be able to add random unrelated packages and repositories that are “out of band” of the regular Kali software sources and have it Just Work. In particular, there is absolutely no support whatsoever for the apt-add-repository command, LaunchPad, or PPAs. Trying to install Steam on your Kali Linux desktop is an experiment that will not end well. Even getting a package as mainstream as NodeJS onto a Kali Linux installation can take a little extra effort and tinkering.

If you are unfamiliar with Linux generally, if you do not have at least a basic level of competence in administering a system, if you are looking for a Linux distribution to use as a learning tool to get to know your way around Linux, or if you want a distro that you can use as a general purpose desktop installation, Kali Linux is probably not what you are looking for.

In addition, misuse of security and penetration testing tools within a network, particularly without specific authorization, may cause irreparable damage and result in significant consequences, personal and/or legal. “Not understanding what you were doing” is not going to work as an excuse.


Po tvom pisanju, ovde i na drugim forumima, vidim da nisi baš načisto šta je šta. Ono uputstvo što sam postavio za module radi perfektno, bez greške, tačno tako kako je napisano. Normalno, za namene za koje je predviđeno.

Moj savet ti je da uzmeš Fedoru 21 WS ili Ubuntu 14.10, da instaliraš, i da, ako nešto ne radi kako treba, da pitaš ili ovde, ili na forumima predviđenim za te verzije. Za obe solucije imaš more dokumentacije.
[ lega99 @ 10.03.2015. 09:13 ] @
Izvini a gde to radi, ja sam ako se ne varam napisao Debian-Kali, evo drugi red u prvom postu
Code:
Pokusao sam da stavim novije drajvere za AMD karticu u Debianu-kali, nije uspelo, vratio sam na stare 14.4

Ako ti to imas u Kali ja nemam, ne treba valjda da stavljam slike direktorijuma, mozda sam ja i glup pa ne razumem sta pise.
Ne radi se ovde o odlucivanju o distrou koji koristim, znam ja vrlo dobro sta koristim i zasto Kali sluzi.
Za ostale distroe preturio sam ja svajojaka g*vna preko glave. Imam ja Mint 17.1 KDE LTS, i KUbuntu 14.04 LTS ali u nekim
trenucima "obozavam" linux da mi dodje da razbijem racunar. Sad sam skoro stavio program koji sam spominjao ovde koji mi je
napravio haos oko txt fajlova, program su zdusno preporucili kao zamenu za win CAD progra u linuxu. Ono sa LibreOffice mi je
i dan danas enigma zasto i kako. Ne lutam ja nego sam se vec umorio od stalnog kecanja sa linuxom i otkrivanja tople
vode i rupe u saksiji. Vidis dok sam ja radio ladno print to pdf iz windowsa u linuxu je to bila citava nauka. Nastojim da budem
"ok" pa da sto manje koristim win ali imam takvu srecu da me je linux izneverio uvek kad mi je nesto hitno trebalo i na kraju
ocu necu moram u win da to odradim. Hvala ti na trudu ali to nije to, postoje fajlovi u kojima je blaclist <modul> ali blaclist.conf
u Kali ne postoji.
Niko od vas izgleda nikad nije radio na velikim masinama, sad to sto sam ja imao tamo ovde su epohalna otkrica,
greske koje su se meni pojavljivale u radu imale su svoj kod i svoje jednoznacno resenje, ovde to nije slucaj, ovde je
sve po sistemu mozda je ovako mozda je onako ili ne znamo. Vidis taj Kali sad u ovom izdanju ima problema sa capture paketa,
oni znaju da imaju problem sa Atheros chipsetovima, ne znaju sta je problem, sad im je covek napisao da problem postoji i sa
Realtek RTLxxx chipsetovima. Stalno nesto ne sljaka, imali su problem sa Catalyst drajverima a bez tih dravera OclHashcat
ne moze da radi, sad im to konacno radi jest da su stari drajveri ali sad problem sa capture i .cap tj. hccap koji je ulaz u OclHashcat.
Tako ti je to sa vrhunskom naukom

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 10.03.2015. u 10:46 GMT+1]
[ tuxserbia @ 10.03.2015. 16:12 ] @
Ajde redom da idem.

