[ plus_minus @ 12.03.2015. 23:48 ] @
Jedno 2 do 3 meseca nisam koristio Operu. "Odmrzovoljim" se pre par dana i skinem .deb paket.. dodam repo u listu kako bih imao apdejtovanu operu, itd.. startujem.. da vidim šta ima od novina.. kad eto ti ga na. Verzija 28. Ono što sam najmanje očekivao i najmanje želeo. Opera === pljunuti hrom. PU! Grozno.

Jel' moguće da su SVE uništili? Jel' moguće da više nema onako finog, preglednog setup-a i kontrolnog panela kao nekada? Da li je moguće da su toliko unakazili ovaj meni jako drag pretraživač?
Mislim, na šta liči bre prikaz na ekranu kada se klikne na settings? Gde su sidebars, toolbars... ?!?

Onda kada google bude bankrotirao i otišao na smetlište, a hoće, m**ke im ga debilske, nezasićene i neutoljene, slaviću taj dan kao da sam dobio sedmicu na lotou.

Znam da kasnim sa utiscima.
Nadam se da nisam jedini koji se poprilično razočarao.
[ R A V E N @ 23.03.2015. 17:14 ] @
Citat:
Nadam se da nisam jedini koji se poprilično razočarao.


Same here.
[ gilopile @ 23.03.2015. 17:25 ] @
Koristim operu od samog pocetka kad se pojavila pa do sada. Ne menjam vec godinama ver. 11.64. Ovo novo je uzas, ogoljena do maksimuma...
[ R A V E N @ 23.03.2015. 17:49 ] @
Možeš preći na 12.17, to je zadnja Presto verzija.
[ bakara @ 23.03.2015. 17:58 ] @
I ja sam zaglavio sa Operom v12...

Pokusao sam da se tesim sa maxthonom i vivaldi browserom...mrka kapa
[ gilopile @ 23.03.2015. 18:01 ] @
Probao sam i uzasno baguje. Evo, recimo, ovde kada pisem, iznad nemam one smajlice da dodam, samo prazne tacke...Nekako radi usporeno kada skrolujes malo zahtevnije sajtove. Mada i ova 11.64 sko isto tako, dok FF radi tecno i brzo sto se scroll-a tice.

Kada bih nekako uspeo to da resim na 11.64, ne bih je nikada menjao, jer sve drugo radi odlicno. Ni na jednom browseru ne mogu da prilagodim svaki sajt zasebno, da li hocu da mi prikazuje slike, jawa-u, animated picture...

E da, ne radi ni kada se ide na google/ image...Steta sto ne rade malo na ovoj Operi:( Da, i winamp napustili, kao ispao iz mode, ccc. Treba mi ne znam ni ja sta da pustim mp3, flac ili nesto drugo...Samo kompikuju bzvz...

To je ona fora; Komsija koji ne zna odakle je supalj i koji ne zna kada mu kazem preko fona da pogleda na desktop-u, pita: a sta je to desktop?? Kada vidi kod mene winamp, kaze da kako mogu da koristim to s*****...Sada je Aimp IN :D LOOOOOL i sta reci...
[ plus_minus @ 23.03.2015. 21:58 ] @
^^ Tvoj komšija nikada nije igrao "upo" (klikere) i trule kobile. Očigledno.
Opera je nekada nudila mogućnost da sa css-om (stilom) uradiš maltene šta hoćeš ..

A ono što je najgore od svega, google dobar deo novca ulaže i u firefox dev. team.
Nadam se da neće uspeti dalje od ovoga, a to je new "cool" interface za firefox, sa "new cool" tab stajlingom i debilskim dugmetom od tri crtice, počev od verzije 30 valjda ...
Na svu sreću pa ima ekstenzija koja vraća sve na staro.

Sada dakle, ostadoše IE, FF i seamonkey kao glavni pretraživači iz kojih možeš da ubiješ css skroz, da ti na ekranu iziđe čist html sa frejmovima (slike, fleš objekti, itd..).
Opera je takođe to mogla.. :(.. mogla.
[ adzo_ @ 24.03.2015. 07:09 ] @
Kad pre prodje 20 god???
Zaglavio sam na verziji 12.17 i ne mrdam nikud
Probam povremeno i novije verzije, i FF i Chrome i .... ali nije to to
[ gilopile @ 24.03.2015. 07:54 ] @
PA to ti kazem. Opera je odlican pretrazivac, ali, nazalost, zamenili je sa ovom novom, a ovu vise ne sljive 2%. Steta:(

Koristim ja i FF i IE 11, odlicni su oni, sve radi odlicno, ali ipak sam navikao na Operu. Za 10 min iskonfigurisem sta mi treba, sve je tu, od konfiguracije svakog sajta ponaosob ( quick preferences/ edi site preferences), pa do toga da ne moram da snimam preuzetu arhivu ili .exe fajl, jer mogu samo sa `open` i `run` i ciaos. Zasto da mi se gomilaju ti fajlovi kada mi ne trebaju.

