[ blaki @ 01.04.2015. 21:28 ] @
U okviru Linux Minta imam instaliran GnuPG (1) i u okviru njega odgovarajuce kljuceve koje koristeci Thunderbird-a i uz pomoc Enigmail-a koristim za kriptovanje i potpisivanje e-mail poruka.

Kako trenutno nisam u situaciji da nabavim kvalifikovani elektronski potpis (CA) i sertifikat, moje pitanje bi bilo:
Da li je moguce i naravno na koji nacin, dobiti interni (samopotpisani) sertifikat koji bih onda mogao koristiti za interno potpisivanje u okviru Libre office-a i za potpisivanje pdf dokumenata?

Jasno mi je da takav sertifikat nema validnost, ni pravnu, ni bilo koju drugu "tezinu" ali bi to meni licno znacilo radi uvezbavanja i pripreme za upotrebu nekih buducih kvalifikovanih elektronskih sertifikata - potpisa (trazicu onaj besplatan SUP-ov cim promenim LK).


Hvala unapred,

Pozdrav svima.

PS Ako je odgovor na moje gornje pitanje negativan da li bi mi neko mogao objasniti poblize nacine na koji CACert potvrduje podatke o vama ako trazite njihov besplatan sertifikat?
[ Predrag Supurovic @ 01.04.2015. 21:55 ] @
openssl
[ blaki @ 04.04.2015. 19:10 ] @
Citat:


Hvala na odgovoru.

Molio bih jos nesto, ima li u okviru Linux-a neki program za pregled pdf fajlova koji podrzava (ima opciju) potpisivanja dokumenta?

Pozdrav,


blaki.