Radi u svim distribucijama koje koriste modprobe.conf i modprobe.d folder. Ako nemaš modprobe.conf, a sad se ide na to da se izbaci, pa da se pravi modularno, za svaku sitnicu po jedan fajl, onda se smešta u folder modprobe.d. U tom folderu možeš da imaš blacklist.conf, a možeš da staviš i novi fajl koji se zove OLEGJENAJPAMETNIJINASVETU.conf, i u njemu da napišeš bilo šta, pa da radi. Važno je da ima ekstenziju conf. Zato sam ti i rekao da vidim da ne znaš šta je šta, i za šta služi. Mislim da je jedini problem kod tebe što brzaš mnogo, letimice pogledaš zvanična uputstva, misliš da može sve na dvoklik. Ni u Win ni u OSX ne može tako, a ne u Linuxu.

Print to pdf je priča za sebe. To radi, pa da ne lupam, ali još od prošlog veka, literarno. Prvi put sam se oduševio time u RedHat 5.2, tamo negde posle bombardovanja. GS i kompbinacije, normalno tad si morao u postscript, pa tek onda ako hoćeš u pdf koristiš ps2pdf, ali tad je, a i sad je čini mi se ps bio i ostao standard za štampu. Posle je i CUPS došao kao standardni paket, pa je sve bilo mnogo, mnogo lakše. Dok si u win morao da se zanosiš sa Distiller-om,i svim falinkama koje je MS (ne)namerno koncipirao, u OS 7 je radilo bez štucanja. Onda sam probao linux i raspametio se kako stvari koje koštaju desetine hiljada dolara mogu da budu džabe i uz to i da rade. Nego, da ne smaram sa DTP-om s kojim se nosim od 9.marta 91.

Velike mašine su mainframe-ovi, ne? Ako misliš da je bolje s njima, uzmi tu ATI karticu, pa je ubaci tamo, pretpostavljam da će da bude ok. I nikad nije možda ovako, možda onako, svako zašto ima svoje zato, ali opet ponavljam, letimično prelaziš preko dokumentacije. Meni Kali, kad mi treba, radi perfektno.

Sve u svemu, moj dobronameran savet je bio i ostao, uzmi jednu distribuciju, bilo koju. Do sad ti se valjda iskristalisalo koja ti se najviše "sviđa". Pročitaj lepo, više puta uputstvo za instalaciju, ako ti nešto nije jasno pitaj, pa onda instaliraj, polako proveri šta radi, šta ne, pročitaj opet, pitaj opet, pa onda možemo da hakujemo, i "popravljamo". One dve sam ti predložio zato što dolaze sa najnovijim kernelom, tako da imaju i najbolju podršku za novije grafičke, a i zajednica je najveća, pa ćeš najlakše da nađeš informaciju. Spusti loptu, polako, sve može da se sredi. Pa i u Win ti je trebalo vremena da ukapiraš kako i gde da klikneš a da ne oboriš "sistem", zar ne!?
[ lega99 @ 10.03.2015. 18:27 ] @
Ne vredi ti vec prelazis granicu dobrog ukusa u svojim odgovorima. modpobe.d dir iz njega sam pokretao TV karticu dok jos nije bila podrzana kako treba
i niko ziv po ovim forumima nije znao kao da je pokrenem, predlozi su se svodili menjaj karticu (uobicajni predlozi), resenje sam nasao na nekom ruskom sajtu.
Mozes fajl da krstis kako hoces, bitno je da mu je ekstenzija .conf to znam odavno, svakojake gluposti mozes da naguras u taj fajl.
Ne vidim ama ni jedan % kako taj link sto si mi ga postavio meni moze da pomgne u resenju konkretnog problema.
Ovde se radi o detekciji greske koju sistem javlja a ne o tome "ciji je veci". Sa Kali se igram a u linuxu to kazu koristim ga za edukativne svrhe
za pen test, ubijam vreme.
Nije isto print to pdf i ovo sto ti pises. Nesto mi nepoznato da je 91. postojao ikakvam linux za PC. Meni kad je covek prvi puta pokazao
linux bilo je to na nekim disketama negde 2001, nema nigde GUI, gledao sam belo kao da sam se vratio u DOS.
Uzdravlje :)
[ tuxserbia @ 10.03.2015. 19:21 ] @

https://wiki.debian.org/KernelModuleBlacklisting

Ovo je samo da bi video gde su ostali repovi od prethodne instalacije, i kako da se vrati na prethodno stanje. I da, verujem da znaš. I ja znam (g,m,n)awk.

DTP
http://en.wikipedia.org/wiki/Desktop_publishing

CorelDraw i Win3.0
kasnije QuarkXPress i OS7
mnogo kasnije, posle bombardovanja 99-te RedHat 5.2. I da, imao je grafičko okruženje.