Neverovatno da FF i Hrom nemaju tu opciju.
[ Shadowed @ 24.03.2015. 08:23 ] @
Mozda ce https://vivaldi.com valjati kad bude zavrsen. Doduse, ja nisam zagrizeni korisnik Opere, ali se nadam da ce biti ok.
Ako neko proba sadasnju verziju, mogao bi napisati utiske.
[ plus_minus @ 24.03.2015. 16:19 ] @
Citat:
gilopile:Neverovatno da FF i Hrom nemaju tu opciju.


U ff-u možeš da podesiš šta se dešava kada hoćeš da preuzmeš određenu ekstenziju, da li da odma' otvori sa 'time i time' ili da snimi na hard i ako me sećanje dobro služi, može i IE ... ali nisam siguran da li može za svaki sajt ponaosob, kao što je opera mogla. Verovatno ima (a možda i ne) ekstenzija i za to.. A hrom.. hrom pati od dečijih bolesti .. Ja koristim (chromium, ne chrome) onda kada treba da vidim kako se ponaša određeni html i sve što treba da se izvrši dinamički i toliko. "Trom" i nemam instaliran. A i šta će mi? Imam chromium ili operu. Isto. :/
[ BBS @ 27.04.2015. 02:00 ] @
Nova Opera sa hrom "motorom" osim imena nema ništa sa Operom koju pokreće presto.

Problem je što ta prava opera nije podržana na gomili sajtova, ne samo google. Ili nefunkcioniše uopšte npr mega ili nefunkcioniše kako treba neprikazuje određene delove i slično
[ X Files @ 27.04.2015. 05:57 ] @
A pazi sad ovo... Godinama unazad sam koristio Chrome za pristup BancaIntesa elektronskom bankarstvu. Opera iz meni nepoznatog razloga, nije htela da ispravno funkcioniše, na primer da pročita digitalni CD.

Pre nekoliko dana, u BI su izvršili neke promene na softveru. Sad Chrome neće da mi radi (nešto u vezi Jave nije u redu, iako sam sve instalirao), a Opera hoće (ne žali se na istu tu Javu) :)


[ kalimero 011 @ 27.04.2015. 06:43 ] @
^
Citat:
Pre nekoliko dana, u BI su izvršili neke promene na softveru. Sad Chrome neće da mi radi...

Dodatna podešavanja za Firefox i Chrome - ovde.
[ R A V E N @ 29.04.2015. 20:26 ] @
Citat:
BBS:Problem je što ta prava opera nije podržana na gomili sajtova, ne samo google. Ili nefunkcioniše uopšte npr mega


Moguće je da su neke stranice znale da namjerno "kažnjavaju" korisnika ako bi koristio Operu, pa bi ciljano poslale loš sadržaj - ne znači da bi ga Presto Opera loše prikazala da je poslan neposredno.

Citat:
X Files:da pročita digitalni CD.


Misliš na fizički CD?
[ jonathan @ 17.08.2015. 00:23 ] @
Svetlo na kraju tunela :

http://otter-browser.org
[ zentriks @ 23.08.2015. 19:00 ] @
Moj omiljeni pregledac dok nisu zahebali stvar i presli na webkit. A sad cujem da ide na prodaju. Danas vise i nema covek sta da koristi osim mozile i chroma. Ostalo su samo derivati koji rade na istom enginu sa malo sminke oko interfejsa....
[ R A V E N @ 09.11.2015. 04:51 ] @
Citat:
Danas vise i nema covek sta da koristi osim mozile i chroma. Ostalo su samo derivati koji rade na istom enginu sa malo sminke oko interfejsa....


Pa to je odlično stanje stvari za web developere, zar ne?



