[ Lord_Nenad @ 28.03.2015. 14:24 ] @
Pozdrav svima,

Hteo bih da pocnem da stanujem u Budimpesti, jer cena stanova nije toliko razlicita od stanova u Beogradu, a grad je bas prelep.
I evo vec par sedmica pokusavam da nadjem neki dobar oglas za stan, da nadjem neki dobar sajt, ali do sada nisam imao srece da nadjem nesto dobro.
Stanovi ili su bas veliki ili traze unapred zakup za godinu dana, sto nije moguce, jer nemam njihovo drzavljanstvo pa mogu najvise stanovati 3 meseca tamo.

Razgovarao sam sa par agencija, dobra stvar je sto znaju Engleski, ali svi traze ugovor na godinu dana, sa 3 meseca unapred uplaceno...

Bio sam u Budimpesti krajem prosle godine i dok sam putovao sreo sam bas dosta studenata iz Srbije koji tamo stanuju, i kazu da ima dobar izbor stanova, ali ja nikako da nadjem neku dobru ponudu...

Da li neko od vas ima iskustva sa stanovanjem u Budimpesti?

Bio bih zahvalan ako bi neko hteo da podeli svoje iskustvo...
[ bananaphone @ 31.03.2015. 12:50 ] @
Pitanje postavljeno kolegi iz Madjarske pre par meseci, evo sta on kaze:
===
You might want to try to search on ingatlan.com as this is the best.

http://ingatlan.com/budapest/kiado+lakas

The following districts are not recommended: 10, 18-19-20-21
The rest should be fine based on what you are looking for.

Downtown: District 5,6,7,8,9 (inside the "circle/ring road")
More greenish neighborhood: District 1,2,3,11,12,15,16
Maybe District 13-14, kind of newly built apartments (close to Lehel square)
===
[ Izver @ 18.04.2015. 20:17 ] @
Osim ingatlan.com imaš i alberlet.hu - ali ćeš verovatno naići na iste odgovore. Čini mi se da su ti najveće šanse da nađeš grupe na Fejsbuku (ima ih dosta) - i da preko njih nađeš sobu u nekom velikom stanu, gde živi nekoliko studenata.

Takođe - u poslednje vreme su se izbezobrazili pomalo sa cenama, očigledno ciljaju na Amerikance/Engleze, ali nemoj to da te obeshrabre cifre, gotovo uvek možeš da se cenjkaš i da prilično spustiš cenu.