Kod Bore sam preko TeamViewer-a za 5 minuta instalirao cups-pdf, od toga 4:45 je bilo da se snađem u Mate, Cinnamon i ostalim graf.okruženjima. Isprobali ga odmah, radi bez problema. Ako ja lažem, on može da potvrdi.

Ostatak neću ni da komentarišem.
[ lega99 @ 10.03.2015. 23:03 ] @
@Oleg,
Ja imam problem koji i nije problem jer mi samo vizuelno smeta kod podizanja masine inace GPU melje to sto treba da melje.
Moj problem je ova poruka:modprobe:bad line 6: 1 tokens found : 2 need
Ta paoruka ne netu znaci da je u odredjenom .conf ma diru modprobe.d fajl ostao red u kome pise fb, taj red je obrisan ali sistem isto javlja.
Poenta je sto na ovu poruku nema drugog odgovora na internetu.
Gledaj ja imam malo vise od 60 god, polucorav od dijabetesa, srcka dva infarka i sad ti ocekujes da ja uzmem i naucim svaki fajl koji
postoji u Kali ili je deo Debina. Da li shvatas da ja iz ovog sto si ti meni napisoa ne znam sta uopste treba da uradi i da nadjem
izvor te poruke i da napravim blaclist <nesto>, jednostavno ne znam sta mu treba a sta mu ne treba a da mu nesto blclistujem
a to mu treba a pokaze se posle 10 dana meni je to bzv. Mene nije sramota da kazem da ne znam jer me u mojim godinam
ne zanima proucavanje operativnog sistema u sitna crevca. Dosta mi je ono sto sam radio i sto sam kasnije morao da radim posle
bombardovanja, ne do ti bog da novopecene vladare ucis da treba da postoji invetar i da se zna cije je vlasnistvo koji komp
ili da im objasjavas da je bolje kupiti kvalitetan server nego divca kineza...
Nemam vise zelje da ucim, dok sam morao ucio sam dan-noc, sad mi je ovo da prekratim vreme.
Meni je samo trebao odgovor kako naci na jednostavan nacin sta mu fali, pitam samo kad ne nadjem smisleni odgovor na netu
ili kao kad me je onu noc LibreOffie izludeo, mozda sam osta u latinici ili cirilici ali zagrade su bile zagrade iako su mi malo bile cudne.
Jasno je meni da ti znas mnogo o kompovima ali shvati ja biram sta cu raditi i sta cu drzati na masini.
Ne radi mi lift, iskljucili su nam zbog bezbednosti, sta drugo da radim nego da se igram sa kumovim wifi ili svojim, akam sam sebe jer imam posebnu USB antenu.
Znaci kad pitam pitam jer nigde nisam nasao resenje i treba mi jednostavan prost "seljacki odgovor" tipa uradi to i to jer da
znam odgovor ne bi ni pitao.
Ne bi cak ni pokusavao da menjam drajvere ali kad ti malo malo iskoci poruka da je nesto
promenjeo i da li hocu d audjem u setovanje onda to nervira jer znam da sa 14.12 drajverima toga nema, menije TV stalno
vezan na graficku karticu jer ne zelim da izakam utikac stalnim cupanjem.
[ tuxserbia @ 11.03.2015. 03:52 ] @
Ovako, ajmo sve od početka.

Ja Catalyst ne koristim od, čini mi se 9.3 verzije. Ne igram se, tako da mi ne treba. Prošle godine sam ga instalirao samo da bih video ima li neke razlike, i posle sat vremena vrtenja onog phoronix-a odmah sam obrisao. Taj kompjuter je APU Richland, znači čini mi se jedna-dve generacije starija grafička od R200 ili tako nešto. On je povezan non-stop na TV, FullHD, i radi najnormalnije, Ubuntu 14.04 je na njemu. Ostale ATI su dosta starije, trenutno imam 9250, 9600, X700 i 3450AGP. Sve rade sa radeon modulom, bez problema. Skoro mi je bio jedan laptop Toshiba, sa onim E-350 APU i grafička mi se čini neka 6310. Radi lepo, pušta FullHD bez problema, i na eksternom monitoru.

Što se tiče Catalyst-a, zašto mora? Igrice, rudarstvo, ...!? Ako mora, onda ja sitnice ne poznajem. Ubuntu i Fedora korisnici se ne bune, znači da im rade ove nove kartice, normalno sa novijim drajverima. Debian vidim po forumima da ima problema sa novijim paketima, ali to ne mogu da tvrdim sa sigurnošću. Na Kali, iskreno rečeno, ne bih ni pokušavao sa instalacijom AMD drajvera.

