[ dedamige @ 28.03.2015. 15:56 ] @
Imam problem sa digitalnim signalom, ustvari ne znam da li je problem signal ili receiver. Do skoro je sve dobro radilo, ali od skoro se stalno pojavljuje na kratko kao da nema signala No Signal ili čak Scrambled channel ili tako nešto, pa slika secka, kockasti se, zamrzava i razmazuje se. Kao što sam rekao da li je to problem sa našim digitalnim signalom ili pak do mog uređaja?
[ zilenk @ 28.03.2015. 16:12 ] @
Prvo napiši gde si i sa kog predajnika primaš signal, da bi bilo kakav odgovor mogao da očekuješ. Ovako jedino Milan Tarot da ti odgovori.
[ gilopile @ 28.03.2015. 16:18 ] @
Proveris kod komsije, ako on dobro hvata, problem je kod tebe. Najcesce losa, neusmerena antena ili problem s pojacalom, galvanizacijom ili ispravljacem ako imas. Obicno se tako uredjaji ponasaju kada dobijaju nedovoljan signal, pa poludi skala za merenje od 0, pa skoci na 100 itd...Mozda i kisa usla u pojacalo antene...

Koju anatenu imas?
[ Miladinovic @ 28.03.2015. 22:45 ] @
Trenutno Avala i Čot emituju smanjenom snagom sa pomoćnog predajnika, pošto je u toku podešavanje predajnika. Možda zbog toga neko na rubnim oblastima pokrivenosti imaju probleme.
[ dedamige @ 28.03.2015. 23:22 ] @
@zilenk u Novom Sadu sam, znači Čot bi trebao da bude, plus okružen sam zgradama tako da mi je svaki signal u najmanju ruku problematičan.

@gilopile na žalost komšije imaju kablovsku, a i da nemaju, kao u svakom pravom srpskom komšiluku imaš u najmanju ruku debilne komšije, sa kojima ne bi voleo da imaš bilo kakvog dodira, tako da ta provera otpada. Ne verujem da je kiša u pojačalo, pošto se ono nalazi u sobi, a antena je stara dobra riblja kost sa el motorom pa mogu probati ponovo da je okrećem, ali su poboljšanja slike vrlo malo vidljive.

@miladinović nadam se da je ovo što kažeš tačno i da nije do ovog mog kineza. Nisam na rubnoj oblasti pokrivenosti, ali sam u budžaku, okružen zgradama, kao što sam gore napisao tako da bi ova tvoja informacija mogla da bude uzrok svega. Molim te ako budeš imao info da su završili sa podešavanjima i da rade sa punim kapacitetom (ako je to moguće u srbiji) da postuješ, pa ću onda videti kakva je situacija.

u svakom slučaju hvala vam svima na komentarima.
[ dedamige @ 30.03.2015. 22:50 ] @
Izgleda da je Kinez živ i da su u pitanju bili radovi kako je Miladinović i rekao...međutim, nešto su pokarambasili, obzirom da su mi se kanali istumbali, sada kada sam uradio skeniranje i pretragu kanala...pre ovih radova sam imao par lokalnih kanala na brojevima 901,902 itd, a onda su mi RTS kanali bili poređani 1,2,3....i posle svi ostali (ja nisam ništa ređao ni dirao, kako je Kinez skenirao i našao tako sam i ostavio), a sada su mi svi kanali na brojevima 900-913, RTS nije po redu itd...ne znam da li je ovo privremeno rešenje ili su menjali frekvencije, da li će oni to stalno tako ili su još uvek u experimentalnoj fazi, a kao trebalo bi od juna da pređemo skroz na digitalni...
[ gilopile @ 31.03.2015. 14:03 ] @
Definitivno su nesto cackali oko frekvencije. Jucer i meni na par uredjaja poceli da nestaju kanali. Nasi nestaju posle par sekundi, a HRT radi normalno. Preskeniram ponovo kanale, memorisem i sve radi normalno.
[ Miladinovic @ 01.04.2015. 16:50 ] @
Radovi treba da su zavrseni. Menjani su neki parametri mreze, zbog toga je dobro da se preskenira ponovo.

Citat:
dedamige:
sada su mi svi kanali na brojevima 900-913, RTS nije po redu itd...ne znam da li je ovo privremeno rešenje ili su menjali frekvencije, da li će oni to stalno tako ili su još uvek u experimentalnoj fazi, a kao trebalo bi od juna da pređemo skroz na digitalni...


