[ acos @ 11.03.2015. 08:06 ] @
Zdravo svima !

Linux LiveCD, pojma nemam koja distribucija, kad se racunar boot-uje s tog diska, otvori se aplikacija koja meni treba. Osim te aplikacije treba mi i terminal da izvrsim nekad, kad se javi potreba, po neku komandu, a startovana aplikacija ne dozvoljava uopste da se pridje ostatku linux-a. To hocu da promijenim.

Na CD-u su fajlovi:
INITRD (bez extenzije)
VMLINUZ (bez extenzije)
ISOLINUX > BOOT.CAT
ISOLINUX > ISOLINUX.BIN
ISOLINUX > ISOLINUX.CFG

Gledao sam po Internetu i nasao kako to ljudi rade, ali kod svih tih procedura ja zapnem kod raspakivanja INITRD fajla. Ovo sam do sada odradio:

1) Prebacio INITRD na neki drugi linux kao fajl

2) Pogledao sa: #file INITRD i dobio da se radi o komprimovanom fajlu tipa LZMA

3) odradio #unlzma INITRD initrd

4) Krenuo da sa CPIO komandom otvorim fajl sistem, ali mi javlja gresku
cpio: Malformed number M
cpio: Malformed number
cpio: warning: skipped 140859 bytes of junk
cpio: warning: archive header has reverse byte-order
cpio: w�x��h_ߑ6����D: unknown file type
cpio: premature end of file


5) onda sam ponovo ispitao fajl sa #file initrd I dobio da se ne radi o komprimovanom fajlu vec da se radi o EXT3 file sistemu tipa:
initrd: Linux rev 0.0 ext3 filesystem data, UUID=00000000-0000-0000-0000-000000000000
pa sam posumnjao u ispravnost gornjih podataka (tipa rev 0.0 i ovaj UUID) I na kraju probao sa ext2fcsk I dobio:
initrd: Linux rev 1.0 ext3 filesystem data, UUID=8cc1ad9c-0fba-4447-a7ca-6e55af550c7a

Na kraju sam probao da montiram initrd kao fajl sistem na linux, ali ne uspijevam.

Kako rijesiti ovaj problem?


[ acos @ 11.03.2015. 14:45 ] @
Rijesio sam problem.

S obzirom da sam krenuo da radim pod Windows racunarom i tu raspakovao ISO image CD-a, pa onda fajlove prebacio na Linux vjerovatno se "velicina" fajlova poremetila pa ih je linux vidio pogresno.

Kad sam ponovio sve pod linux-om sve je proslo kako treba.