[ henrik @ 29.03.2004. 10:08 ] @
Ima li neko ideju kako da zadam spot boji da gazi boju ispod sebe u ilustratoru CS? Kada mu u opcijama za separaciju zadam host based separations, on javi da mora da ubusi boju.
[ SupaDucta @ 29.03.2004. 22:34 ] @
U Print meniju, tab Advanced, Overprint and Transparency Flattener Options... Overprints... Preserve.

Ako te i s tim uključenim zeza, probaj isključiti ICC Profile na slijedeći način: Edit, Color Settings, RGB i CMYK Color Space ostavi koje imaš, Color Management Policies oboje stavi na OFF - to ti ne embeda profile u PS koji ponekad zezaju overprinte.


Pazi da ti je i u Distillerovim JobOptionsima označeno Preserve Overprints.
[ henrik @ 30.03.2004. 11:03 ] @
Sve je to vec podeseno tako, ali distiller javi ovo:(Warning: Job contains content that cannot be separated with on-host methods. This content appears on the black plate, and knocks out all other plates.). U pitanju je pantone black najobicnija, kao peta boja.
[ SupaDucta @ 30.03.2004. 11:36 ] @
Hmmm... to sam imao nedavno sa tuđom pripremom koju sam trebao popraviti i dovršiti - stalno ta poruka dok nisam skužio da se jedan od elemenata krivo separirao - moj savjet - puštaj separaciju po separaciju i gledaj što fali.

Nešto ti se u fileu ne separira kako treba.
[ henrik @ 31.03.2004. 09:52 ] @
Evo, sad je opet javio istu poruku ali je pustio kako treba. Svasta.
[ Gnomisa @ 01.04.2004. 23:35 ] @
supa..mogao bi nam puknuti sve te opcije za pripremu ps-a ovdje....mozda za pocetak samo za ilustrator pa onda poslije za neke druge vektorske programcice? bili bi ti zahvalni

pozdrav
[ SupaDucta @ 04.04.2004. 00:08 ] @
Budem, imam to na umu, htio sam tebi Gnomiša i mailom poslati ali - tek sam se preselio sa ženom u novi stan, monitor mi je trenutno na kutiji od zvučnika - samo par dana da se raspakiram.
[ Josee @ 04.04.2004. 00:13 ] @

sretno useljenje!
[ SupaDucta @ 04.04.2004. 22:11 ] @
Thanks, umro sam od nošenja
[ Gnomisa @ 05.04.2004. 01:02 ] @
ah sve mi je jasno....kad pošalješ - pošalješ....dobro će doći kad god stigne.....
[ DavidNikolic @ 15.04.2004. 15:12 ] @
vidim da sam dosta zakasnio po ovom pitanju, ali ipak cu dati neki odgovor.

prvo, overprint je najbolje za svaki objekat zadavati pojedinacno, u ATTRIBUTES paleti. kliknete na objekat i u paleti izaberete da li ce linija ili popuna objekta biti overprint, a ako cela boja treba da bude overprint, da ne bi svaki objekat selektovali pojedinacno, sa MAGIC WAND alatkom kliknete na jedan objekat sa bojom objekta (ili linije) i svi objekti sa tom bojom ce biti odabrani, a zatim primenite istu fintu kao i za pojednicne objekte. ovo isto vazi i za illustrator 10.

jos uvek sam nov u Illustator CS verziji (tek nekih 5 dana), ali za separaciju iskljucivo koristim Indesign, narocito kada se zadaje linijatura.
[ SupaDucta @ 14.05.2004. 01:19 ] @
Illustrator separira fantastično, nema problema nikakvih ni s linijaturom ni s overprintima ako je priprema dobra.

'prvo, overprint je najbolje za svaki objekat zadavati pojedinacno'

tako je, ali to nema veze s mojim postom iznad o settingsima, jer su to dva različita koraka ;)



[ bluesman @ 14.05.2004. 02:02 ] @
Posto je 5. boja, pa jos crna, pa overprint, mozda je brze, umesto cimanja i gubljenja vremena, napraviti rucnu separaciju? Ili probaj iz Quark-a da pustis, jos mi se nije desilo da zeza sa EPS-ovima u kojima ima overprint.
[ henrik @ 14.05.2004. 09:36 ] @
Radi, radi, ono je bila neka zona sumraka, sad je sve u redu. Thanks anyway.