[Ovu poruku je menjao bakara dana 16.12.2015. u 10:51 GMT+1]
[ plus_minus @ 09.11.2015. 07:40 ] @
Odlično stanje stvari za web developere jeste nepostojanje `pretraživača` kakav je/kakvi su bili/bile verzije IE 8, 7, 6, 5.5. Odlično stanje stvari je trebalo da se desi davno, a ne onda kada winxp crkne skroz ili se korišćenje istog svede na aktuelni procenat. Ubijanjem izvorne opere developeri nikakve koristi a ni štete ne osetiše. Opera(presto) nikada nije štrčala po pitanju standarda, čak šta više, prvi browser sa tabovima. Web browsing + tabs, to je 'ladno Operin patent. Razlika između tvog zaključka i citirane konstatacije je ogromna.
[ Shadowed @ 09.11.2015. 09:09 ] @
Citat:
plus_minus: prvi browser sa tabovima.

NetCaptor je imao tabove 3god pre Opere.
[ plus_minus @ 09.11.2015. 10:21 ] @
@Shadowed

... izgleda da jeste tako. Moja greška. Whatever, ja sam krenuo sa korišćenjem neta 2002/3 .. tako nešto. Bez obzira na to, Operi nije falilo onakvoj kakva je bila, ama baš ništa.
[ PedjaSrbija @ 26.11.2015. 20:54 ] @
Godinama sam ga koristio, ali je izgubio sve komparativne prednosti i Chrome je sada definitivno najbolji browser.
[ bigvlada @ 12.02.2016. 16:38 ] @
Browser maker Opera in line for $1.2bn acquisition by Chinese consortium

Company’s board of directors recommends that offer be accepted, shortly after revealing it has 281m mobile users and 59m desktop users



Norwegian web-browser maker Opera Software is on the verge of being bought for $1.2bn by a consortium of Chinese investors and software companies.

Opera’s board of directors has recommended that the acquisition offer be accepted by its shareholders, having been searching for a buyer since August 2015.

Mobile games and apps firm Kunlun and internet-security company Qihoo have teamed up with investment firms Golden Brick and Yonglian for the deal.

The software companies are hoping to promote their products to Opera’s browser users, as well as using its mobile advertising network.

Mobile research firm App Annie estimated in January that Qihoo’s 360 Mobile Security app was the fifth most-downloaded app in the world in 2015 across Android and iOS – ahead of apps such as Skype, YouTube and Snapchat.

At the end of 2015, Opera had 281 million users of its mobile browsers, as well as another 59 million using its desktop application.

The company has four different mobile browsers available: Opera Mini, Opera Browser, Opera Max and Opera Coast, as well as its desktop and TV versions.

It has also just launched an initiative called Opera Apps Club, which the company is billing as a “Netflix-style subscription service for premium Android apps”, to be offered through mobile operators.

In the final quarter of 2015, the company’s revenues were $193.5m from a mixture of mobile ads and technology licensing to connected-TV partners such as Humax and LG.

“We believe that the consortium, with its breadth of expertise and strong market position in emerging markets, will be a strong owner of Opera,” said chief executive Lars Boilesen.

For the acquisition to go through, more than 90% of Opera’s shareholders will have to accept the offer. Large shareholders accounting for 33% of its shares have already agreed to accept it.

“Facebook and Google have their ecosystems and now we have one too, in a part of the world that is growing incredibly fast and where we will become very strong,” Boilesen told Reuters. “We want to be an ecosystem with a billion users.”

http://www.theguardian.com/tec...aker-opera-acquisition-chinese

Da li ovo povećava ili smanjuje šanse da se Presto pusti u open source vode?

[ bakara @ 12.02.2016. 16:44 ] @
Tesko da ce opera opet stati na noge, vece su sanse da neki drugi browser ispliva nego onda da se vrati na staru upotrebnu vrednost.

Ja presao na FF i navikao se, ali i dalje mislim da je to tezak krs od browsera.
[ Lavlja_Jazbina @ 12.02.2016. 16:50 ] @
Opera je nekad,davno davno imala sarm,danas,nista razlicito od drugih.
[ bigvlada @ 14.02.2016. 16:18 ] @
Ja i dalje za većinu sajtova koristim staru Operu 12,17, za one koji ne rade tu je Vivaldi, duhovni naslednik sa Chrome motorom. Da li će uspeti da u potpunosti rekreiraju konfigurabilnost stare Opere ćemo videti.
[ bakara @ 14.02.2016. 19:16 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: Opera je nekad,davno davno imala sarm,danas,nista razlicito od drugih.

Pa ovde je zapravo rec o staroj verziji opere, koja nema veze sa tom novom koja nema nista razlicito od drugih.

Jos uvek nisu napravili browser koji je slican staroj bajatoj operi