Ono gore moje pisanije na temu modprobe.d, je da je na početku odrađen komplet proces, mada se i dalje pitam zašto, sa sve novim initom, a onda je obrisano nešto, ali nije ponovljen ceo postupak. Pa se zato i buni. Ne znam koji je postupak praćen, pa mogu samo da nagađam. Zato je bash_history dušu dao za zaboravne i "zaboravne". Me included. Eto još jedan savet, radi u terminalu, pa možemo da ponovimo sve korake. Da imam link do tog upustva, lakše bih se snašao, ovako...
[ lega99 @ 11.03.2015. 15:56 ] @
Evo ponovo odgovora zasto Catalyst : OclHashcat radi iskljucivo samo ako su instalirani Catalyst drajveri,
posao koji radi taj program obavlja GPU graficke kartice, brzina kojom to radi ne moze se porediti sa brzinom
ako verzija tog programa tradi preko CPU koji ima 6 jezgra. U prvom slucaju fajl od 3,5GB samelje za 1h i 15min
a u drugom slucaju taj fajl melje ceo dan. Da bi menjao brzinu ventilatora GPU opet moraju da postoje Catalyst
drajveri, pratim iz programa temperaturu GPU i ako treba komadom povecam brzinu. Inace ne zanima me pen
test radi destrukcije ili koriscenja necije mreze, imam opticku konekciju 40Mb/s a kao rezerva mi je kumov
klasican ADSL preko tel.parice (inace nase stanove deli samo jedan zid)
Sledeci razlog koji je meni bitan TV i Monitor (KDE) distribucije i lako namestanje dva ili vise monitora.
Konkretno kako sam probao da stavim novije drajvere 1. dodavanjem backport repozitorijuma i
instalacijom preko komadi 2. dodavanjem jessi repozitorijuma i instalacijom kroz synaptic 3. debian skripta sgfxi.
Normalno sve to podrazumeva prvo deinstalaciju "starih drajvera" ili deinstalacijom iz synpatica ili sa ./sgfxi -! 32
Inace ova skripta postoji odavno i nameski je pravljena za dinstalaciji i instalaciju Nvidia ili AMD drajvera u Debianu
i izvedenim distroima iz Debiana.
[ tuxserbia @ 11.03.2015. 19:41 ] @
Evo, tek sad sam shvatio šta je problem, života mi!!!

Sad sam se vratio na početak, pročitao sve, i tek poslednji post mi otvorio oči. Nisu ovi s Elektronike ludi što pominju kristalne kugle, pasulj, i ostalu boraniju! Stvarno ne može da se čita između redova. Znači ovako, sledeći put, potrudi se da daš sve parametre, i sve pokušaje, i normalno zacrtani cilj, pa ako neko zna, rešićemo.

Sad problemi.

Ovaj oclHashcat radi i u Ubuntu, i traži baš verziju 14.9. Jesi probao tako? Bez da se cimaš sa Kali, pošto znam da ljudi imaju malo (više) problema da se naviknu na njihovu (Kali) metodologiju rada. Verovatno znaš da (skoro) sve programe koje ima Kali možeš da instaliraš i u Ubuntu i Fedoru, itd?

Za konkretnu problematiku Kali-Catalyst14.9 videću večeras. Ova skripta meni baš ne uliva neko poverenje, ali ajde pogledaću i nju kasnije.
[ lega99 @ 11.03.2015. 20:39 ] @
OclHachcat u Ubuntu radi sa drajverima 14.12, to je BackBox distribucija XFCE, pazi to ladno radi sa 14.12 drajverima.
Ali u tom BackBox-u ne radi reaver i wash i u wifite ne kapira WPS ne zna da radi.
Sad imas BackBox naspram ovoga Kali (Debian) koji radi sa 14.4 drajverima ali izbacuje i one poruke da treba nesto da se pogleda
oko stelovanja monitora, kad to iskace 20x na monitoru suvise iritira. Obrni okreni Kali ima bazu Debian i to ga keca da bi mogli
da se stave noviji drajveri. BackBox je na bazi Ubutu i moze da guta nove drajvere 14.12, OclHaschcat radi ali zato pola
drugih programcica ne radi. sgfxi skriptu u nju se kleo jedan od clanova ovog foruma i nju preporucivao, taj clan je ince zakleti Debianovac.
Ta skripta je super radila dok god developeri Debiana nisu poceli da jedu ono sto se ne jede pa malo dozvole instalaciju Catalyst drajvera,
onda im se nadigne pa zabrane i to sve trpe korisnici. Tako ti je i sa Kali, u jednoj verziju moze, posle 3 ili 4 verzije ne moze, sad moze ali
zastareli drajveri.
[ tuxserbia @ 12.03.2015. 06:04 ] @
Lega, pa ti stvarno planiraš koordiniran napad na NSA, CIA, FBI, MI6 i FSB !!!

