[ zica49 @ 12.03.2015. 09:45 ] @
Moje RF igrarije imaju potrebu za polomljenim teleskop antenama sa radia,televizora,telefona i slicno.
U stvari najpotrebniji mi je dio teleskopa kome je vanjski precnik oko 3,7 mm prezadnji a nekad i zadnji element.
Jednostavno to sam pobrao gdje god sam mogao naci.
I jedna polomljena antena je nesto,jer nemam nista a informacija da se ima vise toga je zlata vrijedna.
[att_img]
[ gilopile @ 12.03.2015. 09:57 ] @
Ne znam odakle si, ali aako imas negde nekakav buvljak u blizini ili RTV servis to ti je to :)

Imam ja tih antena po podrumu i tavanu sigurno, pa ako se ne snadjes mogu da pomognem/ posaljem.

Ne znam da li mozda mozes da nadjes one bakarne cevke koje se najcesce koriste za klime, frizidere i sl. Sigurno postoje u tom nekom pribliznom precniku. Pa i ako treba da se lemi, one bi ti bile mozda i najbolje. Ne znam da li bi ti debljina zidova tih cevki pravio problem...

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 12.03.2015. u 11:10 GMT+1]
[ zica49 @ 12.03.2015. 10:39 ] @
Probani su mnogi materijali naravno.
Kvalitetno lemljenje trazi da se jako zagrije vruci prikljucak konektora a rezultat toga je ostecenje onog bijelog dielektrika (nije teflon nego neki pvc ali zadovoljava).
Ove cijevcice od teleskopa su vrh vrhova,nema lemljenja njih ugrijem a konektore u zamrzivac. Uz lagano kuckanje cjevcica se natakne na vruci prikljucak konektora.
Poslije aklimatizacije nema teoretske sanse da bi se moglo svuci.
Na buvljacima u BiH nisam nas nalazio,TV serviseri sto su imali davno sam potrosio.
Skloni to u stranu ne bacaj ako nadjem nacina preuzecu nekako.
[ gilopile @ 12.03.2015. 10:42 ] @
AHa, kontam. Bas te ukakilo to oko precnika tih antenskih segmenata.:D Sto kazes, zagrejes, uglavis i nema da mrdne. Znam kako su zeznuti kada se leme ti konektori. Pravio sam neke omni antene Wi-Fi sa slicnim ugradnim konektorima i moras bas biti pazljiv oko lemljenja jer istopi se izolator i ode sve u majcinu.

Nesto razmisljam da ako bas nije knap, tj. ako je ta cevka nesto malo sira da izmedju postavis bakarnu foliju pa onda nabijes. Nesto kao one koje se koriste za trasformatore u TV-ima, monitorima i sl.

Dogovoreno.
[ zica49 @ 12.03.2015. 10:49 ] @
Da bas to i to u tri pi*de materine ako se mnogo pregrije :)
Kod ovih cjevcica se potrefilo da se ima bas sve potrebno.Dovoljno cvrsta,ne oksidira,unutarnji otvor za neku stotu milimetra tjesniji od vruceg izvoda konektora,vanjska povrsina glatka.
Lako se sijece malim "ronslajdom" bas ispunjava mnogo konstruktivnih zahtijeva.
[ branko tod @ 21.03.2015. 14:26 ] @
Koje dužine i da li može 4 mm unutra
[ zica49 @ 21.03.2015. 19:03 ] @
Duzine na koje sijecem su 11mm,16mm,27mm i 32mm. Sa tim pravim diplexere,filtere,feed-ove i ostalo tako da mi je svaki komadic iskoristiv za nesto :)
[ branko tod @ 23.03.2015. 19:12 ] @
Ima nekog smeća, sutra merim prečnik.
[ zica49 @ 23.03.2015. 20:37 ] @
Super :)