Potrebno je pre skeniranja iskljuciti LCN (Logical Channel Numbering). Iz mog iskustva potrebno je obrisati listu, iskljuciti opciju, preskenirati kanale ponovo.
[ dedamige @ 02.04.2015. 21:48 ] @
Hvala na pomoći i informacijama...uspeo sam da nađem sve kanale koje emituje Čot...
[ raikkonen @ 08.04.2015. 09:35 ] @
Kod mene je signal s Avale od pre par dana dosta jaci nego ranije. Ali sada imam probleme sa zvukom na RTS HD kanalu, slika dosta kasni u odnosu na zvuk. Osim toga ne mogu da biram zvuk kao ranije, a ni teletekst ne radi na svim kanalima. Kako je kod ostalih koji primaju sliku s Avale?
[ Miladinovic @ 08.04.2015. 09:40 ] @
Obrisi i preskeniraj ponovo, nisam kod kuce pa ne mogu videti za RTS HD, ranije je bilo 2-3 audio ponosioca
[ raikkonen @ 08.04.2015. 18:49 ] @
Skenirao sam ponovo i isti problem. Nemam teletekst na kanalima ni audio podkanale. U pitanju je Strong 8201.

[Ovu poruku je menjao raikkonen dana 08.04.2015. u 20:51 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao raikkonen dana 08.04.2015. u 20:51 GMT+1]
[ raikkonen @ 16.04.2015. 06:17 ] @
Kod mene proradio EPG, ali teletekst i audio podkanali jos uvek ne rade.
[ dedamige @ 11.05.2015. 20:09 ] @
Da li opet nešto čačkaju na Čotu ili to zbog vetra imam smetnje? Inače uopšte nema EPG, ranije je na RTS-u bilo s vremena na vreme, ali otkako su poslednji put čačkali nema ga uopšte...a šta sve napričaše da se dobija sa digitalnim signalom...ja jedva i sliku da imam...s vremena na vreme...
[ zilenk @ 11.05.2015. 20:20 ] @
Deda strpi se još par dana što se Čota tiče.
[ Chavolino @ 19.05.2015. 19:06 ] @
Iz Lazareva(selo pored Zrenjanina) sam takodje imam problem sa digitalizacijom slika kao da brljavi i zapucava....u uputstvu pise da ako se slika ne prikazuje kako treba da probam da promenim podesavanja rezolucije probao sam sve i na svim podesavanjima je isto....da li je to do mog uredjaja za digitalizaciju ili je do signala ?
[ zilenk @ 19.05.2015. 20:28 ] @
Čot bi morao da hvataš bez problema. Koji ti je kvalitet i jačina signala i da li su stalni ili se gube u tim trenucima kad ti se pojavi problem?
[ dedamige @ 19.05.2015. 21:30 ] @
Citat:
zilenk:
Deda strpi se još par dana što se Čota tiče.

Ništa, i dalje isto...nema epg, teletext samo na b92, itd...
Kakva država takva i digitalizacija, svašta nešto obećaju a daju ništa...dobro je da i to daju
[ glackop @ 19.05.2015. 22:08 ] @
Ja mislim da je ne znanje u pitanju,izpozaposljavan nestrucni kadar,i nacekacemo se mi jos dok se to sve ne sredi u potpunosti.
[ Aleksandar Đokić @ 19.05.2015. 23:33 ] @
Moze i to da bude,

ma cak i ako je neznanje naucice, nego muka je ako ih ne interesuje i nece - nego bitno samo da se zbudzi kako bi moglo da se nastavi sa ispijanjem kafe.
[ since1986BC @ 20.05.2015. 20:04 ] @
Na Čotu je zvanično ugašen signal u ponedeljak, 18.05. Tako sam čuo.
E sad , rečeno je i da će tokom digitalizacije dok se sve "slegne" povremeno morati da se radi skeniranje etra (pretraga kanala).

http://www.etv.rs/87-etvakcije/259-zavrsetak-digitalizacije
[ dedamige @ 22.05.2015. 21:59 ] @
Sa sajta Emisone tehnike:
Citat:
Obaveštavamo sve građane koji imaju smetnje sa prijemom digitalne slike, a sliku primaju pomoću antene sa ugrađenim pojačavačem, da podese antenu, ukoliko je to moguće, smanjenjem pojačanja ili isključivanjem pojačavača, kako bi mogli da prime digitalni TV signal. Do smetnji dolazi zbog velikog intenziteta digitalnog signala koji dovodi do oscilacija u pojačavaču, koje mogu da prouzrokuje probleme u prijemu. Zbog toga preporučujemo da se koriste antene koje nemaju u sebi ugrađene pojačavače, kako bi se prevazišao mogući problem.