Ja pola od ovoga što si naveo nisam ni čuo, ni video, a tek distribucije...

Stvarno, ako hoćeš da sredimo nešto, daj jedno po jedno, nemam vremena da se šetam po ceo dan, da bi ukomponovali te sitnice. Daj konkretno jednu instalaciju, da je uštimamo, da rade osnovne stvari, pa se posle ti zezaj sa sitnicima, ali opet ti kažem, mislim da ti baš fali jedan malo duži pogled iz daleka. Nabacao si mi 300 informacija na gomilu. Evo ti još jedna sitnica, programčić koji ne radi dobro, uvek možeš da dovučeš source kod, pa da pokreneš instalaciju, pa da vidimo konkretno šta mu ne odgovara. A ne zbog njega da menjamo komplet distribuciju.

Evo, sad čitam ovaj skript, šta da kažem. Alal mu P***A vera na ovolikom pisaniju, 348kB.

Prva sumnja, za nvidia drajvere, on odrađuje blacklisting nouveau, ja mislim da to odrađuje sama instalacija. Tamo negde oko 5669 linije, gde počinje KMS nešto.

Druga, na liniji 5959, za slučaj Debian/Ubuntu, ima mogućnost uklanjanja radeon i nouveau, a za slučaj Fedora, ima i povraćaj. Možda je to razlog što nije lepo sam sebe očistio kad si pokušao da ga deinstaliraš?

Dižem ruke od ovog skripta, nemam načina da proverim da li je dobar. Danas ću da pogledam kako se direktno instalira Catalyst, ako može i kako.

PS I mislim da grešiš da su Debian developeri krivi nešto, kroz ovaj skript svako malo naletiš na komentare drvlje i kamenje po AMD/ATI. Debian je sigurno rekao, ako nećete po PS-u, ima da vas nema i tačka. Ko hoće ručno, neka zasuče rukave.

Ajde, javim danas za ostatak.
[ lega99 @ 12.03.2015. 12:17 ] @
Ja nemogu ni sebe da izvalim, jest da sam stavio pass preko 20 znakova
Ostali distroi su sredjeni to povremeno iskoci nesto.
Ne znam ko je kriv al ako ga Ubuntovci uguraju ladnjaka logika kaze a zasto ne mogu
i ovi drugi. Dal su drajveri po volji developera, dal su dobro napisani, da ponovim
jos jednom Linus Torvlad je prozvao Nvidia korporaciju, zasto to nije uradi i za AMD
pa bi se oni mozda zamislili i poceli da rade bolje.
Elem ako deinstalacija ostavlja repove, a na tu deinstalaciju legli su Catalyst 14.4 iz
repositorijuma jedin sto mi je sumljivo su dva fajla koja nisu deinstalirana a zavrsavaju sa
-radeon jedna je xorg-server a drugi je neki lib. Sad sam u 8.1 pa nemogu da pogledam
tacna imena.
edit.
xserver-xorg-video-radeon
libdrm-radeon1
evo dal ovo treba ako su instalirani fglrx drajveri, ja pojma nemam idem da vidim na
netu za wheezy sta sve pise za fglrx da treba.


[Ovu poruku je menjao lega99 dana 12.03.2015. u 13:30 GMT+1]
[ tuxserbia @ 13.03.2015. 04:59 ] @
I, evo odgovora zašto može kod Bubunta, a kod Debiliana malo manje

Citat:

...

As usual, AMD has pre-seeded Canonical with a beta of the next Catalyst Linux driver release. This driver is needed to support the latest Linux kernel and X.Org Server of Ubuntu 15.04 with the public AMD.com driver not supporting these latest versions. This has been happening for years with AMD's turnaround time for new xorg-server and Linux kernel support generally lagging.

...


Phoronix news
[ lega99 @ 14.03.2015. 02:58 ] @
Citat:
tuxserbia: I, evo odgovora zašto može kod Bubunta, a kod Debiliana malo manje



Phoronix news


Mislim da se to odnosi na ovo
https://launchpad.net/ubuntu/+...ller-updates/2:15.200-0ubuntu1
Takodjer Manjaro je isto izbacio 15.200 drajvere.
Sad kad se izbroji Debian-kali ima 14.4 a ostali su vec na 14.9.ili 14,12 a sad i na 15.200beta.