[ salvaric @ 03.04.2015. 09:06 ] @
Pozdrav,

početnik sam u c#, trebam da pokupim spisak naziva akcija iz ActionList komponente koja je dodata na glavnu formu programa.

pokušao sam na ovaj način, al neće:
Code:

 private void button1_Click_2(object sender, EventArgs e)
        {
            List<Action> akcije = lista_akcija.Actions;

            foreach (var x in actions)
            {
                MessageBox.Show(x.Name);
            }
        }

[ AMD guy @ 03.04.2015. 09:28 ] @
Stavi breakpoint ovde i vidi sta sadrzi lista
Code (csharp):
List<Action> akcije = lista_akcija.Actions;
[ salvaric @ 03.04.2015. 09:47 ] @
Koristim Crad.Windows.Forms.Actions.ActionList i iz njega mi treba spisak.
Pokusao sam i sa ActionList.Actions[0].Name i da propustim kroz for petlju al nema povratna, tačnije ne postoji Name u property.
[ Mihajlo Cvetanović @ 03.04.2015. 12:36 ] @
Odakle si preuzeo tu komponentu, i kako se ta komponenta uključuje i koristi u WinForms projektu? Da li možda nedostaje nekakva inicijalizacija komponente?

Takođe, koji je razlog zbog kojeg si dodao tu komponentu u projekat? Možda je za potrebnu funkcionalnost moguće iskoristiti postojeće .NET komponente, bez dodavanja komponenti s interneta.
[ salvaric @ 03.04.2015. 16:44 ] @
Preuzeo sam je sa neta, ActionList 1.3.

Koristim je da kreiram listu akcija (metoda) koje cu dodeljivati u MainMenu i koje se mogu dodeliti bilo kojoj komponenti tipa button, toolbar i sl. Taku metodu rada sam praktikovao u Delphi-ju, i funkcionisalo je ok.

Naime, zelim da smestim sve akcije (metoda) u bazu u jednu tabelu kako bih mogao korisnicima dodeliti prava pristupa samo za definisane metode, da nemoram menjati na svim dogadjaijima gde se ta metoda nalazi, tako sto cu za svakog korisnika, u odredjenoj tabeli, kreirati listu akcija u nekoj tabeli i dodeliti polje true/false koje ce odredjivati pristupnost i kroz for petlju izmenjati listu akcija na formi visiable= true ili false.