[ yz7myg @ 23.03.2015. 07:31 ] @
Problem na dva Bear DTV-202 kada je ugašen pokazuje neko bezveze vreme,kada se upali nema slike odnosno tv programa.Ulazi u Meni normalno ali nema sliku kada se prebaci na kanale.Dali je potrebno učitati novi softver ili nešto hardverski?
[ comi 1342 @ 23.03.2015. 21:28 ] @
Rade na Čotu danas, verovatno nije do tvog risivera...
[ gilopile @ 23.03.2015. 21:46 ] @
Ako se ne varam, moze biti problem ako imas 12V u antenskom kablu, a nije galvanski izolovan i ulazi napon u tuner. Imao sam par takvih slucajeva sa tim risiverom.

Naravno, moze biti i ovo sto je kolega iznad napisao.
[ yz7myg @ 24.03.2015. 14:47 ] @
Ipak je nešto do risivera -reklamirani i dobiveni novi.
[ glackop @ 13.04.2015. 01:32 ] @
Kupio sam ovaj Bear sve je po meni dobro ali daljinski skoro neupotrebljiv,trazi da se uperi kao puska u cilj inace ne reaguje menjao baterije i ista stvar,jel i kod vas koji ga imate ista stvar?Jer mislim da daljinski nije pod nekim felerom...on radi ili ne radi.
[ yt7pwr @ 13.04.2015. 09:25 ] @
Kod mene je slično ponašanje daljinskog (nije baš da treba nišaniti ali nije ni daleko). Kod novije serije
rad sa daljinskim je poboljšan. Negde sam pročitao da nije u pitanju samo softver već i nova reviziija
hardvera.
[ gilopile @ 13.04.2015. 10:06 ] @
Nazalost, takav je slucaj sa gotovo svim tim low coast uredjajima, Bear, MDC, Falcon mini...

Ne bih znao do cega je, ali sumnjam na primajuce diode u uredjaju. Mozda bi se zamenom resio problem. Uskoro cu da se pozabavim sa jednim koji mi je dosao na opravku, a bas je neko cackao oko te diode pokusavajuci da je skine i unistio vecinu vodova u blizini. Mozda bi se zamenom za vece resio problem.

Kada se lepo postavi uredjaj u ravni sa daljincom, nema problema. Cim je ugao malo veci, onda nastaje problem.

Secam se nekih starijih modela TV-a i VCR-a, mogao si bilo gde da okrenes daljinac i nema problema...Pa cak i komsiji da menjas kanale :D Kao u onom filmu o ona dva starca sto medjusobno prave neke spletke.. :)
[ glackop @ 13.04.2015. 15:17 ] @
Narucio sam jos jedan ali kao domaci Micron /Nis/mada se cujem i on radi u Kini pa videcu kako ce se on ponasati sa daljincen.Ovaj radi tako sto na rastojanju od 2.5 metra dozvoljava samo skretanje daljinca do 60-70 cm od prijemnika,tako da je los da losiji ne moze da bude.
[ homoljac @ 06.06.2015. 13:20 ] @
Citat:
gilopile:
Ako se ne varam, moze biti problem ako imas 12V u antenskom kablu, a nije galvanski izolovan i ulazi napon u tuner. Imao sam par takvih slucajeva sa tim risiverom.

Naravno, moze biti i ovo sto je kolega iznad napisao.


Ja sam prikljucio pre 5-6 dana jedan Bear risiver , skenirao kanale , memorisao i sve je radilo perfekno do juce. Jednostavno vise nije primao nikakav signal. Sve sto sam znao pokusao sam , proverio antenu,kabal... Nista nije pomoglo,signal nije vise bilo moguce naci.

E sad , povezan je na onu mrezastu antenu sa 12v pojacivacem. Da li postoji varijanta da je ona prouzrokovala to da tjuner vise ne prima signal? Uredjaj je u garanciji.