Ja kad isključim pojačalo dobijem samo No Signal. Inače još uvek nema ništa osim slike koja po malo štuca, i po kojeg teletexta...Predajnik Čot.

Da li je RTS isključio HD i Digital kanal, ili su ovo kanali koji će biti plaćeni kanali?
[ since1986BC @ 22.05.2015. 22:46 ] @
HD i Digital ne verujem da ce biti placeni kanali. Tj hoce od januara 2016. godine kada se opet uvodi TV pretplata zvana - taksa
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...Od-2016-placacemo-taksu-za-RTS

Ja hvatam signal sa Avale , bez pojacala, morao sam da preskeniram etar jer sam imao problem sa digitalnim kanalima.
[ dedamige @ 22.05.2015. 23:30 ] @
I ja sam preskenirao etar bez pojačala ali sam dobio No Signjal i ponudu da opet skeniram...

Hm...a zašto onda nemam HD i Digital? Mislim nije da mi trebaju, ionako imam stari CRT, samo sam radoznao...
[ zexoni70 @ 23.05.2015. 17:47 ] @
U zadnjih nekoliko dana svaki put kada upalim STB (Strong SRT 8201) izbaci mi da su pronadjene nove usluge i trazi da ponovo preskeniram kanale,tako jedno 5-6 puta dnevno?
Doduse to se desava samo kada gedam kanale sa repetitora crveni Cot,dok kanali koji idu sa Avale nemaju taj problem,ali opet me zanima da li to tako treba i da li je i kod vas tako?Pozz!
[ nikola87 @ 18.06.2015. 10:04 ] @
U stanu u kome retko gledam TV, stavio sam DVB-T2 uredjaj jos prosle godine.

Do skoro nije bilo nikakvih problema.
Od kad su ugasili analognu televiziju, svaki put kad uključim set-top box moram ponovo da tražim kanale, a od sinoć uopšte nema signala.
Da li još neko ima sličan problem, ili je neko u zgradi nešto čačkao oko antenskog sistema?
[ yt7pwr @ 18.06.2015. 10:54 ] @
Koji je prijemnik u pitanju? Digitalizacija nije ni blizu kraja, još se parametri podešavaju, dodaju nove stanice...
Ima puno prijemnika kojima mora da se menja firmware (kod mene Bear ne radi na 22 kanalu sa Avale) a
koliko se može pročitati na forumu ima i TV-a sa ugrađenim T2 tuner-om koji imaju slične probleme.
[ nikola87 @ 18.06.2015. 11:11 ] @
U pitanju je naselje Stepa Stepanović u Beogradu.
Prijemnik je Bear koji je povezan na antenski sistem zgrade i koristi se bez ikakvih problema i bilo kakvog čačkanja još od početka svetskog prvenstva prošle godine.

Prva intervencija koja se dogodila je bila pre 2 nedelje, kada su se pogubili kanali, što je zahtevalo ponovno skeniranje kanala.

Sinoć sam primetio da signala nema uopšte.
[ yt7pwr @ 18.06.2015. 19:38 ] @
I ja sam kupio Bear prošle godine u Avgustu i radio je ok (sa svojim boljkama tipa preoštrog daljinca...) sve
dok nije krenulo gašenje analognih i start T2 na svojim predviđenim kanalima. Tada su isplivali problemi sa
smetnjama pa su u ETV krenuli da menjaju parametre DVB T2 signala što pojedini prijemnici i TV sa već
ugrađenim T2 tunerom nisu mogli da "sažvaću". Ovaj novi Bear sa zelenom nalepnicom nema tih problema!
Uvoznik traži da mu se STB pošalje ili lično odnese na servis kako bi rešili ovaj problem. Ja se nadam
da ću narednih dana to i uraditi pa ću javiti za rezultat.
[ nikola87 @ 18.06.2015. 19:49 ] @
Nisam znao za te probleme.
Znas li ko je ovlašćeni serviser za Bear?