[ Jorgovan88 @ 10.03.2015. 17:23 ] @
Interesuje me kakav je uticaj na SEO pozicioniranje ukoliko slike drzim na svom serveru ili slike ubacujem na Imgur Flickr i ostale.

Ranije sam negde bio procitao da npr ukoliko kreiramo poddomen - google na taj poddomen gledao kao na potpuno drugi domen u odnosu na glavni domen.
Posle toga sam primetio da mnogo npr Wordpress sajtova ima poseban poddomen za slike npr cdn.domen.com
Jos negde sam bio procitao da posto su Imgur i Flickr "jaki" domeni, da google bolje pozicionira stranice na kojima se nalaze upravo te slike.

Kakva su vasa iskustva i sta mozete reci o tome?

[ agvozden @ 11.03.2015. 08:41 ] @
hostovanje slika na drugim domenima se radi zbog performansi.
Uglavnom su to namenski serveri (koji nisu apache), pa im se i dodeli poseban poddomen (ako je na istom serveru moze i neki drugi port, ali se izbegava zbog klijentskih firewall-ova).
Ne znam koliko je prakticno hostovanje slika na nekim servisima, osim ukoliko se ne iskoristi neki API, ali to nisam nikada radio (uglavnom je islo na NFS).

Ne mogu reci kako to utice na ukupan PR neke strane, ali sam primetio da mi Google pretraga slika vraca izvorni domen, a ne poddomen. Dakle, sajt na koji je zalepljena slika, ne na kome se hostuje.
[ Jorgovan88 @ 11.03.2015. 20:30 ] @
To je to. Znaci da googlu "nije toliko bitno" gde je slika hostovana vec gde se ona prikazuje... Sto znaci da ako drzim slike na flickr sajtu i dalje ce moje stranice imati istu "vaznost"

tnx ;)